Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (1)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna dimineata! fetelor, stiti cumva dc putem folosi creme anticelulitice si autobronzante? Ca sunt bronzata ca tractoristul, cu toate modelele de maieuri pe care le-am purtat si mi-am gasit o rochie de botez dragutza, dar decoltata...cat despre crema anticelulitica, nu stiu cat efect va avea pe stratul meu gros de pe burta si fund, dar macar pentru sufletul meu, sa ma simt mai bine...as vrea sa le folosesc dar mi-e frica sa nu influenteze cu ceva calitatea laptelui.

 

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucasid="red">, apropo de "zambit constient", eu ma gandeam ca daca zambeste cand sta la san, sau in somn, e clar ca n-am facut-o eu sa rada. Daca, insa, se joaca cineva cu ea si zambeste - zambeste la persoana respectiva.

 

A mea adoarme la san, scapa sanul si trage apoi nise zambete mama-mama. Insa prima data cand a zambit la cineva a fost atunci cand socrela a luat-o in brate si o ciupea de nasuc, de barbita, etc, si ii vorbea tare frumos. Atunci a tras un zambet larg, cu ochii fixati la soacra-mea. Norocul meu ca eram pe-aproape si am tras-o-n poza. Daca ma dumiresc cum vine treaba, atasez poza pe-aici.

 

Numai bine,

Chris

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza...

 

Lucas crunta poveste ai gasit...Si acum ma doare sufletul gandindu-ma prin ce pot trece unii parinti din cauza inumanismului( poate exista cuvantul asta in lb.romana) unor medici... Eu doar ce ma calmasem ca fata mea nu are nimic,dupa toate tratamentele facute in timpul sarcinii, echo multiple si morfo si normale,analize si timpenii.

 

Ieri cand am venit de la vaccin prietenii au rasuflat usurati ca s-a terminat dupa cat le-am facut capul mare...Insa le-am spus ca nu este normal ca la examenul clinic de 2 luni sa nu verifici copilul din toate punctele...In afara de greutate si lungime habar n-am daca este bine cu ochisorii,daca aude,are reflexele coordonate bine,etc... O fi eu nebuna,insa sunt patita cu Bianca,care ba era sa ramana cu creierul nedezvoltat,ba era rahitica, daca nu era suspecta de displazie de sold si toate astea din pricina unei dr. nevasta de primar la vremea respectiva...

 

Cornelia si eu vreau sa ma mut la Munteanu si chiar am de gand sa ma duc azi pe la ea...Nu vad de ce copilul trebuie sa faca trei luni...Imi incerc norocul,la ce draci am pe mine poate fac precum Gusta...

 

Mygirl zi-mi si mie unde ai gasit rochita de botez...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vaca,adica subsemnata, a probat pe la tzinspe magazine haine,da vezi sa-mi vina ceva...Ieri la Xandra o rugasem pe vanzatoare sa tina copilul...sa pot incapea intr-o rochie care oricum nu-mi placea dar macar sa-mi fi venit...Da 'de unde...

 

De celuluita poti sa te dai linistita...Dat si eu pe mine cu de toate si nimic,nici macar slab vizibil...

 

Margott pe mine nu ma mai revolta nimic legat de sanatate sau sistemul lor de rahat...Cand e vorba de copii mei fac orice,si ma refer chiar la orice,pentru a le asigura sanatatea...Eu sunt asigurat in sistemul militar unde plata Cass se face in acelasi timp cu ridicarea drepturilor salariale,adica nu se pune problema ca angajatorul sa nu plateasca...Sa nu-ti inchipui insa ca beneficiez de ceva de pe urma asta...

 

Sa nu ma inteleaga nimeni gresit,avand si eu parintii pensionari si mama chiar bolnava,insa este aberant ca la farmacii plafonul sa se termine inainte de a se aloca numai pe bolile pensionarilor iar copilasii cand se imbolnavesc auzi invariabilul raspuns al farmacistelor "Nu mai avem fonduri" "Nu eliberam retete compensate"

 

Hai ca m-am trezit cu draci pe mine si cine stie ce tampenii mai zic...

