Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (79)


Recommended Posts

'neata,

in primul rand vreau sa-i urez la multi ani lui Uka, sa nu se mai supere Olivia, ca ei sunt uitati mereu. Apoi, celorlati copilasi.

Urmeaza Iris care face un anisor, Danut al Liei, Raluca, Alex, Andreas si DAniela.

SA cresteti destepti si voinici!

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetili, is moarta de suparare... asa dintr-odata m-a luat.. tot citindu-va pe voi, am realizat cit de in urma suntem noi fata de ceilalti bebei si zau daca exagerez si uitati de ce: ilinca nu maninca cu lingurita nici acum, nu mesteca, ieri cind i-am pus in minuta o bucatica dintr-o brinzoaica, desi era rupta de foame si-a facut greata si nu e prima data cind face asa... daca discut cu pediatrul ei, imi zice ca-i din cauza titei, si s-o intarc, e adevarat ca ultima discutie pe tema asta am avut-o cu ceva timp in urma, probabil voi merge miine la el sa vad ce-mi zice... asa... de intarcat nu am putut s-o intarc pentru ca ea din momentul in care adoarme nu accepta tetina in gura prin somn si atunci suge putin si adoarme ca dupa o ora sa se trezeasca iar. In citeva rinduri am dat drumul al tv noaptea, a deschis okii si a mincat vreo 100 ml de lapte si dupa aia a stat treaza vreo ora de a doua zi nu am fost bune de nica toata ziulica. Apa nu bea decit din cana, atit face si ea din ceea ce ar trebui sa faca, numai ca nici aici lucrurile nu stau tocmai foarte bine pentru ca noaptea ar trebui s-o scol in fund sa-i dau apa sa bea. Ce-ar mai fi? Oala canci, dar sa zic ca nu "fierbe" desi ar cam trebui s-o faca si pe asta... Ea toata mincarea o maninca data prin blender, nicidecum strivita cu lingurita si atunci daca este komornic la televizor sau mai stiu io cine care sa-i placa.... ce ma fac??? de vreo ora am in cap un lucru: s-o duc la mamica si s-o las acolo vreo saptamina poate daca schimba aeru` s-o schimba si ea... miine merg la pediatru` sa vaz el ce mi-o spune, da` pina miine fierb in suc propriu...[bang][bang][q]

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,nici eu nu am reusit s-o intarc pe Alexia,dar am reusit totusi s-o dezvat de adormitul la san.Ea nu a vrut niciodata biberon,asa ca am invatat-o cu canita cu cioc,bea la culcare 200ml de lapte din canita si trezirile de peste noapte s-au redus la una(de la 3-5),insa la trezirea de noapte nu accepta sub nici o forma canita,efectiv urla,si atunci trebuie sa-i dau san,este singura oara cand primeste san,pt ca in restul zilei bea formula din canita fara probleme.

Despre lingurita nus'ce sa zic,ca a acceptat-o din prima,dar cateodata nu are chef sa manance si atunci o pacalesc cu reclame si nici macar nu-si da seama ce-i intra in gura.Ilincai,nu-i plac reclamele?

 

Sa nu uit [s][s] ,Iris Maryam-pentru primul anisor,Dan-Mihai si Luca Alexandru,sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si frumosi.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor...de data asta nu ati uitat voi dar am uitat eu..mama denaturata....sint trista (Si de aceea am si uita de ziua lui Uka)de cind mi-a scris mama prietenei mele care se duce la tata...mi-a spus ca a impresionat-o pina la lacrimi cind l-a vazut venind de la fizioterapie..cit de neajutoarat parea...de atunci numai la asta ma gindesc...

Vad ca intrebati de Emanuela...un timp nu o sa mai apara...are probleme de familie..va spune ea...

Fug ca am de lucru...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bai, da` tot cu pacaleala, muzica, reclame... dar Alexia in timpul zilei manica mincarea strivita cu furculita, nu? Si io am dezvatat-o de adormit la tita... si am invatat-o sa adoarma pe picioare[xx(] da` asta e alta problema...

