Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

ANA draga, fetita din poze este de fapt baiat [il]. Imi dau seama ce te-ai speriat. Si Tudor al meu, a cazut numai o singura data, si am plans si eu ca si tine, sper sa nu se mai intample. Spune-mi te rog, cum a fost cu nunta? A adormit Stefan si fara tine? Am si eu o nunta si am emotii! Nu stiu cum o sa fac desi sta mama cu el, fara probleme, noi locuim cu parintii mei.

 

PUFYMIC, o sa incerc si eu supa de cascaval (ca multe mamici de aici).

 

Cine ma poate ajuta? Are Tudor niste cojite galbene pe cap, dar numai pe la frunte si daca dai cu unghia cad. Am citit mai demult, dar pana gasesc subiectul pe forum, poate ma ajuta vreo mamica?

 

GAta ma duc,ca s-a trezit bb.

 

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by herra
quote:Originally posted by aissa

Parca Libero face chiloti din aia "up-and-go". Eu am un pachet, nu pot acum sa verific ce firma e, dar stiu sigur ca sunt pentru bebelasi cu greutate mare....deci pentru copii mai mari.


id="quote">id="quote">da, mi-am amintit! dar au si ei pe greutati, incepand chiar de la 8 kg (parca).id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">herra, merci de info! am sa caut, chiar daca noi depasim cu putin "bariera" de minim 8 kg... [pup]Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor... iar s-a umplut forumul :D

Aissa in primul rand vin si eu sa-ti zic sa nu te mai stresezi, pentru ca e cald, iar copiii vor acum cat mai multe lichide. Incearca sa-i dai cat mai mult iaurt (daca vrea), lapte, ceai/apa, cereale... si in rest sa manance ea singura, adica da-i un morcov in mana, mesteca si da-i tu alt fel de leguma sau fruct, asta pana cand se mai racoreste afara sau pana ii vine ei pofta de mancare. Daca o fortezi o sa refuze tot de mancare, mai tarziu. Copiii cresc foarte bine, au ritmul lor (daca sunt sanatosi nu ai de ce sa-ti faci griji).

Eu de ex (cred ca deja stiati) nu-i dau carne, acum nu prea mananca nici supa de legume, dar mananca ou, muuult lapte, si cate un pic de mancare gatita pentru noi. Eu nu ma stresez cu sarea sau multe altele.

Anyway... that's me.

2. Iar Aissa [:D]... te-am visat aseara... cu 2 copilasi [:-)))] Pe Alexandra am recunoscut-o, o tineai in brate si in marsupiu aveai alt bebe... mic mic :) imbracat numai in pampers :) Erai asa de ingrijorata, abia te descurcai cu 2 copii. Oricum erai si tare bucuroasa, erai rosie la fata si cand m-ai vazut mi-ai zambit, ca si cum... eee asta te asteapta si pe tine [:-)))] (paranteza... nu mai am de gand sa fac al 2-lea bebe prea curand :))

 

In legatura cu pampersul... aici mai exista un fel... se cheama Cruisers, asta e de fapt inainte de First Steps(care sunt de toate kg)... si au scai, dar eu si marginile elastice, si sunt foarte usor de folosit.Oricum... dupa first steps(astea fara scai) sunt pull-ups care nu stiu cum sa zic... copilul isi da seama cand face pipi, ca e uda marginea (training pants) Nu stiu de ce va dau informatiile astea :|. Sorry...

 

Noi ieri am fost cu fata pe insula... in mijlocul lacului Ontario este o insulitza, super super fain... unde este si un semn pe care scrie: "Please walk on the grass!" Si ce iarba... super moale si frumoasa. Oricum... am stat 7 ore cu fata, dupa ce am mers cu autobuzul, metroul si vaporul :) Am fost cu Doru, maica-mea si sora-mea si normal printzesa. Nu am cuvinte, a fost minunat. Am sa pun 2-3 poze, ca am facut mai multe filme.

Gata... v-am plictisit destul :D

Ma duc sa pap. V-am [pup]-at si va doresc multa sanatate!!!

 

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004)

 

Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulipid="red"> – nu e prea mica. A mea a inceput sa invete faza cu „nu e voie” , dar binenteles ca asculta numai cand vrea ea.

 

Aissaid="red"> – noi am fost afara de la 12 pana la 17. Si nu ne-a prins deloc ploaia!