 

Loreen [mamica] cu Bianca(15.10.1996)[zana]si Delia(26.04.2005)[copil]

Poze cu bebe Delia

Bianca mica

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetele, inca n-am reusit sa gasesc un numar de la Sanador, site-ul de la pagini aurii nu merge si al lor e in constructie. Cred ca sun la informatii, ca alta idee n-am.

 

Fi-mea a ranjit prima oara fain de tot la o colega de-a mea, tot in ziua cand implinea 5 saptamani. Pana atunci imi mai zambise mie de vreo doua ori, dar foarte timid, desi eu ma chinuiam sa ma maimutaresc in cinspe feluri. Acuma, eu inteleg ca poate colega mea i s-a parut ca seamana cu ma-sa, dar da-o incolo, sa semene cu ma-sa chiar mai mult ca ma-sa insasi? [:0]

Vad ca de vreo saptamana si-a mai dat drumul la ranjete (azi facem 7 saptamani), si e absolut evident ca rade constient, ba chiar se strofoaca sa miaune si ea ceva din gurita, dar nu-i este decat un "eee" din gat. Interesant ca uneori, cand rade mai cu pofta, nu se uita in ochii mei, ci isi muta privirea undeva in varful capului, de am mereu impresia ca rade de freza mea. Nu ca n-ar avea motive...

 

Io am probleme cu somnul, sunt extrem de obosita si nu reusesc sa adorm, ieri m-am culcat la 11 si pe la 1 jumate eram tot cu ochii pe pereti, noroc ca fi-mea a dormit astazi mai mult, altfel nu stiu cum ma ridicam din pat.

 

Si pe mine m-a lovit povestea lui Guhr, io am avut niste pitici sarcina asta (cine zicea ca la a doua stai mai linistita decat la prima?) legat de sindromul Down si de nasterea prematura. Nu mai spun ca fi-mea avea ochii mici si migdalati si era cam somnolenta in primele zile, chiar si neonatoloaga a facut o observatie in acest sens cand a binevoit sa o vada, in a treia zi. [xx(]

 

Edit: Am sunat la Sanador, cica ei nu fac gauri. [:(]

Unde mama naibii am vazut io ca fac gauri?

 

Am sunat si la Centrul Medical Unirea si la Medicover, nici unii nu fac gauri. Acuma ma chinui sa dau de Medlife, la vreo 3 numere diferite n-am avut nici un succes. Mai nasol e ca am probleme cu netu', merge ca un dric si mai da si in gropi la fiecare doi pasi. [V]

 

Hai ca n-am succes pe nicaieri, toate tantile pufnesc in ras cand le intreb la telefon daca fac gauri pentru cercei. Ce-o fi de ras, habar n-am! [V]

Am gasit aici pe forum niste discutii mai recente despre unde se fac gauri:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=45162

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=37144

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=42736

 

Acolo am aflat ca se fac la Medlife (nu stiu care din ele, ca-s multe), sau la CF2, la maternitate. Mai sunt, fireste, magazinele de bijuterii de care eu am sa ma feresc de data asta, si saloanele de tatuaje si piercing, unde se obicei refuza sa faca gauri la copii foarte mici.

Incerc sa mai sun la clinicile Medlife, insa acuma tre' sa dau o fuga pe jos, asa ca voi intarzia cu raspunsul.

 

http://community.webshots.com/user/r0isin/id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la fete!

 

Dupa ce piticul meu a fost pus in pat la 10.30 seara a stat 5 minute si da-i si plange, probabil se speriase de ceva s-au inca nu era ora 11. Ca eu cred ca are senzor la ochi![:D] Cum se face 11 cum adoarme. Si se mai trezeste pe la 5... Pentru masa si scutec si se mai trezeste pe la 8.

Fetelor ieri am fost la sala la aerobic. Doamne ce bine este sa faci miscare...

 

Adinaid="red">, da-ti cu creme cate vrei, nu afecteaza cu nimic calitatea laptelui. Eu inainte sa intru la aerobic mi-am dat cu o crema pentru ars grasimile. Dar acum oi vedea cat de eficienta este! Plus ca folosesc la greu creme pentru celulita... Poate s-o mai estompa...

