Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (12)


rrox3

Recommended Posts

Ligia, mercic[pup]

 

danuta, bine ati revenit, si noi suntem in lipsa de spatiu, am impresia ca toate-mi stau in cap, si inainte credeam ca am prea mult loc[:D], sanatate multa lui Mihaita

Anca Micaela si noi avem zilnic program de iubit[:D], plange pana ma joc cu ea si apoi rade tare tare tare[il], numai ca in alt moment al zilei daca-i aplic acelasi tratament zambweste si doar atat

 

Coral, bine ai revenit, te asteptam :), ce bine ca ai reusit sa-i poti traduce ganguritul, noi deocamdata nu stim ce si cum, de gangurit gangurim dar..."indescifrabil[:D]

 

marox, il stiu si eu pe Radu si a lui mamica, imi place sa-i citesc, intradevar e genial pustiu

 

pupici mici

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ciao fetelor am reintrat dupa o mica apsenta. Sper sa ma iertati dar micul Thomas mi-a ocupat tot timpul. Acuma e ceva mai bine a devenit mai vioi si mai activ. Ieri am avut insa o zi cumplita chiar dc trebuia sa fi fost una dintre cele mai frumoase din acest an(am implinit 1 an de la casnicie,un an minunat si plin de momente superbe)pt ca micul Thomas si-a primit primul vaccin si a plans toata ziua,nu am mai stiut ce sa fac cu el, nicicum nu ia placut. Spre seara s-a mai linistit dar ne pierise cheful de sarbatorit(aveam in plan sa iesim la restaurant si sa ne plimbam unpicut prin parcul Valentino).De sarbatorit mai avem o viata inainte, ca pe moment cel mai importante e sa fie Thomas bine. Azi am fost la cabinet si l-am cantarit din nou a pus numai 90 de gr in ultima saptamana avem 5,910kg.

Din pacate trebuie sa ma opresc ca lui Thomi i se face fomica si cum spune mamacita trebuie sa deschid "lactobarul" .id="navy">id="Comic Sans MS">

 

Gid="maroon">aid="pink">bid="navy">rid="purple">iid="blue">eid="orange">lid="green">aid="red"> [gravi] cu [copil] 1id="brown">4id="red"> aid="yellow">pid="pink">rid="green">iid="orange">lid="purple">iid="blue">eid="brown">2id="teal">0id="navy">0id="maroon">5id="limegreen">

Noiid="Script MT Bold">id="size3">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oanamc,eu aveam experienta cu invitatiile de la nunta,asa ca la botez nu ne-am mai caznit sa facem invitatii,dat fiind ca participantii erau rude si prieteni foarte apropiati;s-ar parea ca invitatia orala a fost mult mai apreciata decat fitoasele invitatii pe care le-am avut la nunta si care au aterizat probabil mult prea devreme la cos,din moment ce invitatii ne sunau sa mai culeaga o data datele[bang]

Capsorul il tinem ridicat de la 3 saptamani[il],dar pe vremea aceea,taica,numai 2-3 sec.,acum suntem muuuult mai mandri.In schimb figura lui Leti[pup] cu rostogolitul nu ne iese[:I]

ligia,si eu aveam si inca am aceleasi temeri de contaminare accidentala cu stiu eu ce microbi,drept care sunt luata in ras de alte rude(in special ale sotului,in frunte cu soacra si cu unchiul pediatru-culmea!-)care se considera nedreptatititi la scorul vizitelor.Dar nici eu nu abdic de la principiile mele;atat timp cat bucuria revederii ii face sa stea calare pe Alexutu'suflandu-i in nas de la 20cm sau mai putin,ma doare fix undeva ca ma considera zgripturoaica atunci cand ii indepartez.Pe la magazine am fost,dar tot asa,pastrand distanta fata de persoane si zonele frigorifice.Normal,pe la 5-6 luni,dupa ceva portii de vaccinuri,putem considera ca suntem in siguranta,si nici asa daca nu se respecta reguli elementare de igiena.

zuzunaki,si mie mi-a placut mult tolul festiv,exact din motivul din care spuneai:design foarte smecher.Adaugand si material bun si combinatie reusita de culori,iese un rezultat deosebit.Mie insa mi-ar sta oribil cu culoarea rochiei,care pe tine te prinde foarte bine.Bravo la tine[cool]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

danuta t,"La multi ani!"ptr.voi si ptr.Mihaita.Noi astazi implinim doi ani de la nunta,desi suntem impreuna tot de 7 ani.

Ieri a fost vaccinat si Alexutu',cu maraiala si febra de rigoare,ptr.care pana la urma i-am dat aseara pe la 22 60mg panadol baby si s-a linistit,iar azi e in forma maxima.rade de vreo trei ore de mi-e teama sa nu-l deochi.Imi pare nespus de rau ptr.ce-ati patit cu Mihaita,dar totul e bine cand se termina cu bine.[pup]ptr.el si ptr.parintii grijulii.

Buna idee cu tortul;te superi daca o fur?

