Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (12)


rrox3

Recommended Posts

Acum e tati de servici si saracutul face eforturi sa se inteleaga cu scancita de fiica-sa.A prins si el o zi nasoala.In plus Leti azi a mancat foarte dezorganizat, putin si des, m-a innebunit;dupa ce a tras sperietura nu a mai vrut deloc sa manance.

Hai, va las, sa ma duc la copilasii mei[:D].

[pup]

Oana

 

http://community.webshots.com/user/oanamucenicu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

salutare fetelor,

 

nu mai apuc deloc sa va scriu, azi am vrut de vreo 2 ori dar de fiecare data incepea Cezar sa maraie , am facut de cateva ori naveta dormitor sufragerie asa ca m-am lasat pagubasa, nu stiu ce are ziua doarme iepureste paraca ma pandeste cum plec de langa el se trezeste, mai mult de o ora nu doarme , nu apuc sa fac mai numik in ora aia , am un munte de rufe de calcat , curatenie nu mai zic, abia apuc sa fac mancare , nici afara nu mai adoarme imediat, nu stiu ce sa mai fac, si de joi incep iar ploile pana duminica ...groaznic,

 

sper ca dupa baita sa reusesc sa intru sa va povestesc de botez si de vacanta la munte

 

acum ma duc sa-i pregatesc cele necesare pt baita

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta seara intentionam sa-mi reinstalez calculatorul, dar cum sotul a uitat sa-mi aduca CD-ul de windows, tre sa imi gasesc alteceva de facut, adica sa bantui pe net[:D]

 

Acum imi dau seama ca nu stiu exact cand a inceput Raducu sa tina capul. Me se pare ca s-a intamplat asha de demult. Drept pt care sunt hotarata sa incep un jurnal al lui in care sa mai scriu lucruri interesante(asta in limita in care am timp).

 

Imi dau seama ca bebe al meu e printre cei mai putin alintati[bonjovi]. Pai al meu sta singur , treaz, si 2, 3 ore fara sa comenteze nimic. Deci gingureste singur acolo, se uita la jucariile agatate, la desenele de pe patut, pedaleaza, fara sa plinga deloc. Avand in vedere ca acum sunt in concediu pt el, nu prea ma lasa pe mine inima sa-l las asha de izbeliste si ma joc cu el, dar au fost si zile in care seara ma apucau mustrarile de constiinta, ca in ziua aia doar la alaptat si scos aerul statusem cu el (si schimbat evident)

 

La cap gonganit inca nu pricep mare lucru. Intr-o zi ma lovea si eu ziceam "au" si el dupa mine "au". Dar nu am mai putut repeta figura.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am prea avut timp sa intru pe net.Zilele aste doua,adica ieri si astazi Brienutu a fost extrem de agitat.Nu stiam ce sa ma mai fac si cum sa-l linistesc.Pana cand am observat ca dupa ce termina de baut laptele,plangea de mama focului.Am consultat doctorul pediatru si...surpriza.Se pare ca-i era foame.Asa ca,am marit ml de apa la 210.Acum e bine ,satul,neplangacios si ffff vesel.

Revin cu o intrebare.V-am scris si cateva pagini mai sus.Ma roade ca nu prea stiu cum sa actionez.Va rog mult,daca aveti idee de ce ar trebui sa fac,sa-mi spuneti!

Fetelor am nevoie de un sfat! Sotul meu are urechile mai departate de cap.Ce mai!Putin clapauge.Putin mai mult. Si observ,ca si urechiusele lui Brien se indeparteaza vazand cu ochii.mai putin si-si ia zborul.Deja arata ca un soricut.Oare e ceva genetic si de neindreptat? Sau as putea sa-i pun o banderola numai peste urechiuse si,tinandu-le asa mai mult timp,sa le corectez?

 

 

 

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna din nou ,

vad ca sunteti[biz]la scris.eu am avut program de stat cu bubu .

ligia,eti o fericita!al nostru manz nu sta deloc singur mai!da' deloc stii ce e aia???[mamica]tre sa fie mereu cineva in preajma lui ca altfel sa tignale...si nu oricum![disco][disco]

[help]am si eu o probelmuta.de ieri bubu face pipi intr o veselie...m am ingrijorat ca nu trece o ora ,o ora jumate si are pampersu plin[pic]azi creca am schimbat pe usor 8 pampersei...

sa fie ceva???va rog ajutati ma ca nu am habar de ce face asa des si daca e de bine sau de rau.

dariaevelin,

un raspuns concret n am sa ti dau desi am citit de la inceput mesajul tau.ce pot sa ti spun ca si eu am urechile cam de maimutzica si mi zicea mama ca mi le scoteam mereu din caciulitza cand eram mica si ma foiam de numa numa!noroc ca alexu le are frumoase ca ale lu tacsu![cool]

mamacita,multam fain.m am [:I]

oanamc,

multam cu mica intarziere de ajutorul moral cu inv.[pup]

gabi,pupici lui thomi!

 

gabrianah,tu ce mai zici?scuze ca n am avut timp sa te sun .sper sa ne auzim zilele astea.

 

[bum][batetoba][bis]am o veste mareeeee!de vineri ramanem singurei!pleaca socrii in gr sa faca pregatiri de nunta.[:D]

 

pupici tuturor si pe curand!

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daria, am vazut o prietena care avea mereu grija cum aseaza copilul in pat, ca nu cumva sa stea lobul urechii indoit (sper sa se inteleaga explicatia mea... puerila). Asta pentru ca lobul e foarte moale si s-ar putea deforma, mai ales daca doarme o noapte intreaga asa. Nu stiu ce sa cred... Poate ar fi bine sa intrebi chiar pediatrul. Cred ca daca e sa fie "clapaugel", nu prea ai cum sa impiedici asta. E posibil ca ideea ta cu bentita sa fie buna, dar pe timp de vara nu cred ca ii va face placere. Sorry, nu stiu ce sa iti zic! [pup]

 

Anca Micaela, mama Emei Ioana

 

http://community.webshots.com/user/AncaMicaela

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andira

Vad ca se poarta cifra 7...[:D] Mamacita, Ligia, si noi tot 7 ani avem, dar repartizati ca la Mamacita: 2 de castorie, 7 de cand suntem impreuna... Rrox insa ne-a luat de departe; bravo, la cat mai multi![bis]


id="quote">id="quote">Si noi am facut ieri, 4 iulie, tot 7 ani de casatorie...[il]mamica lui Rares(10.03.2005)http://community.webshots.com/user/andrruzza________________________"Neasteptatul se produce intotdeauna"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...