Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (12)


rrox3

Recommended Posts

danna_J - eu am luat Crom, cand mai tineam regim, dar inainte de sarcina. Intr-adevar, taie pofta de dulce - si eu sunt nebuna dupa dulciuri. Am rezistat aproape 3 saptamani fara pic de dulce, dar am cedat cand m-a apucat la un moment dat tremuratul si am bagat repede niste ciocolata [:I]

Dar are efect, sa stiti. Eu am luat Cromdiet de la Wallmark.

 

Rrox - La Multi Ani! Sa-ti traiasca fetita, sa creasca mare si sanatoasa!

 

Hiroral - vad ca numai tu ai mancat vinete, dar cred ca in curand asta o sa fac si eu, mor dupa ele... [:I]

Ellinia - cum ai dat jos cele 6 kg, doar cu Monti? Eu inca nu m-am apucat de regim, dar intentionez...[:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

inca nu s a trezit buburelu asa ca mai dau o raita pe net.

danna,

de clatit okii e f bun saitul mai[pup]ca ni l ai dat.si poate le inspira si pe fetele care stiu sa croiasca singure.eu una sunt catastrofa la acest capitol.

stau la 30km de karlsruhe,dar ne plimbam si la stuttgart-45km,heidelberg,mannheim...e bine ca suntem exact in mijlocul oraselor astea mai mari si mai mult de o ora nu facem indiferent de destinatiile amintite mai sus.

an-k,

si noi o [pup][:X]pe bia dulce de tot!deci ne incuscrim ce mai tura vura?[pup]

fug ca l aud.se trezeste

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andriaid="red">, merci de raspuns, am gasit pe internet date despre pastile dar cum banuiam nu sunt bune sa le iei cand alaptezi (''Ajuta la reducerea apetitului pentru dulciuri; stimuleaza activitatea aparatului digestiv, in special a tranzitului intestinal; are efecte favorabile asupra nivelului colesterolului din sange.

 

Atentie: A nu se administra copiilor, femeilor insarcinate si care alapteaza (decat dupa consultarea medicului curant'')

 

Zuzunakiid="red">, cand aveti chef de venit prin Belgia sa ne anuntam sa va primim cum se cuvine eu si mai ales viitoarea ta cuscra :) AN-k, pupici lui Alexandros.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce se intampla ca va scrisesem un mesaj si a disparut...

Zuzunaki, m-am uitat la pozele tale. De fapt chiar acum le am deschise. Sunteti o familie frumoasa! Pana la urma te-ai decis la rochia aceea din poze? Imi place mai mult ca cealalta. Are un aer romantic. Daca nu ma insel e o nunata de crem, nu?

Andira, m-am uitat si eu dupa pastilele acelea. Au fost eficiente? Incerc sa mai fac si altceva pe langa Monti pentru ca sincera sa fiu mi s-a cam acrit de atata regim si nu mai am rabdare, as vrea sa slabesc mai repede. Ceai verde nu pot sa beau pentru ca ar trebui sa renunt la cafea, acum beau ceai de soc, cica e foarte bun, numai ca transpiri al naibii de la el (asa scapi si de toxine si de kg) da nu-i prea placut, mai ales pe caldurile astea.

An-k, e foarte adevarat ce spui tu cu sucul baut din biberon. Si eu am zis la fel la inceput. Dar nu reuseam sa-i dau mai mult de 2,3 lingurite ca se enerva si nu mai vroia. Dupa cateva zile de "nervi" sotul meu mi-a dat ideea sa-i pun sucul in biberon si sa las lingurita pentru cand o incepe sa manace piureuri, ca acum [:D], ca e mai important sa manance deocamdata si sa accepte sucul, ca o sa aiba timp sa se invete cu lingurita. Si intr-adevar, sucul il bea foarte bine din biberon (cu tot cu putina pulpa), la fel procedez si cu supa. Iar de cateva zile suntem in razboi si incercam sa ajungem la un armistitiu in ceea ce priveste lingurita. Ii dau mar ras (am sa-i dau si biscuite de saptamana viitoare) iar dupa-amiaza legume pasate, tot cu lingurita.

Cand incepeti si voi diversificarea, sa am si eu cu cine sa ma sfatuiesc? [:I]

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellina, noi incepem pe 17 iulie, cand ajungem in Ro, ca nu are rost sa incep pe 14 cand implineste 4 luni si apoi sa ne chinuim pe drum(mergem cu masina), asteptam 3 zile si incepem cu marut[:D]

mie mi s-a recomandat sa nu ii separ pulpa de suc, si doar putin suc sai pun in apa de baut, sa-i fac apa de mar sau portocala, care asa va contine si vitamine, ii va place, iar lor apa le face foame... sper sa ma laud si in practica, ca...-i usor de zis[:D]

apropos, nu a mai inceput nimeni diversificarea?, ninocikap?

 

[pup]

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Sau mai bine spus...Ziua buna!Ce faceti voi,fetelor?

La multi ani,Mariuca! Sa te faci mare,cuminte si sa-ti bucuri parintii! Concediu placut Rrox3id="green">.Si fara epuizare!

Spor la lectiile de dans Zuzunaki.Am vzt pozele,avem concurenta serioasa,bebele tau e un scump!

Mamacitaid="green">,am reusit insfarsit sa vad pozele!Grasut,frumos si tare zambaret Alexutul tau! Sa-ti traiasca!Creste vazand cu ochii.

Mamanatiid="green"> ai cu ce te mandri! O printesa!

Brien e langa mine,in carut. Dormea si, la un moment dat,s-a trezit brusc,a deschis ochii mari si acum se uita la mine mirat si parca cu teama sa nu dispar.Ce sa fie,ce sa fie?!?

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o nedumerire.Sunt iesita din comun sau e normal? Brien mananca 4 mese pe zi de cate 180 ml ,pe a cincea nu o cere si nu-l fortez.Plus inca 50 ml mar sau morcov intre 10 si 12 si cam atat. Nu-l cantaresc,pt ca vad ca merge f bine,se ingrasa,e ffffffffff vesel si sanatos. Ultima masa o mananca pe la 7.30 - 8 seara,adoarme mult mai tarziu,pe la 10-11 si doarme pana pe la 7 dim.Mai bea ceai de fenicul Hipp cand ii e sete si ...cam atat. Oare procedez bine sau ar trebui sa-mi fac mai multe probleme?

Hiroral,ai o papusica draguta foc!

si...mai ceva? imi spuneti si mie cum ar trebui sa procedez ca sa-mi apara numele voastre scrise cu alta culoare? am incercat diverse variante,dar tot degeaba[:)].

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellinia - pastilele au efect daca de felul tau mananci multe dulciuri (ceea ce eu fac); si la regim mie cel mai greu imi e sa renunt la ele, asa ca m-au ajutat foarte mult. Dar nu slabesti doar luand pastilele astea.

 

Fetelor, eu incerc sa ma apuc de invatat, si sa ma pregatesc sufleteste pt momentul "septembrie", cand ma voi intoarce la servici [q][q]

Uf, ce greu o sa-mi fie sa nu mai stau cu piticotul meu zi-lumina...

Asta ca a intrebat Daria ce mai facem...

 

Voi cand plecati in concediu? Si unde? Daca nu sunt prea indiscreta, binenteles... Caut surse de inspiratie [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...