La botez am reusit sa-mi cumpar tolul de gala(din pacate pozele inca nu sunt gata,n-am uitat),dar de meniu s-a ocupat sotul,iar eu de coafura.N-am indraznit sa-mi fac programare si la coafat,caci am avut experienta cu cateva zile inainte de botez,cand m-am dus sa-mi taie putin varfurile,si cand m-am intors,dupa doar o ora si jumatate,al meu fecior zbiera de foame!!!Iar mama plangea de mila lui,caci n-am considerat necesar sa ma mulg ptr.asa un interval mic.Drept care,bazandu-ma pe priceperea care mi-a mai fost laudata cu ocazia altor petreceri,mi-am tras o coafura de s-a suparat nasa pe mine.Pai bine,zice,mie mi-ai spus ca nu te duci la coafor si n-am fost nici eu,si acum trisezi?Noroc ca aveam martori ca am facut-o eu.Ptr.fiecare bucla mai leganam un Alexut plangacios ca nu-i acord lui toata atentia...Dupa care l-am ascuns pe Alexut(ca sa nu inhaleze),in alte urlete,si mi-am batut in cuie coafura cu fixativ.Daca te uitai atent,vedeai ca nu e mana de profesionista,avantajul insa este ca am parul lung si se aranjeaza lejer.Te sfatuiesc,daca te duci la coafor,sa lasi provizii acasa,sa nu patesti ca mine.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anca micaela,sa-ti traisaca Ema si sa stapaniti santosi masina,cunosc senzatia de masina noua,din munac mea,dupa second-hand.

Vad ca si ligia si marox se inscriu la "neveste cu experienta"[:D]sau[bang]???

ellinia,sa ai casa de vis si te asteptam cat mai repede inapoi!

coraaal,bine-ai revenit,te-am mai vazut"prin alte parti"si credeam ca esti suparata pe noi;sa-ti traiasca crestinelul si sa-si inmiasca realizarile si,ptr.binele vostru,sa nu fie"atomic"!

Si apropos de absente foaaaarte prelungite,cristinatwo,nu ne mai spui nimic,nimic?Oare mai apuci macar sa citesti?Sper ca nu te distrezi pe seama lipsei noastre de experienta ca mamici...[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

Felicitari micilor noi crestini!! [pup]

 

Ligiaid="red"> eu dau mai mult [:D] Anul asta sarbatorim 10 ani de casnicie! Nici nu-mi vine sa cred!

 

Hiroralid="red"> Ioana a inceput sa-si tina caputul pe la 3 saptamani si la 6 deja il tinea binisor. Asta cand o tineam vertical, pe burtica nu-i placea prea tare, desi reusea sa-si ridice capul pentru scurt timp.

 

Anca Micaelaid="red"> sa stapaniti sanatosi masina si sa va plimbati mult cu ea!

 

[pup] tuturor!

 

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si [copil] Ioana (n. 23 martie 2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult pentru urari[pup]. Masina e Logan; imi doream Skoda, dar pretul ne-a descurajat. Deocamdata nu am iesit din Bucuresti, dar la cat ne-am dat cu ea suntem multumiti. Incape chiar si carutul in portbagaj, ceea ce era esential [:D].

Azi a ras Ema in hohote, dupa o pauza lunga. Are o voce asa de groasa...

ma duc ca urla. Cum, ea sa fie treaza si eu sa nu ii suflu' in cornitze?!?

[pup]U all!

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se poarta cifra 7...[:D] Mamacita, Ligia, si noi tot 7 ani avem, dar repartizati ca la Mamacita: 2 de castorie, 7 de cand suntem impreuna... Rrox insa ne-a luat de departe; bravo, la cat mai multi![bis]

 

 

Marox, multumim ca te gandesti la noi! [flo][flo]

Azi am fost la spital pt urocultura si coprocultura, si astept rezultatele pe saptamana viitoare, si eu sunt tare curioasa daca i-a trecut infectia aia afurisita, care-mi sta ca un ghimpe....

 

 

Danuta_t, Gabriela, imi pare rau pt problemele cu Mihaita si Thomi, dar or sa treaca! [pup] multi de la Irinuca!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca Micaela, si parintii mei si-au luat Logan si se declara super multumiti,tocmai au plecat cu masina la mare si s-a comportat minunat la drum lung (consum 5.6 litri/100 km).Sa o stapaniti sanatosi.

Danuta t, multe felicitari pentru sarbatoarea voastra si multa sanatate lui Mihaita![pup]

Tuturor fetelor, multi, multi ani fericiti alaturi de consoarte si ingerasi!

Noi luna aceasta sarbatorim 5 ani de casatorie si am sarbatorit in mai 10 ani de cand suntem impreuna.

 

Maaaaai, sa stiti ca m-ati indus in eroare cu tinutul capusorului. Pai copilasii vostri isi tineau capul singuri-singurei, nesprijiniti pe verticala de la 3 saptamani????

Letitia isi ridica capusorul inca din maternitate, cand era pe burtica.Pediatra a intors-o pe burtica sa o consulte si ea isi ridica capusorul, s-a si mirat tanti doctor.Dar pe verticala nu l-a tinut singura decat pe la o luna jumate si atunci era nesigura, inainte de asta ii spijineam noi capusorul cand o tineam ridicata.

Mamacita,Alexutu e nemaipomenit si mi-as dori ca Leti sa fie un pic mai grasuta.Lasa ca se va intoarce si bebelinul tau si atunci sa vezi griji, nu mai poti sa-ti intorci privirea o secunda.

Cred ca Letitia va incepe curand sa rada cu voce, nu doar sa zambeasca.Azi a zambit cu tipat(nu stiu daca intelegeti,dar nici eu nu stiu sa va explic mai bine),Doamne ce dulce e, imi vine sa o mananc cand imi trage zambete stirbe.

Azi dupa-masa a fost tare disperata saracuta.Dimineata am fost la plimbare si s-a speriat de camioanele de pe sosea.A tras saracuta niste crize de plans...

 

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...