Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

Am vrut sa postez cu "quote" si mi-a ramas la capitolul trecut. Reiau aici:

 

 

quote:

--------------------------------------------------------------------------------

Originally posted by anneoprea

 

Noi am fost la dr ieri asa cum va spuneam. Nu ne-a dat o explicatie la intrebarea “de ce nu mai bea lapte din biberon de o luna”…insa ne-a spus ca e sanatos si sa nu ne facem griji. Cu analizele nu a fost de acord insa pentru ca am insistat ne-a dat trimitere oarecum iritat ca nu avem incredere in ce ne spune… Ramine sa ne hotarim daca-i facem sau nu analizele (cica venele la bebelusi nu sint prea vizibile si e destul de chinuitor) Ne-a repetat de mai multe ori ca nu e normal sa iei singe degeaba, ca daca avea oarece carente se vedea dupa culoarea unghiilor, dupa piele, tonus, crestere in greutate, etc…

Asa ca nu ramine decit sa ne resemnam si sa punem biberonu-n cui!

Va dorim bebelusi sanatosi, veseli, mincaciosi si cuminti!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Offff, sper sa nu fie necesar sa intepati copilul degeaba. A mea pediatra mi-a facut la fel la 4 luni, copilu' arata minunat, de ce vrei sa-l intepi??? Ei bine l-am intepat ca sunt mama rea si avea hemoglobina sub 10 si calciul pe nicaieri. Si au urmat vreo 3 luni de fier si calciu la greu. Ca asa am fost io mama nebuna si mi-am supus copilul la suferinte inutile...

Tu faci cum simti. Eu simteam atunci ca bb-ul meu nu e chiar bine si mi-am urmat instinctul.

 

 

Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by loreema24

Herraid="red"> – la fata mea are cam 1 cm frontanela.


id="quote">id="quote">

 

multumesc pentru raspuns!

 

inseamna ca intr-adevar a lui Vlad e cam mare; un doctor mi-a zis ca are 1,5 pe 1,5 (cm); altul - ca are 2,5 pe 1,5...

 

asta din urma cica sa-i fac un D3 injectabil...pai eu stiam ca daca a inceput cu Vigantol (pe gura) nu le amestecam, ca se anuleaza reciproc...

 

nu stiu ce sa mai cred!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand mergem acum la dr cer si eu analize pt fata. Nu se stie niciodata. Si la cat mananca e prea slabuta , asa ca.... la intepat cu noi.id="purple">

 

Pozici noi aiciid="red">id="size6">id="purple">

 

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)[/purple]

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face ![/b]id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]La multi ani id="size4">! id="green">[s]

 

[s]Benjamin Alexandru [s]

 

Tudor Adrian

 

Tudorid="blue">[s]

 

[s] Paula Ameliaid="red">[s]

 

Alexia Maria [s]

 

Maria Romana [s]id="red">

 

Adrian [s]id="blue">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetele!

 

Scriu si eu in mare graba...suntem echipati de mers la o nunta si afara ploua torential...asa ca mai asteptam sa stea ploaia desi toata curtea mea e plina de apa...o sa fiu fleasca in sandale...[bang]

 

De fapt eu am intrat sa ma plang ca sunt o mamica disperata...l-am lasat pe Stefan la mama azi sa putem merge la nunta, asta pana deseara pe la ora 21 si dupa ce am plecat de acolo ma luat plansu....

Mai fetelor...nu e normal ce am facut eu acuma!Ca l-am lasat acolo asa si am plecat pe furis sa nu ma vada, mama ma convins sa fac asa sa nu planga dupa mine....Of...e atat de greu...

 

In alta ordine de idei tocmai ma sunat mama sa-mi spuna ca piciul e bine, doarme bustean, sa jucat frumos cu verisoara lui mai mare....

Gata, a stat si ploaia, plecam si noi!

Nu am reusit sa citesc capitolul deja incheiat, probabil o sa-mi fac tema de casa maine dupamasa!!!

Pupici la copilasi!!!

 

La multi ani Ralucule!

 

[foto]Maria Sa Stefan Speculant mic[copil] ( 19.08.2004)id="green">id="size2">id="Arial">

[flo]flori din gradina meaid="red">

"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt si eu pe aici

ieri nu am reusit sa intru pe forum, am fost singura cu bebe

LA MULTI ANI la toti cei aniversati astazi si puiului meu

 

vai, cand ma gandesc ca peste 2 saptamani trebuie sa merg si eu la o nunta, si ma apuca disperarea, ca pe ana, ca o sa-l las atata timp singur [:(]

 

am reusit sa fac si eu album, adica o mica parte din poze, o sa mai trec

dar sa ne vedeti si pe noi

 

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa va spun

ieri, in disperarea mea ca nu mananca mai nimic bb, am fost la doctor, ca nu cumva sa aiba rosu in gat

si este bine sanatos, nu are nimic

am lasat copilu in pace, si azi i-am facut la pranz altceva, piureu de dovlecel cu cartofi

si a mancat tot

iar acum am pus la cuptor, pe cand se trezeste, budinca de gris

sa incerc si budinca, pentru gris cu lapte, nu mai vrea sa pape

si nici cereale, poate are o perioada, mai incercam

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ana_a

De fapt eu am intrat sa ma plang ca sunt o mamica disperata...l-am lasat pe Stefan la mama azi sa putem merge la nunta, asta pana deseara pe la ora 21 si dupa ce am plecat de acolo ma luat plansu....

Mai fetelor...nu e normal ce am facut eu acuma!Ca l-am lasat acolo asa si am plecat pe furis sa nu ma vada, mama ma convins sa fac asa sa nu planga dupa mine....Of...e atat de greu...


id="quote">id="quote">

 

de ce atata disperare? ai vazut ca e bine Stefan? distractie placuta!

 

ce n-as da si eu sa am cu cine sa-l las (in afara de bona) vreo juma' de zi, sa mai merg prin magazine; pe el n-am chef sa-l chinui dar pe de alta parte simt cum ma salbaticesc!

 

chiar azi e nunta unei prietene SI NU POT SA MA DUC.

am fost cu Vlad la starea civila si voi merge tot cu el si la biserica.

dar mi-e dor si mie de o petrecere!

 

si mai grav ca pe 24 e NUNTA SORA-MII si nu stiu cum o sa fac; el se mai si trezeste sa suga noaptea de vreo 2 ori...id="Comic Sans MS">id="green">

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by loreema24

Cand mergem acum la dr cer si eu analize pt fata. Nu se stie niciodata. Si la cat mananca e prea slabuta , asa ca.... la intepat cu noi.id="purple">


id="quote">id="quote">si Vlad mananca tot cam asa cum spuneai tu, SI INCA NU ARE 9 KG.iar analize i-am facut cu sange lua din deget DIN DEGET.id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by dianarus78

Si au urmat vreo 3 luni de fier si calciu la greu.


id="quote">id="quote">

 

fier si calciu i-ai dat o data sau pe rand?

eu a trebuit sa astept sa-i termin cura de fier (noroc ca a ajuns cu hemoglobina la 13 dupa numai o luna si jumatate) ca sa pot sa-i dau calciu.id="Comic Sans MS">id="green">

 

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...