Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

Buna seara doamnelor!

Eu va citesc din cand in cand mai ales cand imi inchipui ca am un copil Anornal..ca manaca sau nu.

Pt Liliid="red">

quote:

 

FETELOR HELP!!!

 

Asa tr sa iasa Milupa asta?


id="quote">id="quote">

 

id="red">

Intr-adevar unitatea de la Bebelac este mai mica decat la Milupa. Este bine asa. Eu pot sa spun ca am folosit mai multe feluri de late praf pana acu si am folosit fff bine unitatea care era specifica acelui tip de lapte. Asa ca poti sa o folosesti fara grija.

 

Si, m-ati uimit cate analize si vitamine dati la copii...

Eu exceptand Vit D nu ii dau nimik copilului.. si imi aduc aminte ca pediatra din ro imi daduse Ferrol, Sana Sol,..

 

Inca un truc, pt ca e vara si e cald pt a prevenit deshidratarea copilasilor este bine sa facem laptele mai diluat. de regula cu 1 unitate in minus (ex: la 5 unitati de apa 4 de lapte sau cum il dau io ziua 4 unitati apa 2 unitati lapte).

 

La multi ani tuturor Bebelusilor si copilasilor!

 

 

Poate ma lumineaza si pe mine cineva cui tre sa ii scriu ca BB meu are 4 dintisoriid="size1">

 

Alex

 

Mult noroc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by loreema24

Nu imi vine sa cred ce liniste pe aici! Toata lumea e in plimbari!Ce bine trebuie sa fie.id="purple">


id="quote">id="quote">da' voi cum de nu va mai plimbati? macar pana la Constanta, sa va invidiez ca in fiecare week-end![:D]daca as fi si eu mai aproape...[:(]id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am postat si... s-a pierdut [bang]

era ceva de genul:

 

alex, hidratarea se face foarte bine cu sucuri, ceai, apa plata, ma indoiesc ca ar fi sanatos pt bb sa-i dai lapte diluat.

 

iar la capitolul analize si vitamine io fac asa: ori e profilaxie si ma cam conformez pediatrei, ori ceva nu mi se pare ok cu copilu' si nu astept sa se imbolnaveasca ca sa aflu care-i baiul, adica problema... nu esti de aceeasi parere?

 

azi e pauza.... nimeni "pe dunga" .....[V]

 

eu iar sunt singura acasa!!!![cool] al meu bb e dus cu tati in vizita la soacra-mea. ieri la mama, azi la soacra. dupa vreo 3 luni in care am fost si eu de fiecare data si stau ca vulturul deasupra lui sa nu se atinga careva cum nu trebuie de el, acum am incredere in tati ca pazeste el[;)]. maica-mea stie sa faca tot ce trebuie cum am "dresat-o" eu[cool]. soacra-mea doar il plimba si-l pupaceste. ii ajunge deocamdata [:D]

 

 

Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by herra
quote:Originally posted by loreema24

Nu imi vine sa cred ce liniste pe aici! Toata lumea e in plimbari!Ce bine trebuie sa fie.id="purple">


id="quote">id="quote">da' voi cum de nu va mai plimbati? macar pana la Constanta, sa va invidiez ca in fiecare week-end![:D]daca as fi si eu mai aproape...[:(]id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">s-or fi saturat de atata mare si soare [:D][:D][:D]ce n-as da sa ma satur si eu candva...Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by dianarus78
quote:Originally posted by herra
quote:Originally posted by loreema24

