Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (12)


rrox3

Recommended Posts

Danna_Jid="red">, imi pare bine ca mai e cineva pe acest forum din Oradea, chiar daca acum nu mai esti aici!Musafirii nu-s foarte multi, vor sta o parte din ei si la ai mei, dar au copii mici (nu ca ai nostri, ci de 5-6 ani), dar care sunt cam rai, si nu sunt obisnuiti sa stea la bloc[bang].Asa ca...Dar sper sa nu am probleme si botezul noastru sa iasa bine. mai avem 2 saptamani pana atunci.

 

Dariaevelinid="red"> multumesc pentru urari.Alexandra e deja mai bine, febra nu mai are, si nici rosi nu mai e in gat, doar ca pofta de mancare nu i-a revenit, papa numai 70-80 ml de lapte max.Ea care papa si 130-140 ml la o singura masa!!Dar sper ca o sa-si revina de tot.

 

Va pup pe toate si va doresc o saptamana placuta, cu vreme frumoasa.

 

[mamica]Adriana si [copil]Alexandra (15.04.2005)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adici_l/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ariadnabr - La Multi Ani! felicitari pentru cele 4 luni![:D][bis]

Rrox, chiar ma gandeam la tine, ca ai zis ca iei laptop-ul la tara, dar nu mai auzisem nimic...[:)]

Asa ca Rrox, daca ajungem sa ne mobilizam cumva, poate mergem impreuna la araba sau ce-o mai fi, poate spaniola, ca nici eu n-am mult succes acasa.

 

Cu mama, intr-adevar, e solutia ideala pt tine, te cred. Insa mama mai are ani buni pana la pensie (are 52 de ani), iar soacra mea sta si ea departe de mine, tocmai in Obor, mi-e peste mana sa-i cer sa vina ea la noi. Desi m-am gandit eu asa mai bine, Irina va sta la ei doar cateva luni, pana incepe sa mearga de-a busilea, ca nu vreau sa dea nas in nas cu potaia despre care vorbeam.

Aaa, si-ti mai spun eu o potriveala: zodii de apa. Nu stiu cat crezi in ele, pt mine e uneori o metoda de deconectare. [:)]

 

Oanamc, felicitari talentul la limbile straine! Daca as sta acasa, cred ca asta mi-ar place cel mai mult sa fac, as invata vreo 10 [:)]

Poti sa-l cultivi insa, si cu folos. Eu am lucrat in studentie la un notariat, care colabora si cu traducatori. Si luam contact cu traducatori din toate limbile. Ei, si vreau sa-ti spun ca pe Bucuresti era o singura traducatoare de ebraica, scumpa rau, care in '96 lua pe pagina de tradus 50.000 lei. Ma gandesc cat o mai fi acum... Probabil nu te tenteaza, dar ziceam asa, sa-ti dau o idee despre cat de cautata era (si probabil mai e).

 

Mamacita - chiar ca ai nimerit-o, daca sta mama ta deasupra. Asta da rezolvare a tuturor problemelor [:D]

 

Plec nitel sa fac curat prin casa, profit si eu ca doarme Irina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adsena ma bucur ca Alexandrei nu-i mai e rau.O sa-i revina si pofta de mancare,vei vedea!Nici noi,ca maturi,dupa boala nu prea avem pofta de mancare.

Ellinia spor maxim la mutat.Si cat mai multe ajutoare!

Ligia13 ai dreptate.Cred ca depinde de la soacra,la soacra.Si eu am noroc de-o soacra placuta.Nu stiu daca as putea afirma ca suntem prietene,insa,in orice caz,ne intelegem bine.Cred ca un factor f important este ca sotul meu nu e mamos si ca i-a dat de inteles de la bun inceput ca familia noastra e alta decat a ei si,prin urmare, facem ce si cum consideram noi a fi cel mai bine.La inceput s-au suparat pe noi,atat mama, cat si soacra ca nu le lasam copilul. Le-am explicat ca pentru el e cel mai bine sa cunoasca locul in care sta.E destul de dezorientat cand plecam noi de langa el,daramite daca ar fi si in alta parte!Pare-se ca au inteles![cool]