 

Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green">

tzucurei de iunie la serbare

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

olivia, lasa parerile altora. sigur ca un om care (se) recupereaza arata neajutorat, asta nu inseamna ca tu trebuie sa te intristezi. trebuie sa fii tare pt luca. apropos, mama denaturata....sa uiti tu de ziua copilului. macar pentru el si prefa-te vesela.

sunt sigura ca totul va fi bine cu tatal tau si gandul tau bun il va ajuta.

noi suntem alaturi de tine

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by carmenp

Fetili, is moarta de suparare... asa dintr-odata m-a luat.. tot citindu-va pe voi, am realizat cit de in urma suntem noi fata de ceilalti bebei si zau daca exagerez si uitati de ce: ilinca nu maninca cu lingurita nici acum, nu mesteca, ieri cind i-am pus in minuta o bucatica dintr-o brinzoaica, desi era rupta de foame si-a facut greata si nu e prima data cind face asa... daca discut cu pediatrul ei, imi zice ca-i din cauza titei, si s-o intarc, e adevarat ca ultima discutie pe tema asta am avut-o cu ceva timp in urma, probabil voi merge miine la el sa vad ce-mi zice... asa... de intarcat nu am putut s-o intarc pentru ca ea din momentul in care adoarme nu accepta tetina in gura prin somn si atunci suge putin si adoarme ca dupa o ora sa se trezeasca iar. In citeva rinduri am dat drumul al tv noaptea, a deschis okii si a mincat vreo 100 ml de lapte si dupa aia a stat treaza vreo ora de a doua zi nu am fost bune de nica toata ziulica. Apa nu bea decit din cana, atit face si ea din ceea ce ar trebui sa faca, numai ca nici aici lucrurile nu stau tocmai foarte bine pentru ca noaptea ar trebui s-o scol in fund sa-i dau apa sa bea. Ce-ar mai fi? Oala canci, dar sa zic ca nu "fierbe" desi ar cam trebui s-o faca si pe asta... Ea toata mincarea o maninca data prin blender, nicidecum strivita cu lingurita si atunci daca este komornic la televizor sau mai stiu io cine care sa-i placa.... ce ma fac??? de vreo ora am in cap un lucru: s-o duc la mamica si s-o las acolo vreo saptamina poate daca schimba aeru` s-o schimba si ea... miine merg la pediatru` sa vaz el ce mi-o spune, da` pina miine fierb in suc propriu...[bang][bang][q]Carmen[8**]id="red">,Ilinca[bibe]id="purple">&Ionut[bonjovi]id="green"> tzucurei de iunie la serbare Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">


id="quote">id="quote">[pup]philip[pk]&andreea[usa]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,sa fiu sincera mancarea ei o mananca numai data prin blender,pt ca daca nu e asa,la fiecare lingurita baga mana in gurita sa scoata bucatelele si in felul asta eu ma umplu de nervi,casa se umple de mancare si masa dureaza 2 ore[bang],asa ca ma lipsesc.In schimb mananca paine cu cascaval si cu rosie,bucatele sau iaurt cu paine si chiar mesteca.

Nu stiu poate depinde de la copil la copil.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citeva minute pauza...hey ..ce ma fac nu mai am timp sa stau pe net[bang]...

Carmen ...nu stiu zau ce solutii minune sa-ti dau...dar eu asa intarca-o..cu siguranta...eu cred ca asta conteaza...Hai ca mai are o saptamina Ionut si apoi poti face multe...

Cum a dormit Pupi? Ca daca ai scris ..am uitat...

Andreea B sa-ti traiasca nepotelul...

Simona...mey...d-nul Pufulescu cam fura! Hi,hi...Uka la plimbare merge cu miinile ca o grebla...doar doar o prinde si el niste flori...pe care evident vrea sa le manince...

Cristalina felicitari pt kg pierdute...te dadusem disparuta...

Si eu as vrea sa mai fac o dieta...dar trebuie sa ai o anumita dipozitie pentru asta...

Adela am mai citit si asa am vazut ca se face vacccin si dacaca copilul a fost imunizat inainte de boala.....deci nu m-am inselat...

Mai stit ceva de fetele din Canada si de Ema?

Felicia...cum este Andreea astazi?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...