 

Fetelor am incercat varianta pentru sughit cu lamaie... De cate ori sughite, ii dau cateva picaturi si i se opreste instantaneu... Puteti s-o incercati ca este chiar eficienta!

 

Mami de [baietel] Alex mnacaciosid="blue">

 

Povestea nasterii micului Alex:

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49885

 

foto: http://photos.yahoo.com/piticii2003

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele si multumim pentru urari.

Scrisesem un mesaj luung, da' l-am pierdut[bang]

Roisinid="blue">, la CFR2 se fac gaurele- cu pistolul- DOAR pentru copiii din maternitate, in ultima zi, la externare...Eu nu i-am facut in atunci, din cauza problemei cu urechiusele, si am intrebat daca pot veni cu ea mai tarziu:NU. Nu au facut niciodata la copii din afara...

Loreenid="blue">- o urechiusa de un fel si cealalta cu totul altfel intra la semne din nastere...?[:D][:D]

Ruxelid="blue">- pai nu am mai fost in parc ca portarul nostru lipseste si nu pot sa ies singura cu carutul ca am o gramada de trepte la intrare...o scot afara pe langa bloc doar seara cand vin tata sau sotul de la serviciu...sau ii trimit pe ei[:D]

 

Fran si Patricia Annelise (05.05.05)

http://community.webshots.com/user/annelise05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Si eu scrisesem un mesaj lung si l-am pierdut [alcool]

 

Am fost ieri sa-mi iau de imbracat pentru botez. Dupa cum anticipasem am plans in cabinele de proba, am probat pana m-au trecut toate apele, pana la urma am gasit o bluzica draguta si o fusta marimea 52 [:0][:0][:0] Io nu inteleg bai frate: dai o caciula de bani si ei tot fac economie la material, tot zic ca e masura 48 si de fapt e 40. Astia nu au habar ce-i aia STAS la masuri, ca 52 ar trebui sa vina unei femei cu greutatea de peste 100 de kile sau foarte inalta sau foarte grasa. Iar institutia de stat care ar trebui sa-i traga de ureki someaza pe banii nostri [bang] Am rezolvat problema vestimentatiei ramane problema pantofilor. Va vine sa credeti ca mi s-au ingrasat si picioarele astfel incat nu-mi mai vine calumea nici o pereche de pantofi din dotare??? [:0][:0][:0] Sa vad ce dreq fac [alcool]

 

Acum imi iese performanta de a scrie in timp ce alaptez...[^]

 

Ca sa ma consolez in legatura cu pantofii am tabarit pe o cutie de bomboane de ciocolata si pe masura ce le-am devorat am picat in mare depresie [V] Dar alaptand mi-a venit o idee mareata. Daca as avea si bani s-o pun in aplicare m-as imbogati mai mult ca sigur: un magazin cu haine cu masuri REALE Am luat-o eu razna?

 

Andreea mamica lui [bb] Filip Stefan

Pozici cu Filip

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si noi la Pampers nr.2 de citeva zile. Deja nr.1 erau mici, nu se inchideau bine si a facut pishulica pe mine intr-o zi, ca s-a scurs pe la incheietura cumva.

 

Aseara am fost la Miniblu, sa-i iau carusel de carut lui bebe. L-am luat pe acesta: http://www.bebelusultau .ro/detalii.php?cod=KK08. Cel din link este de la bebelusultau .ro, dar la Miniblu era mai ieftin (90lei grei). N-am putut rezista si i-am luat si caracatita: http://www.bebelusultau .ro/detalii.php?cod=KK03 , tot mai ieftina ca pe site. (Am lasat niste blankuri in linkuri, ca altfel apare ca reclama) Nu stiu de ce, eu ma asteptam ca produsele vindute online sa fie mai ieftine.

 

Eram curioasa cum reactioneaza la carusel. In prima faza nu s-a prins, dar dupa citeva momente au inceput sa i se roteasca ochii si capul dupa catelusii din carusel, era tare funny [:)] I-am facut si poze. Vedeti ca sint mai multe poze noi acolo.

 

Gabitzaid="blue"> si bebe Andrei-Stefan [bibe] (25.05.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...