Vai de mine! Azi e ziua cazaturilor? Norocul meu ca avem patut fara pic de lemn, are schelet metalic dar e imbracat in burete gros si nu are nimic daca se loveste.

 

Anaid="red"> – pupici multi de la noi. Aoleu ce de nazbatii mai fac bb-ici astia neastamparati!

 

id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Herraid="red"> – dovlicel atos???? Sigur au fost pastaile!

 

Simonaid="red"> – noua ne-a dat doctorita o reteta pt un unguent preparat in laborator pt cojite. Noi aveam asa pe sprancene , dar a zis ca e bun si pt dat pe cap.

 

Noi nu piscam inca. Sper sa nu invete faza asta ca nu imi place.id="purple">

 

 

Pozici noiid="red">

 

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea...sper sa ti se implineasca visul [:D] si sa ma vezi cu 2 bebei. Stii care e culmea, ca eu chiar ma inrosesc la fata foarte usor, mai ales cand ma agit... Cat despre caldura, tocmai, ca de 3 zile e asa de urat in Bucuresti, zici ca e noimebrie, a plouat si a batut vantul rau de tot.

Of, auzi, sa te roage ei sa calci pe iarba -a colo oameni care au minte. Si in porcaria aia de parc unde ma plimb eu, nu e pic de umbra iar daca mergi pe iarba vine gardianul repede ca nu ai voie...imi vine sa ii dau in cap. Ca asa e normal in capul lor sa pui copiii sa invete sa mearga pe asfalt sa-si rupa gatul, in loc sa stea pe iarba.....

Acum am iesit si noi afara, ne-am plimbat putin si am luat aer.

Cat despre mancat...mai bine nu imi amintesc. A papat la ora 5 aproximativ 150 g legume. Am incercat si cu iaurt si a papat din ala cam jumate. Iar acum cand am venit de afara a mancat si putine cereale.

 

Cineva zicea de calcat stramb. Am observat si eu la Alexandra ca sta cu un picior aproape numai pe varf. Cel drept il pune si pe talpa, dar stangul acum il incalt, acum e cu pantoful scos ca indreapta talpa ca balerinele si ii ies pantofii. Am sa cumpar unii care sa stea fix si care, eventual sa fie cu siret sa ii leg strans si sa ii tina glezna.....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by loreema24

 

Noi nu piscam inca. Sper sa nu invete faza asta ca nu imi place.

 


id="quote">id="quote">

 

Si eu as fi preferat sa nu piste ca nu imi place, dar m-am ce sa fac. Sper doar sa nu o tina prea mult si sa uite repede de asta. Oricum, cel putin ma bucur ca nu trage de par.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by s_simona

ANA draga, fetita din poze este de fapt baiat [il]. Imi dau seama ce te-ai speriat. Si Tudor al meu, a cazut numai o singura data, si am plans si eu ca si tine, sper sa nu se mai intample. Spune-mi te rog, cum a fost cu nunta? A adormit Stefan si fara tine? Am si eu o nunta si am emotii! Nu stiu cum o sa fac desi sta mama cu el, fara probleme, noi locuim cu parintii mei.PUFYMIC, o sa incerc si eu supa de cascaval (ca multe mamici de aici). Cine ma poate ajuta? Are Tudor niste cojite galbene pe cap, dar numai pe la frunte si daca dai cu unghia cad. Am citit mai demult, dar pana gasesc subiectul pe forum, poate ma ajuta vreo mamica?GAta ma duc,ca s-a trezit bb.http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK


id="quote">id="quote">hahaha e baiat?Ptiu pe el sa nu-l deochi ca tare frumusel este!!!!puteam sa jur ca e fetita!da cei drept nu am vazut decat linkul dat de tine si nu mai tineam minte alceva[:D]Pupici de la noi!Cat despre nunta...ei bine, contrar grijilor mele, Stefan sa inteles ffff bine cu mama si tata, ba mai mult decat atat a mancat de a rupt acolo, a invatat unde este becul![:D] A fost OK, nunta a inceput pe la ora 15 si noi am stat pana pe la 23 dupa care eu NU AM MAI AVUT RABDARE...numai cu Stefan eram in gand de l-am enervat si pe tati si asa am plecat sa-l luam si sa mergem acasa[:D]Cat despre spaima cu cazutul din carutz...nu doresc la nimeni! Mi-a stat inima in loc!Da...sper sa nu mai trec prin asa ceva degraba[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">[flo]flori din gradina meaid="red">"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...