Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie (30)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna buna la toate fetitele si baieteii , buna sa va fie ziua mamicutelor , ca si a noastra ! astazi a fost super nu stiu foarte bine de ce , tati a fost acasa eu nu am lucrat azi si am reusit sa imi fac niste treburi pe care tot le amanam .

Sa iau problemele pe rand fara sa mai spun nume ca sunt multe implicate . Cand kaka bebelusilor se shimba nu e intotdeauna rau si Mandy a avut diferite faze de a trecut prin toate culorile curcubeului [:D] si toate mirosurile . Eu cred ca e normal atata timp cat nu sunt si alte simtome alaturate precum prea mult plans , nu mananca bine etc.

Despre dintisori nu spunem nimic ca nu stim nimic . Felicitari pt. bebelusii cu dintisori ! multi inainte !

Faza cu menstruatia este si ea una delicata eu nu am probleme si nu cunosc problema [:D] , se pare ca asa va lamuresc cel mai repede , hahaha ! imi arde de glume , nu stiu serios ce sa ma fac ca eu chiar nu stiu mare lucru .

Cat despre diversificare ... ehe ... noi batem apa in piua , de saptamana viitoare ma apuc sa ii dau din nou supita si pireuri .

Mai aveam eu de spus insa sunt tare aiurita , dar fericita , am avut azi noapte vise [xinpat] si astazi s-au implinit , [:D] .

O sa mai revin cand imi revin ! papapapapa

Glumesc

 

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/alina121alina/my_photos

 

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 5 luni si jumatate[copil]

 

http://home.wanadoo.nl/w.deroo/

[fetita][floare3][flo][floare3]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi, inainte sa plec pe drumuri scrisesem un mesaj in care am raspuns tot felul la toata lumea dar nu a mers forumul si nu am putut sa-l transmit, nici nu l-am salvat, in concluzie am uitat tot ce scrisesem. Intre timp am fost plecata si am cunoscut-o pe Irina, care este o bebelusa minunata, frumoasa si expresiva ca si mama ei. Sunt incantata ca atat Anda cat si Irina sunt asa cum mi le-am imaginat. Si nu v-am spus ce era mai important, Amaya id="red">a fost o mireasa super super misto, calma si sigura pe ea (sau cel putin asa parea). A fost ca din filme, sper sa puna poze sa o vedeti si voi. Si are un baietel mare si tare cuminte. Radu Andrei Alexandru a stat in carucior aproape toata slujba de cununie la care chiar a parut sa participe (cu o mica pauza in care a fost scos putin la plimbare pe holul bisericii) si a dat din picioare, dupa care a adormit in brate ca un ingeras.

Sa-ti traiasca baiatul Amaya, sa va bucurati de toate realizarile lui, iar tie ca proaspat casatorita religios iti urez inca o data "Casa de Piatra si sa fii fericita!" nu de alta dar probabil ca nu-ti mai amintesti mare lucru din urarile de dupa [:D]. Sper sa ne povestesti cat mai curand cum v-ati distrat la petrecerea de dupa.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Mariaid="red">, ma bucur ca esti vesela. Oare de ce? [:D]

Hai ca acum incerc sa recompun mesajul pe care-l scrisesem mai devreme.

Gabiuid="red">, te-am sunat de cateva ori azi dimineata pt. ca intelesesem de la Anda ca ar fi mai simplu sa-i duc eu si lucrusoarele de la tine. Imi pare rau ca nu am putut sa dau de tine...

Gabi.iid="red">, noi nu mai iesim in seara asta. E si vremea cam ciudata si sunt si cam franta ca am batut tot orasul. Plus ca Tudor doarme. O sa mai avem ocazii, sper.

Coralyid="red">, ai fost haioasa [:-)))]. Si eu ma gandeam la fel ca atunci cand il diversifici pe copil si partzoteniile sunt mai "parfumate".

Patriciaid="red">, mitraliera zici? [poc][:-)))]. Abia astept sa va povestim si noi pataniile noastre. Tu ce marca de cereale folosesti?

Maggaid="red">, multumesc de sfat.

Danaid="red">, stiu ca in prima faza a diversificarii nu se ingrasa ba chiar e posibil sa slabeasca, nu-mi fac cine stie ce iluzii in sensul asta dar mie mi se pare ca el simte deja nevoia de altceva de papa. Chiar daca stiu ca e putin probabil sa pofteasca asa da impresia, imi trage farfuriile din mana. Sper sa nu ajung sa regret perioada asta de "liniste" cand nu trebuie sa prepar nimic si nici sa-i indes pe gat ceva.

