Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (12)


rrox3

Recommended Posts

Elliniaid="blue">,crede-ma ca sunt cat se poate de bucuroasa ca Brien e asa.Poate asa a fost facut. Erau prea multe schimbari epuizante deodata(nunta,mutarea in alta casa- eu locuind singura in ap meu,terminatea masteratului, acomodarea cu celalalt,sarcina ,nasterea si acum bebe.)Toate in nici un an. Nu cred sa fi facut fata daca Brien nu s-ar fi acomodat.

Andiraid="blue">...inca nu stim ce sa facem ,unde sa mergem.Nici macar data nu am gandit-o. Stim doar ca in a doua jumatate a lunii august.

Inca ceva...fetelor cu mai multi ani de casnicie...in cat timp o sa acomodam bine unul cu celalalt? Tin sa specific ca amandoi suntem pietre tari si...e cam dificil cu compromisurile,necesare,de altfel.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns

am revenit cu Bianca'n brate[:D], nu stiu de ce dar am "o stare de nestare", am de calcat, de facut curat..., dar n'am nici o tragere de inima[xx(], ma simt mai bine aici cu voi[:D], normal

 

Daria, despre mersul la Muntenegru, eu stiam ca'i ceva gen razboi prin zona, sau poate nu stiu eu bine..., cat despre anii de casnicie eu am doar unul, dar am observat ca fara un punct de compromis, si fara a ne intelege problemele si nevoile reciproc nu prea merge, va doresc rabdare pt acomodarea cu viata in trei, ceea ce-mi doresc si mie[pup]

 

ocrainic, acum am citi ca ati ajuns, ma bucur ca ati ajuns cu bine, daebia astept sa ajungem si noi

 

ellinia, hai sa-ti povestesc cum am luat decizia "la Albena"

cautam oferte pe net pt mamaia, statiunea mea de suflet unde am fost in fiecare an de cand am implinit 2 ani, am gasit...preturi mai ridicate ca peste tot[bang](avand termen de comparatie, Turcia, Grecia, Bulgaria, char si Spania), am postat pe DC o intrebare referitoare la hoteluri in Mamaia- nu mi-a raspuns nimeni, si am gasit o discutie despre Albena, , am deschis site-ul si am rezervat chiar in seara respectiva, pe net cu visa, ceea ca iar pt Romania nu am gasit, iar hotelul mi s-a parut f. bine, iar statiunea era foarte laudata la topicul respectiv, iar despre distanta, din Bucuresti e cam aceeasi

zici ca nu mai intrii..., eu sper sa-ti faci timp cat mai curand, ca presimt c'o sa-ti simt lipsa[pup]

 

pupicuti tuturor

 

 

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Waw, ce liniste e pe aici!

Vroiam sa vad ce faceti...

An-k, esti draguta ca intotdeauna [flo]. Referitor la vacanta, mie una imi e cam frica sa ies in strainatate cu bebe asa mic. Ma dau eu rotunda, da' am emotii si cu mersul asta la mare. Sper sa fie bine.

Andira, la cat mai multe primaveri! Sincer, mie Mamaia nu-mi place si nu mi-a placut niciodata, ca sa nu mai spunem ca are preturi nejustrificat de mari. Ai curaj daca vrei sa mergi cu bebelina dupa tine asa departe!

Marox, parca am vazut mai devreme la meteo ca o sa ploua cam prin toata tara, dar tot cald e. E o zapuseala ceva de speriat!.

V-am pupat! Poate reusesc sa mai intru si maine!

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

deci am revenit acasa...am fost sa l ridicam pe socru de la aeroprt din stuttgart si am facut 5 ore dus intors[bang][bang]fara bebe evident.si acu tre sa plecam la patry ul alora cu nunta d emaine.ca asa e la greci.vinerea seara party in familie.3 zile si 3 nopti.eu oricum nu l chinui pe bb asa ca ma voi coti cat de repede se poate.

