Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_sirbu1/album?.dir=64fe

 

Poze... le las sa le vedeti voi... apoi le gasiti in nume :)

Bine ai revenit Andora chiar ma gandeam pe unde esti.

Sa speram ca si Danyce se simte bine acasa :)

Multa sanatate si pofta buna! :)

[pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004)

 

Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am reusit si eu sa va citesc.

La capitolul tras de par ne inscriem si noi si cred ca suntem in frunte pt ca imi smulgea inainte suvite pana imi scoteam claia de par din manuta ei, acum scap ieftin cu 2-3 firisoare dupa ce m-am tuns.

Fetele voi cd faceti orez cu lapte sau gris cu lapte sau orice altceva pt bebe si necesita o cantitate mai maricica de lapte ce lapte folositi, formula sau lapte de vaca?

Si inca o intrebare, fetele care dau supa la bebei(Pufy tu am vazut ca dai si supa si felul 2 pireu sau altceva) cum dati supa? adica zeama aia, cu lingurita, cu biberonul sau o ingrosati ca sa o dati la lingurita? si daca da cu ce, cu paine?

Poate vi se pare deplasata ultima intrebare dar eu pana acum nu i-am dat supa decat la biberon si-n rest pireu de legume.

Eu azi i-am facut o mancarica de fasole pastai si a papat-o.

 

Doamne ce lacrimi poate sa bage la interval copilul meu cd nu ii dau ce vrea ea.

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua! sunt noua pe ascest forum dar as dori sa ma alatul voua deoarece indeplinesc conditiile: am o fetita Lia Maria nascuta pe 28 septembrie 2004 la ora 17:50. Eu sunt Mihaela - 04 iunie 1973. Sper ca mesajul va fi postat pentru ca nu am mai intrat niciodata, ca membru, pe un forum si nu prea stiu sa utilizez aceasta tehnica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andora, e un Tefal 350 Turbo. L-am folosit de 2 ori pana acum, scoate foarte mult abur, e un pic mai greu decat cel vechi. Calca misto in sensul ca parca nu intampini rezistenta, aluneca foarte bine pe haine. Are un defect al meu, desi l-am rugat pe Tony sa fie atent, nu mi-a gasit unul care sa calce singur [:D]....asta e!

Uite aici cateva poze (le-am bagat in dulciuri ca sa nu mai fac un album nou). Pentru cunoscatori [;)] in poza numarul 3 vedeti si un nas de bebelus....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela a aparut si mesajul tau. Bine ai venit intre noi! Se poate ca in primele postari sa fie o intarziere pentru ca apar mesajele celor noi dupa ce sunt moderate. Dar in ritmul nostru o sa depasesti cele 10 mesaje (care sunt moderate, parca) destul de repede [:D].

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulyp, si eu ii dau si supa si piure de legume cu carne. La supa ii dau practic zeama cu taietei, morcov ras, si in functie de ce verdeturi am in casa. Ii mai dau si corbita facuta asa ca pentru noi, dor ca nu pun sare la ea si ii dau corbita exact asa cum este ea, doar ca mai maruntesc putin taieteii ca sa nu se innece de la ei. Cate odata pun si paine cateodata nu paine decat la piure. De fiecare data ii dau cu lingurita. Nu i-am dat pana acum cu biberonul decat laptele si ceaiul, iar apa numai cu cescuta.

Lapte cu orez nu i-am facut pana acum asa ca nu stiu ce sa zic.

 

Mihaela bine ai venit printre noi. Sa-ti traiasca printesa si sa ne povestesti mai multe despre ea.

 

Andreea, e superba printesuca ta. Cand o sa se faca mare o sa ii innebuneasca pe baieti, asa ca sa fiti cu mare bagare de seama.

 

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andreea_sirbu1/album?.dir=64fe

 

Am uitat sa va intreb...

Timea, Herra, Aissa cum stau copiii vostri cu dintisorii? :)

Cati mai sunt stirbi inca? :)

A mea cel putin ... nu da semne de a-i iesi dintisorii... :|

Sanatate si [pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004)

 

Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, bun venit si sa-ti raiasca printesa!

Andreea, da' ce "zimbitor" e Doru! Am si eu unu la fel acasa[:D]. N ai mai scris, cum s-a adaptat, ii place in Canada?

Aissa, nu-ti mai face griji din cauza mincarii! Eu de mult timp (de cind caldurile astea mari) am renuntat sa ma stresez si Paula are 8 kile juma' de vreo 3 luni[bang]. Eu imi fac datoria, gatesc mincare pt ea, dar ea oricum maninca din bucatele noastre si mincarea ei o scupa cu mult sirg. Asta e! sper sa nu ai probleme cu laptele nou!

P.S. Tin pumnii ca sa se realizeze visul Andreei!

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, hmmm nu m-am prins la faza cu nasul de bebelus in poza nr.3.

Foarte fain arata fierul de calcat, sa-l stapanesti sanatoasa. Si mie mi-ar cam trebui unul insa nu pare sa mai intre si el in prioritati[:D]. Oricum nu il folosesc eu prea mult, dar macar sa am unul mai bun.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...