Oanaid="red">, felicitari pt. dintisorul nr. 2. Ne-ati ajuns dar sunteti si mai smecheri ca pe noi ne-a cam durut, nu exagerat dar oricum! Doar la primul dinte se pune faza cu cadoul, eu asa stiu, dar poate si sotul sa-i ia cadou daca ii face placere. Si cred ca ii face! [;)]

Letaid="red">, dar tu parca spuneai ieri ca in ultima luna nu a mai luat asa de mult. Ai mai cantarit-o intre timp? Oricum poate ar fi bine sa consulti un nutritionist. Si mie mi se pare cam mult [:(].

 

Eu de-abia astept sa plecam, mai avem o zi, desi stiu ca o sa-mi fie dor de voi. Dar 2 sapt. trec repede. Astazi sau maine vreau sa probam si piscinuta (trebuie sa o umflam) ca sa nu avem surprize acolo. Daca mi se pare incapatoare nu mai car cadita si ii fac baita in ea seara.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marra2004id="red">, multumesc frumos insa eu vreau o oglinda ceva mai mare, pe care sa o fixez pe luneta masinii si in care sa ma uit prin retrovizoare si astfel sa-l vad pe bebe care sta cu spatele la sensul de mers. acolo pe acel site din cite am vazut eu sint doar oglinzi gen retrovizoare in care sa-l vezi pe bebe care sta cu fata la sensul de mers, deci pt. mai tirziu. iar asa ceva am gasit la magazinul Mothercare de lina p-ta Dorobanti. tomasaid="red">, deci daca il pui cu fata la sunsul de mers poti gasi o asemenea oglinda acolo si costa 380mii (38 lei in leii noi), deci nu e ceva f scump.

multumesc mult, oricum!

 

multumesc de aprecieri cu tunsoarea, eu am fost cam speriata primeele zile cind m-am vazut tunsa asa scurt dar am zis eu atunci ca poate foloseste la ceva cu caderea asta...insa acum abia inteleg ca nu are la ce [alcool]. eh, las ca macar ma spal mai usor pe cap [:D].

 

pupici

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tomasa nici noi nu ammai iesit in seara asta,de teama sa nu ne prinda ploaia prin parc.Insa de abia astept o noua ocazie.Esti sigura ca dupa ce se incepe diversificarea este posibil sa ia mai putin sau sa slabeasca ca dac este asa as incepe mai devreme operatiunea.

 

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amayaid="red">, CASA DE PIATRA!!! si BEBEL SANATOS SI VOIOS! sa fie intr0\-un ceas BUN TOTUL! imi pare tare rau ca n-am mai ajuns sa va vedem, insa recunosc ca am fost tare obosita si adormise si Codrin pe la prinz si am adormnit si eu cu el. mi-a prins tare bine! de abai astept pozeeeeeee, eu mor sa ma uit la poze cu nunti / botezuri.

 

tomasa id="red">, si eu am umflat piscinuta si e ok, nu rasufla insa acum am realizat ca nus daca bebele meu mai are loc in ea [:D]. el are cred ~ 70cm si nu prea il mai vad sa intre in ea... sa vad daca nu cumpar alta putin mai mare, insa cada chiar ca n-o mai iau. daca e eu il pun in fund in ea si tot ii fac baie. asa ii mai fac uneori la ghiuveta. timp de 5 min nu cred sa aibe ceva.

 

pupici

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi.iid="red">, Culcer asa zicea. Ca la bebelusii grasi, chiar si alptati se incepe mai devreme diversificarea. Si cu cat ii inlocuiesti mai repede din mesele de lapte cu atat se normalizeaza greutatea. Dar eu stiu? Noua ne-a subliniat in mod repetat sa nu incepem pana la 6 luni, probabil din cauza ca nu e gras.

Shoboid="red">, tu te sperii de o tunsoare? Eu sunt f. curajoasa in privinta asta si-mi place sa experimentez. Am fost vopsita in toate culorile, mai putin brunet si tunsa in o gramada de feluri. E f. distractiv sa-ti schimbi look-ul si face bine la moral. Si cum altfel poti sa descoperi ce-ti sta bine? Nu stiu cat va influenta cazutul dar cu siguranta nu o sa-ti mai manance si el din rezerve, ca si asa alptezi si asta e un efort pt. organism. Decat sa mai hraneasca si parul...plus ca-ti sta mai bine asa, trust me. E mai dinamic!

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci fetelor pentru felicitari pentru al doilea dintisor![pup]

 

Tomasa, va doresc la toate sa aiba ingerasii vostri parte de dintisori fara durere ca Seb. Si fara sa ii dati cu gel. Din toata inima v-o doresc.

 

Gabi, nu m-ai deranjat deloc, din contra, ma ajuta sfaturile care mi le dai. Sti ca te ador! Te-a sunat tati?

 

Va pup pe toate!

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...