 

mamacita,

invitatii sunt ai lor[alcool]toate neamurile si cunostintele.de fapt am auzit ca mai toti grecii fac nunti de astea cu invitati rauri rauri!de la mine vin cam 20 persoane-prieteni si familia mea,adica mama,sora si bunelu meu drag.abia l am convins sa vina.are 78 de ani-dar se tine bine,multumim lui Doamne Doamne-si ii e greu sa faca drumul asta cam lungut dar pt mine e cea mai mare bucurie sa ma vada mireasa ca Doamne fereste...maiane poimaine nu mai e...

multumim de pupicei.la fel si voua!

 

dariaevelin,

despre vacanta...hmmm...noi nici n o sa avem cum sa facem luna de miere imediat dupa nunta ca venim in ro dupa 2 zile.si sotzul n are mult concediu.dar vom face in decembrie,in perioada craciunului saptamana de miere la barcelona cred.

oricum eu recomand italia cu okii inchisi ca am fost de cateva ori in roma si e superb!daca mereti acolo o sa ti zic pe unde sa va plimbati ca stiu pe de rost asa tare mi a placut.de fapt e tara mea preferata,inaintea greciei.

despre pb conjugale si acomodare...eu sunt cu sotzul de un an jumate si sunt aceleasi mici discutii.dar fara compromisuri-si noi suntem draci amndoi-nu se poate.mai ales cand stai si cu socrii...sunt sigura ca perioada asta va trece -cat mai repede sper-si ne vom adapta cat mai bine cu sotiorii nostri si statuturile noi de mama si sotie.

pup tuturor fug la dus si la gateala ca tre sa plecam

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marox - asta vroiam sa spun si eu, ca au anuntat ploi in toata tara, inclusiv in sud. Deci, nu cred ca va fi Bucurestiul o exceptie.

Si noi care vroiam sa mergem maine la Sinaia [bang][bang]

 

Ellinia - si prin tara daca am pleca tot drumuri lungi am face. Si daca 2 doctori ne-au dat verde sa iesim cu ea din tara am zis ca e ok. Daca as vrea, as putea sa o intarc si sa o las cu socrii. Dar asa nu-mi vine, mai ales ca o sa stea la ei din septembrie de cand m-a duc la servici... Sincer, uneori ma apuca ciuda pe ei, desi n-au nici o vina bietii oameni, dar ma gandesc ca fetita mea o sa stea mai mult cu ei decat cu noi, cine stie cum or sa aiba grija de ea... [bang][bang]

 

Sunt ciufuta, stiu...[:(]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andira, te inteleg perfect, pentru ca si eu tot asa sunt. Si sotul meu imi spune mereu sa mergem mai des pe la socrii (pentru ca o sa locuim aproape de ei) ca sa se obisnuiasca sa mai stea si cu ei, ca o sa avem de iesit prin multe locuri, sau sa mergem un wk undeva. Dar crezi ca-mi vine? N-as avea stare si cred ca m-as gandi la el mereu, la fel ca si tine, eu stau cel mai mult cu el, eu stiu cat de cald ii place lapticul, cand vrea apa, cand are chef de joaca, cand vrea sa doarma. Nu cred ca-l cunoaste cineva mai bine ca mine. Si mama imi spunea sa-l lasam la ea si sa mergem la mare fara el, dar nici nu ma gandesc. Tu o alaptezi si iti este mai usor cu papa, eu trebuie sa-mi iau o gasca de biberoane dupa mine, apa fiarta in termos, pungi de lapte praf, etc.

Nu prea am chef nici de somn, nici de uitat la televizor, de treaba m-am saturat, baietii mei dorm tun amandoi, mai stau si eu pe net, e asa de liniste, parca nu-s obisnuita [:)]!

 

Cristina si bebe Stefan Costin (25.02.2005)- Rinu-Balerinu'

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ellinia_c/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...