Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna mamici,

 

 

Am lipsit de pe forum pentru ca am fost plecate la mare (am avut o vreme superba) si apoi am mai stat prin Bucuresti. Am vazut ca au aparut fete noi, le salut si eu dar au mai disparut dintre cele mai vechi. Sau or fi plecate in concediu....

 

aissa si roandre(cred ca ne mai citesti de acolo unde esti) multumesc mult de ajutor. aissa daca poti da-mi si mie un PM cu nick-ul tau de pe messenger.

 

Bb a noastra s-a imbolnavit rau de tot in ultima zi de stat la mare, doctorii de la Budimex au spus ca este enteroviroza si medicul ei pediatru a spus ca ar fi o gastroenterocolita. A avut varsaturi, scaune dese si apoase si temperatura. I-am dat ercefuril si antitermice. Si nu si-a revenit cu scaunul decat dupa ce a inceput sa manance morcov fiert, mucilagiu de orez si laptele Milupa antidiareic nu au ajutat. Am avut ceva emotii cu ea...acum a trecut si totul este bine. Cred ca de vina a fost un iaurt cu fructe. Nu cred ca-i mai dau iaurt din comert cativa ani. Am tras o sperietura prea mare.

 

 

A cazut si ea din pat chiar in perioada in care ma gandeam ca am scapat de problema asta. Nu s-a lovit rau, s-a speriat mai mult.

 

Si am si eu aceeasi problemutza cu ea - am impresia ca nu mai mananca asa de bine. Dar cred ca s-a si plictisit de carne fiarta cu legume fierte. Sa vad cum o sa mai variez ca sunt in pana de idei. Lapte praf nu vrea sa manance desi i-as da ca nu cred ca laptele meu mai face fatza. A inceput iar sa se trezeasca noaptea sa pape iar ziua suge si de 5-6 ori....[bascket]

 

Sta bine in picioruse si a inceput sa se deplaseze daca se sprijina de ceva. Si parca "tata" spune...de mama nu stie....[:D]

 

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimireaid="blue"> (D.N. 02.10.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iuly id="red">eu nu-i dau orez sau gris cu lapte, dar cand i-oi face l-oi face cu lapte de vaca.

Iar supa pana acum i-o dadeam limpede, dar de sapt trecuta am inceput sa-i pun si paste. De la bun inceput i-am dat-o cu lingurita.Din biberon bea doar apa cand suntem la plimbare, acasa o bea din cana.

 

Andreea id="orange">e superba Nathalie(cred ca ti-am mai spus)!

 

Andora id="purple">de-abia astept sa ne intalnim!Sa nu faci cumva sa n-aveti timp si de noi!

 

Aissa id="blue">a papat pitic fructele?

 

Mihaela id="brown">bine ai venit!

 

Bazucu meu e prapadit!M-a muscat de mana de mi-a lasat urma[bang]!

Si pana i-am pregatit mancarea si-a tras toate oalele din dulap pe el de le-a sarit smaltul la cateva[bang]!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andreea_si_Doru

Am uitat sa va intreb...

Timea, Herra, Aissa cum stau copiii vostri cu dintisorii? :)

Cati mai sunt stirbi inca? :)


id="quote">id="quote">

 

tot stirb si al meu!id="Comic Sans MS">id="green">

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...