Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Maternitatea Polizu


Recommended Posts

  • Răspunsuri 10
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu am nascut la Polizu, pe 21 mai 2005.

mie mi s-a parut ok. rezervele sunt de 2 sau 3 mamici, este curat, pesronalul se poarta si vorbeste frumos.

bebei sunt adusi cu tine in salon imediat dupa ce nasti si te-a adus in salon. asistentele de la bebei vin dimineata si seara si le fac baita si asa poti sa mai inveti cite ceva, ca iti explica ce si cum.

este curat.nu am vazut gindaci sau cine stie ginganie.

ce te intereseaza concret?

 

Matei (21.05.2005)

http://community.webshots.com/user/matei2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot la Polizu am nascut. Sala de nasteri este mai mult decat OK, eu am nascut intr-o camera unde aveau un pat care se transforma si in masa ginecologica. F curat, iar cele 2 moase care m-au ajutat pe mine, super-profesioniste. Daca vrei, tatal poate asista la nastere. In ceea ce priveste conditiile de pe sectie, si bune si rele, ca peste tot. Exista rezerve de 2 si 3 locuri, fara baie, si saloane mai mari, cred ca de vreo 5 locuri. Copilul daca nu are probleme de sanatate este adus dupa cateva ore in salon cu mamica. In rezerve este curat, nu stiu sa-ti spun cum este si in celelalte saloane. Dupa prima zi poti imbraca copilul in hainutze de acasa. In fiecare dimineata vin sa cantareasca copilul, e vazut de neonatolog in fiecare dimineata. Ii fac baita dimineata si seara. Eu am avut pt ea Pampers si servetele, uneori iti dau ei, alteori folosesti de la tine. Daca mamica e prea obosita, mai ales daca a nascut cu cezariana, isi pooate lasa copilul pt cateva ore la sala de nou-nascuti (eu n-am procedat asa, dar majoritatea mamicilor recurgeau la aceasta metoda). In ceea ce priveste asistentele medicale, ca peste tot; unele extrem de amabile, altele mai acre decat lamaia salbatica, indiferent daca le dadeai ceva sau nu.

 

Andra,[mamica]de printesa [fetita](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Si eu am nascut la Polizu in februarie 2005, un baietel de 4kg botezat Matei. Experienta nasterii depinde f mult si de doctorul care te va asista. Personal am nascut cu dr Suciu, un foarte bun profesionist, insa cel mai mult m-a asistat moasa Vicky. Singurul lucru care mi-a displacut la Polizu a fost temperatura extrem de ridicata din sala unde am fost internata dupa nastere. Beblusii sufereau si ei... aveau gurita alba de deshidratare. Eu nu am avut lapte in primele zile si de aceea Matei se hidrata cu glucoza administrata de asistente. E nasol si faptul ca nu le ofera la bebei lapte pt ca nu toate mamicile le pot da imediat dupa nastere...

Nastere usoara si sa nu-ti fie frica!

 

Liviana - mamica lui Matei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am nascut la polizu pe 17 iunie . si pe mine m-au ajutat mult asistentele la nastere, dupa nastere am fost intr-un salon cu inca 3 mamici si am avut si bebeii cu noi tot timpul.

asistentele, majoritateA SUnt de treaba..am nascut vineri la 11 si luni am plecat.

ce anume te intereseaza?intreaba punctual si o sa-ti raspund

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate Liviana, daca stau si ma gandesc bine, cel mai neplacut lucru a fost caldura sufocanta din salon. Si cum era noiembrie si frig, nici nu puteam sa stam cu geamul deschis; asa ca stateam tot timpul cu usa de la salon deschisa, puneam prosoape ude pe calorifer care intr-o ora erau uscate si nu stiam ce sa mai facem de caldura.

 

Andra,[mamica]de printesa [fetita](15 noiembrie 2004)id="teal">id="Verdana">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[gravi]Si pe mine ma intereseaza acest subiect. Urmeaza sa nasc in noiembrie si as vrea sa stiu daca rezerve pt o singura persoana au? Si daca lasa ca cineva din familie sa stea cu tine permanent? Voi naste prin cezariana si e a doua dupa o perioada de aproape 9 ani. Mie frica de pe acum numai cand ma gandesc. Merg la dna doctor Alma Stefanescu. Stiti ceva despre ea? Poate imi dati mai multe informatii. Multumesc si sa auzim numai de bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, au rezerve de o persoana.eu am stat intr-o asemenea rezerva, dar nu stiu daca peste noapte poate sa stea cineva cu tine. sa stea pe un scaun??? ca e un singur pat. nu este foarte mare, si are si grup sanitar. si eu am nascut prin cezariana. dar nu trebuie sa-ti fie frica, asistentele sunt foarte atente si dragute.

daca vrei au rezerva cu plata si acolo chiar poate sa stea cineva cu tine ptr. ca mai este un pat, are tv, frigider, etc. si costa 60 Euro pe zi!!!

 

Matei (21.05.2005)

http://community.webshots.com/user/matei2005

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare fetelor si multumesc de raspuns!

Nu stiu ce s-a intamplt ca n-am mai gasit pagina mult timp.

Intrebare: ce trebuie sa fac sa stau in rezervele de 3/2/1 persoana? Voi ati vorbit cu cineva inainte?

Sa inteleg ca ati venit cu hainute pt bb de-acasa? In alte maternitati am inteles ca nu ai voie cu hainutele tale.

Multumesc,

Lucky

 

lucky

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...