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, mamacita si adriana, sa va traiasca crestinii, sa fie sanatosi cu totii, si noi pe langa ei sa-i crestem.Fetelor, ce va invidiez ca aveti soacre care pot sta cu copiii...Noi nu mai avem pe nimeni si tare rau e, peste tot luam copiii dupa noi, indiferent unde mergem ca n-avem cu cine sa-i lasam...Acum de ex. trebuie sa merg eu la dr. sa-mi fac papanicolau si apoi sa-mi pun sterilet si o sa iau copiii in masina unde or sa ramana cu taica-su in parcare cat stau eu in spital.Asa ca , bucurati-va de ajutorul soacrelor, mai mic sau mai mare, atat cat e.Codrut al meu saracul a mers la cresa de la un an si 7 luni, un an la saptamanal ca nu puteam sa-l iau seara si a fost groaznic si pt. noi si pt. el, sper ca cu Thea sa nu se repete figura.Ma bucur ca in sfarsit a inceput sa ia si ea in greutate normal, nu cred ca mai recupereaza kg lipsa, dar a inceput sa suga bine la san,lapte praf n-a mai mancat de trei zile, si i-am pus lapte de-al meu in biberon sa vad cat mananca si a mancat 150 ml.odata.Sper ca si la san sa manance cam tot atata.Are 58 de cm si 4600 g.Of, daca n-ar fi scazut atat de mult in maternitate si mi-as fi dat eu seama ca nu suge suficient in prima luna...In rest e foarte cuminte,daca e mancata si curata nici nu stiu ca am copil mic.As vrea la sf. lui iulie sa plecam la mare vreo 4 zile, cum sa procedez cu ea, ca stiu ca n-are voie la plaja, dar sa fac si eu macar cate o baie, ca nici eu n-am voie la soare...Daca stam sub umbrela e bine?Si asta numai dimineata pana la 9-10 si seara dupa 17.00?Voi ce parere aveti?Trebuie sa mergem macar cateva zile, pt. cel mare.Apoi la munte , la Sinaia, dar acolo am mai fost deja doua week-enduri si nu avem probleme, de altfel eu sunt nascuta acolo, si Codrut la fel, ne-am mutat in Buc. cand avea Codrut un an jumate.Ma enerveaza ploaia asta, ca nu putem iesi, am innebunit in casa, desi eu mereu am treaba, nu se mai termina...Vad ca iese soarele,poate mai tarziu iesim.

Imi pare rau de fetele care au probleme cu bb, uite ca amea e mai slabuta decat normal dar slava domnului ca e sanatoasa, n-am avut nici un fel de probleme.De-aia ma si chinui in continuare cu alaptat, cu muls si apoi dat biberon, ca sa-i dau cat mai putina formula, chiar daca e mai slabuta.Va pup pe toate si sa auzim numai de bine.Ma duc sa fac ceva bun, ca azi implinim 7 ani de la casatorie, sunt curioasa ce surpriza imi va face sotul meu diseara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele,

va multumesc tuturor din suflet pt suportul emotional acordat.aveam nevoie[pup][pup][pup]

 

deci v am zis cum a ramas...asta e.sper sa iasa nunta super sa uit de tot de invitatii.cand am hotarat sa nu facem altele m am gandit tousi sa nu aruncam 500 euroi pe fereastra(atat au costat[:0]ca doar nu s fata lu onasis si nici sotzu nu i fiu sau[:D]).insa i am scris un mail cumnata mii -de mult bun simt zic eu-in care i am explicat totusi frumos si elegant ce si cum si i am spus exact parerea sincera-cu toata consideratia pe care i o port-si anume ca nu mi plac deloc,ca s un pic demodate si prea pompoase pt gustul meu.greseala a fost ca nu ne am ocupat noi personal dar nici timp nu are sotzul asa mult si nici sa l car pe bubu dupa mine pt o tracasare in plus.in fine,si cumnata are o perioada de mare stress-e profa si multi elevi pe care i pregateste au bac si fiind printre cele mai tari din zona la greaca veche multi ii pun bete n roate si vor s o cam inlature de pe piata-si poate nu si a dat silinta maxima si nici timp n o fi avut prea mult.are si ea circumstante atenuante si nu s absurda.dar ma cam doare sufletelul si asta nu se va sterge prea usor.macar vreau sa ramana cu ideea ca nu mi au placut si sa fie o lectie sa nu se mai bage prea mult in deciziile mele si ale sotzului meu.

cum ai zis tu bine mamacita,neamurile lor desigur ca le au agreat.nu cred ca a fost cineva rau intentionat,dimpotriva i am scris si elsei-cumnata-ca sunt sigura ca a vrut the best pt mine si fratele ei.ca n a iesit chiar extraordinar tine de gusturile fiecaruia.

danna,ai zis bine .e ziua mea si va fi cum vreau eu-si sotzul evident.

oricum am primit asigurare de la zgriptzi-asa o alint eu pe soacra mea-ca nu va mai fi nimic luat dinainte sa vin eu in gr pe 10 august.flori,buchet,aranjamente la local,etc.sper s o tina![:D]cu bombonierele poate va fi mai greu ca astea le ia nasa si nu stiu daca e timp suficient sa le luam impreuna cand ajung eu.oricum am "avertizat o" de culoarea rochiei sa tina cont un pic si de asta.

rezumand,nu sunt oameni rai deloc-ma vede Dzeu,vor sa ajute toti cu ce pot-dar uneori e bine s o faca mai cu tact si unde se preteaza.

