Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie (30)


Recommended Posts

Crinutaid="red">, daca vezi ca nu trece si simti tu ca e ceva ciudat mergi neaparat la medic. Pana atunci poate poti lua niste calciu ceva. Mie sincer imi e putin frica de prima menstruatie mai ales ca am auzit ca e mai nasol dupa cezariana. La tine asa a fost sau a fost totul la fel ca inainte pana acum?

Bestutzaid="red">, ma bucur ca sunteti mai bine. Eu cred ca as putea iubi un copil care nu este nascut de mine. Mie mi se pare ca iubirea fata de un copil vine in timp si se naste din convietuirea zilnica si nu din faptul ca l-ai nascut tu sau ca l-ai alaptat. Eu pe al meu il iubesc mai mult in fiecare zi, nu m-a izbit aceasta dragoste sau instinctul matern inca de cand am vazut testul de sarcina pozitiv, desi m-am bucurat mult cum am auzit ca se intampla altor femei. Cel putin asta a fost experienta mea, eu simt ca am devenit mama in timp. Mie mi se par tot copiii atat de draguti, fiecare in felul lui, si sunt atat de neajutorati incat nu cred ca nu te-ar cuceri definitiv cu un zambet, cu buzitza pusa sau cu orice altceva. De asemenea cred ca prin educatie si multa iubire se pot sterge gandurile rele sau nepasarea exprimate de mama biologica pre-partum. Eu cam asa simt referitor la asta dar pot intelege foarte bine temerile si indoielile in aceasta privinta, care sunt de altfel justificate. Daca nu as fi putut avea copii pe cale naturala in mod cert as fi adoptat unul.

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut fetelor!

 

Of, am fost tare ocupata saptamana trecuta si sunt cam obosita. In sfarsit azi reusit sa va citesc asa pe fuga. Si acuma am cam uitat aproape tot ce am citit. Sper ca nu va suparati pe mine daca nu reusesc sa raspund la toate.

 

Fetelor, cand o sa am timp, o sa recuperez la pozele dulcicilor vostrii.

 

Oanaid="blue">, felicitari pentru primii dentisori. Bravo Seb! Si munca ta cu albumele trebuie mentionata, Oana. Pozele lui Robert, zisa tati ca o sa le pune el cand are timp. Ah, poti tu, te rog, modifici datele lui Robert pe prima pagina? Mersi mult.

 

Crinutaid="blue">, arati fain de tot cu noua tunsoare. Chiar, asa cum zicea cineva nu ai nevoie de slabit, arati slabuta! Daca tot vorbesti despre mestruatia, o sa ma bag si eu: la mine a venit de la saptamana 8, dupa nastere. Tine cam 3-4 zile, vine la fiecare 2 saptamani. Si eu chiar ca alaptaz. Acuma ma gandeam sa vizitez doctorul.

 

Alina Mariaid="blue">, succes la examen! Pupici si lui Mandy.

 

Despre unghile infectate: Eu le moi in apa calda si dupa pun putin betaisadona. Ultima data, n-am mai rezistat si am reusit sa tai toata partea aia intoarsa. Pana acum vad ca nu prea imi face 'figuri'. Sper sa va ajute informatiile.

 

Acuma si eu cu o intrebare. Miercurea trecuta am inceput si noi cu piureu de morcovi. A papat ca i-a placut. Dar, decand i-am dat morcovi nu mai a facut kk. Adica o data(luni). Si nu mai stiu daca sa ma ingrijorez sau nu cu constipatia asta. Deocamdata, adica azi, am macancat prune uscate cu gandul ca poate il ajuta. Oricum, luni ma duc cu el la pediatra pentru penultimul vaccin, si o sa intreb.

 

Va pupam,

 

io, tati si Robert(22.01.2005)

http://numar.trei.ro

In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.

id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci Crinutaid="red">. Ma cam temeam pt. ca auzisem tot felul de chestii inspaimantatoare despre menstruatia de dupa cezariana si cum la noi urmeaza diversificarea probabil curand vor aparea si rusii. Sper sa-mi fie la fel de bine ca si tie. Iar cu dereglarea asta a ta nu cred ca e nimic ingrijorator, probabil este de la oboseala.

Coralyid="red">, de ce ai spus asta? Sunt sigura ca lui Magga i-a folosit.

Galaxyid="red">, la mine vad ca au efect rosiile. Adica la Tudor cand le pap eu! [:D] Am mai auzit cazuri cand la diversificare apare constipatia, mi-au mai povestit cateva prietene. Ele au folosit cu succes para in menu-ul bebelusilor dar voi probabil mai aveti pana la para. Tare sunt curioasa ce ne astepta si pe noi incepand de sapt. viitoare cand facem 6 luni.

 

 

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor

baietelul meu minunat

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu nu stiu cum e cu menstruatia dupa cezariana, dar la mine dupa naturala e mult mai usoara ca durere.

 

si noi cred ca ne "chinuim" cu dintzii, i se vede un colt alb la canin-o fi normal? si cei 2 prin gingie.

nu e decit putin mai agitata ca de obicei, doarme la fel de mult (a batut recordul 23-10!!, si refuza mincarea. azi a papat abia la 13 primul bibe...nu febra, nu urlete...deocamdata...mai vedem.

 

[mamica] Patricia si [copil] Rebecca (05.02.05)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/danana_me/my_photos

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly

Magga trece acum printr-o perioada in care fetita ei este foarte maraita. Nu are ajutor pe nimeni si nu prea apuca sa stea des pe net. Sunt sigura ca daca ar fi avut ocazia ti-ar fi multumit. Dar dupa cum vezi n-a mai scris nimic dupa mesajul in care tu ii explicai unde sa caute albumele.

Iti multumesc eu pentru ea, daca accepti multumirile mele.

 

Anda, mama Irinei

fotografiile Irinei

Roll over, Beethoven

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coraly multumesc frumos...hai zau nu te supara si tu pe mine ca am avut o zi de nici nu-mi vine sa crez ca s-a terminat...si abia ce am vazut ca mi-ai raspuns, eu scriam cind o fi ajuns mesajul, iar apoi nu m-am mai uitat, ca n-a mai fost chip.

 

vream eu sa mai spun una doua, dar imi cade capul...ma duc sa ma culc

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...