Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (79)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumim de urari, noi o tinem numai in "betie", ieri ziua mea, azi ziua puiului.[bis]

Azi facem bagajele ca plecam la bunici, intra apartamentul in renovare, revenim curand, sper sa nu se taraganeze treaba foarte mult pe la noi, nu stiu cum o sa se acomodeze Danut la noile conditii, am niste emotii...nu e familiarizat inca deloc cu bunicii, au fost de ziua mea la noi si s-a ferit de ei sistematic oricate eforturi au depus ei sa se imprieteneasca, si zau danut e un copil foarte prietenos, sociabil, "vorbeste" si cu vecinii si chiar si cu strainii care-l baga in seama, le zambeste, nu se zbate daca-l ating, ba chiar se apropie de ei inclusiv daca vin in casa (a venit cineva sa ia masuri pt niste jaluzele, si nu s-a lasat pana nu a luat pixul, celularul, calculatorul, foile baiatului respectiv, i-a zambit, s-a dus in 4 labute la el....)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

olivia, a dormit de la 8 pana la ...7.30. mama denaturata, atunci amintrat la el in camera si, evident, era treaz, dar nu scosese nici un sunet. pe la 3 (asta e ora lui) il apucase jalea, dar nu l-a tinut mult

pupici

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare schimbul III !!!

Olivia [pup]...pentru tatal tau ..las ca se va face el bine ..sa vezi ce-o sa mai mearga in parc cu Uka ..l-a vazut pe Uka ?

Carmecita , si d-l Pufulescu papa mancarica blenduita ...

 

Andreea , cand era pufu bebelus (ca acum e cavaler in toata regula )tot la 3 se trezea ..asta era ora lui de noapte ...

si apropo de furat ...nu fura numai visine ci si etichetele cu preturi ..am ajuns intr-o zi acasa si am gasit una in carut :15.000 lei

la noi ploua , na !!

pupici

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona pe Uka nu l-a vazut nimeni decit verisoara noastra din Ro (care a fost nasa la botez) si unchii care au stat 4 luni cu el...in rest nimeni..doar tone de poze , filmulete pe internet si casete video...si toti il asteapta...mai ales stabunicii...

Misto faza cu eticheta...ai facut budinca la microunde?

M-ati inebunit cu ploaia!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Olivia , imi imaginez ce curiosi sunt sa-l vada si sa-l pupaceasca !!!

las' ca vin ele si vremurile alea ..nu vezi ce repede trece timpul ?[pup]

CArmen , sa-ti spun ...Pufulescu papa numai mancare blenduita ..am incercat pasat cu furculitza ..ntz!!!iac !!!...in schimb , papa biscuite dar numai bucatele facute de mine ..daca ii dau tot biscuitele il baga pe tot in gura de zici ca -i hamster[:D] ...si mai papa tot asa bucatele facute de mine (soldatei)cu painica Graham , Almette , cascaval si rosie ..dar nu inteleg de ce mancarica nu o vrea bucatele ..adevarul e ca nici nu am mai incercat..si el are si un singur dinte ...l-am invatat sa mestece , mesteacnd eu in fata lui si cu sunetele de rigoare (niam ,niam )si acum face si el la fel ..parca-i o babuta !

eu zic sa nu te ingrijorezi prea tare ..dar iti trebuie rabdare !!!

 

ahaaa , cu linguritza ..nu au fost probleme ..incearca alta linguritza ...ceva sa o atraga ..zic si io !!!eu am luat unele de la Primii Pasi -care au in capatul opus niste mutzunache

 

ce sa-ti mai zic ..dar unde e Ionut ? poate daca ii pui pe amandoi la masa o sa incerce sa-l imite

pup

 

Simona si bb Luca

http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

simona, si pupi e innebunit dupa etichete de cand era bebelica, mai nasol ca le mananca si apoi trebuie sa ma chinui sa-i scot cartoane mozolite de prin gura. ba chiar intr-o zi nu puteam plati o jucarie, pt ca el...mancase codul de bare. sa vezi ce fericit e cand umbla mami dupa haine, mai ales cand ma opresc sa analizez ceva si el poate sa roada la etichete.

olivia, pai nu esti consecventa? cum sa invete copilul unde tre' sa doarma???

carmen, eu lui philip ii dau papa la borcanele (stagiul 3), care e mult mai marunta decat ce am vazut eu in ro, de la bebelac si nestle. alea parca nici nu-s fierte ca lumea. asta e un fel de piure, numai ca mai are si niste bucatele de diverse (moprcov, paste etc) fructele, dimineata tot piure sunt, dar daca ii dau papa de la noi, poa' sa fie si bucati maaaari, ii place la nebunie ce papam noi. doar nu-i fraier. stie el ce-i bun.

 

philip[pk]&andreea[usa]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...