 

cam atat,sa ma iertati daca va fac capul mare off topic-desi e si botezul lui bubulin tot in aceeasi zi![il]-dar imi sunt tare de ajutor sfaturile voastre si de astea suntem aici sa ne sustinem in toate cele -zic.pt asta va trimit si o[flo] alaturi de multi[pup]

si daca ar fi posibil v as invita pe toate la nunta sa ne distram si sa facem putzin show[:I][pk]cred ca ar fiiiiiiii[cool]

 

buculetzu meu e bine,papa normal zic eu-cam 650 in medie-si ia bine in greutate din cate vad si am mai ochit pe cantar.e vesel,ne cearta pe limba lui de ti e mai mare dragu sa l asculti,chiuie,se rostogoleste...[copil][il][il][il]sunt innebunita ce mai!

 

adriana,bine ai revenit si sa ti traiasca crestinelul![bis]

 

danna,cam tarziu iti rasp,scuze.iti multumesc tare de invitatie si de ce nu?poate cand ma intorc din ro in germ-inceputul lui oct-dam o fuga sa ne vedem si sa mai "ne schimbam ceva idei"[:D]si cu cuscra desigur[:D]am vb si cu ioti meu si e in principiu de acord[cheers]hihi

 

rox,distractie placuta in vacanta si bebel cumintel!

lantana,multa bafta cu pregatirile si asteptam pozici cu nerabdare!

ellinia,

mi ai dat si mie putin din tristetea ta legata de despartirea de cuibusorul vostru.las ca o sa fie bine!pupici si lui stefanutz si tie!cat despre inundatii...[q]eu mi s teleolteanca,din alexandria mai exact si cand am vb cu mama ieri chiar imi spunea ca la bunelu la tara a inceput sa intre raul vedea in sat[q]tare greu.Doamne ajuta sa inceteze odata inundatiile si raul asta abatut asupra oamenilor.

 

va pup pe toate,sper ca n am uitat pe nimeni si la reauzire!adica recitire mai exact.o sa pun mai tarziu pozici dc doarme bb in continuare ca acuma nani face-de la nunta de greci e sambata la care am fost.a,chiar nu v am zis.muzica a fost extrem de tare dar bubu a dormit bine cu mici tresarit´ri.oricum la 1 am tulit o.nu mergeam daca nu trebuia neaparat ca sa nu mi chinui copilasu pra tare.a fost ok insa,iar per ansamblu s a comportat f bine.

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mamici!

Mamacita sa-ti traisca micutul crestin[pup] multi pt ca a fost cumintel!

Adriana bine ai revenit,sa-ti traiasca crestinelul,asteptam pozic!!

Eliinia spor la mutat si sa ne reauzim cu bine cat mai curand!

Adrianabr felicitari pt cele 4 lunisoare ale Soniei!

Am observat in pozele bb ca majoritatea isi tin capusorul,ma refer la cei nascuti mai devreme.La cate luni au inceput sa-si tina capusorul?

Karen a mea a inceput sa si-l sustina cat de cat insa parca e beata.. asa amuzanta e!

Merg sa dorm si eu ca nu mai pot imi cad ochii in gura in fata calc!

pupici la bebici si la mamici!

 

Raluca&Karen(30 martie 2005)http://community.webshots.com/user/hiroral

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zuzunaki, v-am vazut pozele, mi s-a parut o nunta f. reusita, si Alexutu' frumos foc[pup]

 

am citit la"poznasii sunt mereu la panda" si m-am prapadit de ras, va impartasesc experienta[:D]

 

postat de iren

"Io la bucatarie, tot umblind pe la oale, ca deh, era ora prinzului shi termita a se citi Julia tot ciriia de foame. Ei, ce face frac'su atunci? Ii e mila de biata surioara infometata, ia pe shustake un iaurt din frigi shi-o linguritza -ocupata cum eram nici nu i-am dat prea mare importantza, am zis ca-i pentru el- shi se duce cu Julia in sufragerie. Dupa vreo 5 minute de kiraieli, io, bucuroasa ca se intzeleg kupiii bine shi junioru n-o mai pocneshte, ma duc sa vaz care-i hazu...care haz era ca Julia, plina de iaurt din cap pina-n picoare picta canapeaua cu iaurt, iar Bogdanelu tot incerca sa-i indese in gura linguritza, da nimerea numa p-alaturi...in fine, iau kupila bodoganind, o pun in cada shi ma'c sa iau un prosop, timp in care Bogdanelu a avut timp sa ia peria de wc, s-o inmoaie bine in vas shi s-o aghezmuiasca pe sor'sa, care ridea fericita shi uda ca un catzel, lingind apa de pe fatza ...

Iar azi, cea mai notabila pozna este ca s-a pictat cu unul dintre rujurile mele preferate pe tot corpul, bineintzeles ca n-a scapat de amprentele miinilor nici capacu de la wc, nici cada, nu shtiam ce-i asha linishte in baie, am frecat cu buretele la kupil de l-am roshit, nici nu s-a dus tot ruju...

Uf, pe moment imi vine sa-l zgudui bine, da daca ma abtzin citeva secunde shi privesc detashata toata faza, e amuzant, kit sa muncesc p-orma de-mi sar okii ..."

 

va pupik dulcik

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...