Nu imi vine sa cred ce liniste pe aici! Toata lumea e in plimbari!Ce bine trebuie sa fie.id="purple">


id="quote">id="quote">da' voi cum de nu va mai plimbati? macar pana la Constanta, sa va invidiez ca in fiecare week-end![:D]daca as fi si eu mai aproape...[:(]id="Comic Sans MS">id="green">Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...id="Comic Sans MS">id="limegreen">[loveyou] Cristinaid="red"> & [baietel] Vlad [copil](23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">
id="quote">id="quote">s-or fi saturat de atata mare si soare [:D][:D][:D]ce n-as da sa ma satur si eu candva...Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)
id="quote">id="quote">Nu ne-am saturat dar suntem cam in pom cu banii.Asa ca sapt asta stam cuminti pa ca sapt viitoare trebuie sa mergem la un botez in Cugir-Alba.id="purple">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by s_simona

ramona id="red"> am vazut ca ii dai fetitei lapte formula, si inca alaptezi (ca si mine) si vreau sa te intreb ce tip de lapte ai luat si cum il bea? cu placere? iar peste zi o mai alaptezi sau doar noaptea?


id="quote">id="quote">Simonaid="red"> - Eu am incercat prima data Bebelac, il aveam in casa pt ca imi da gratuit, dar nu a vrut deloc. Adevarul este ca nici mie nu mi-a placut la gust. Dar sunt copii care il beau f bine, asa ca daca ai il poti incerca.Apoi am intrebat fetele de pe aici si m-am hotarat la Humana 3 (acum am cu gust de mere) . Primul biberon nu l-a baut decat cand nu mai putea de foame, nu i-am dat nimic sa manance pana nu l-a baut. Dupa aceea nu am mai avut probleme cu ea. Bea lapticul f bine si fara figuri.Imi bea cam 3 biberoane de 240 ml. Unu dimineata,unu seara inainte de culcare si unu pe la ora 12-1 noaptea. Si o alaptez doar noaptea cand dorm eu din comoditate, sa nu ma ridic sa fac biberoane.Piscina am cumparat-o din Carefour Orhideea si a costat 250.000 lei.Ieri am pus fata in picioare langa nasica ei de 2 ani si 4 luni. Loreema e mai scunda cu 5 cm decat Alexandra. Cred ca voi avea un copil de 2 m in ritmul asta.id="purple">Pozici noiid="red">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce gol e forumul :)

Am vrut sa va zic ceva... in legatura cu pampersul. Noi avem din ala care se trage pe picioare, adica nu o mai pun pe fata pe spate, ca si eu am trecut prin etapa aia cand aveam vreo 3-4 jucarii la indemana :)

Exista pampersi din astia in Ro, nu? (First steps - T1-T2, absorbent pants)

Gata v-am pupat si multa sanatate [pup]

 

Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004)

 

Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andreea_si_Doru

Ce gol e forumul :)Am vrut sa va zic ceva... in legatura cu pampersul. Noi avem din ala care se trage pe picioare, adica nu o mai pun pe fata pe spate, ca si eu am trecut prin etapa aia cand aveam vreo 3-4 jucarii la indemana :)Exista pampersi din astia in Ro, nu? (First steps - T1-T2, absorbent pants)Gata v-am pupat si multa sanatate [pup]Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004) Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]


id="quote">id="quote"> Daca exista eu nu am vazut. Dar ar fi buniiiiii !!!id="purple">Pozici noiid="red">Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple"> Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andreea_si_Doru

Ce gol e forumul :)Am vrut sa va zic ceva... in legatura cu pampersul. Noi avem din ala care se trage pe picioare, adica nu o mai pun pe fata pe spate, ca si eu am trecut prin etapa aia cand aveam vreo 3-4 jucarii la indemana :)Exista pampersi din astia in Ro, nu? (First steps - T1-T2, absorbent pants)Gata v-am pupat si multa sanatate [pup]Andreea[8**], Doru[9cer] si Nathalie[copil](29.09.2004) Povestea zanei[zana] [pup] Cererea in casatorie si povestea noastra [cina2]


id="quote">id="quote">Un tir de kilotzei-pampers catre Romania ar merge. Eu ma inscriu! Ca fara imobilizat, tipete si racnete si transpirat mami de tot nu prea reusim schimbatul ... [:D]Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...