Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

Buna dimineata si la multi ani mamicilor si bebicilor care se sarbatoresc azi.

Ramona bine ca n-ai venit la C-ta wk astya ca nu puteai sa faci plaja, iar ieri doar printe picaturi puteai iesi afara. Este aici o vreme tare mohorata. Ma gandesc la Elyane care saraca cica e la mare da n-are bafta deloc de soare. Sa speram ca se indreapta vremea si ca o sa se bucure de plaja si baie in mare(desi apa sigur o sa fie rece).

Lilia multa sanatate printesei tale. Of ca numai de necazul asta mai aveai nevoie.

Pufy multa sanatate socrului tau si sa-si revina repede.

Sper sa reusim sa iesim la plimbare azi ca la ce vreme e afara... si ce vant bateee....

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

La Multi Ani!id="red"> tuturor bebelusilor sarbatoriti astazi. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

 

Lilia, Multa sanatate Ameliei si sa se faca repede bine.

 

Pufymic, ma bucur mult ca socrul tau este mai bine. Multa sanatate.

 

Tare haios bazucul tau. Ce m-a distrat faza cu lingura de lemn[:D]

 

DidiAlex, foarte interesanta e listuta. Am invatat si eu ceva de acolo, ca nu trebuie sa o felicit. Eu pana acum, de fiecare data dupa ce termina de mancat ii ziceam "Bravo, Alexandra" si ea se distra de minune.

 

Aissa, eu nu stiu ce sa te sfatuiesc in legatura cu papatul Alexutei. Noi nu am trecut pana acum prin fazele astea si sper sa nu trecem vro data. Sper din tot sufletul sa-si revina repede. Pofta mare Alexandrei.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, eu nu stiu ce sa ma mai fac cu incapatanata asta mica a mea. Face numai ce vrea ea, iar daca incercam sa o luam de undeva sau sa ii luam ceva din mana, incepe sa urle de zici ca cine stie ce i-am facut. Daca o las si nu ii mai dau atentie dupa aia, incepe sa planga cu lacrimi de crocodil.

De ex. daca ea sta in picioare la usa iar eu vreau sa o iau de acolo ca sa pot sa deschid usa, cand o iau de maini, se intoarce si se aseaza in fundulet in semn de protest ca vreau sa o iau de acolo, si mai si maraie. Tare incapatanata mai este si nu stiu ce sa-i fac ca sa nu ajungem mai rau.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Ionella si tuturor bebelusilor care mai implinesc o luna

 

ellen de acum trebuie sa incepi cu pacalelile, daca vrei sa o iei de acolo distragei atentia cu altceva si uita bb imediat ca de fapt nu vroia sa plece de acolo.

lilia multa sanatate, am dat si ni kk pt probe si azi sunt gata rezultatele.

didialex multumim este intradevar f buna, eu stiam f bine chestia asta dar daca nu o ai in fata ochilor tot timpul UITI.

 

 

Monica Robert (09.01.01) si Razvan (10.09.04)

http://community.webshots.com/user/frosa2003

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ellen id="red">- si fata mea imi face figuri din astea. Cand ii iau din mana ceva ce nu are ea voie. Dar eu ii dau ceva care sa ii atraga atentia. Si daca nu vrea o las sa planga si se linisteste pana la urma.id="purple">

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, multa sanatate Ameliei si pupici multi de la noi.

Didi...e bun ce spui tu, dar nu cred (asta e parerea mea) ca este aplicabil la copiii de varsta alor nostri. Pentru ca daca ar fi mai mare, da, i-as da ce avem de macare, si vrea bine, nu - treaba lui. Dar la copii in perioada de crestere, faptul ca 2 zile la rand nu papa legumele nu e tocmai ok si nu am de gand sa o las sa faca cum vrea ea (adica sa pape doar lapte). Asa ca o tot incerc cu diferite feluri de mancare in speranta ca ceva tot papa.

Ellen, si eu va doresc sa nu aveti zile din astea. E nasol, mai ales ca eram obisnuita sa am o mancacioasa....dar asta e. Se mai intampla. Nu pot insa sa reusesc sa nu ma stresez.

Cat despre a face ce vor ei....se vede ca deja au personalitate. Alexandra, in premergator (ca ea inca nu merge singura) se duce in cateva puncte fixe, unde are ea "treaba". Anume, la televizor, unde apasa butoanele de la video si trage de toate revistele care sunt sub tv (inclusiv a reusit sa darame si Paginile Aurii care stiti cat de grea e). Apoi la jaluzele (si eu imi faceam griji ca daca le spal nu or sa mai stea drpte, sa vedeti ce sifonate sunt acum ca mi le strange, le trage dupa ea....), la birou sa traga mouse-ul, la usa de geam....si asa mai departe. Eu o iau, nu plange, nu protesteaza, atat ca in secunda urmatoare e la loc....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor de raspunsuri. Acum si eu incerc sa o amagesc, sa ii dau altceva sa ii distrag atentia si de cele mai multe ori reusesc insa, eu imi fac griji pentru mai tarziu. Acum probabil o perioada o sa mai mearga asa cu amageala, dar mai tarziu sigur nu o sa mai mearga si atunci ce ne facem? Vad ca la ea din zi in zi devine mai incapatanata.

Eu totusi as vrea sa incep de pe acum educatia, ca sa nu ajung mai tarziu sa merg cu ea la un magazin si sa imi faca crize ca vrea nu stiu ce, numai ca nu stiu cum ar fi mai bine sa actionez[bang]

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellen id="red">te distrai tu de faza cu lingura de lemn....acum tocmai a rupt-o![bang]Atat a lovit cu ea de ce a apucat ca i-a rupt coada!

Cat despre incapatanare si crize, cunoastem si noi!Cand nu il las sa faca ce vrea el(prostii bine-nteles, adica sa traga mouse-ul-ca de al lui s-a saturat deja, e mai bun cel de la calculator, sa umble la gunoi-acum stie cum sa deschida usa de la masca de sub chiuveta, sa umble la masina de spalat, sa umble cu peria de wc[bang]-asta cand il scap in baie, dar de regula e usa inchisa, si tot felul de astfel de tampenii)deci cand nu il las sa faca toate astea si inca o mie si una de altele de care nu-mi mai aduc acum aminte, se apuca de urlat.dar urla de-ti sparge timpanele!Daca nu-l bag in seama scoate si niste lacrimi de crocodil la comanda!Si urla si mai cu patos!

Asa ca ii distrag atentia....cu ce pot, ca de urlat l-am mai lasat sa urle si vine tot urland in 4 labute si se agata de picioarele mele...si urla....si urla...pana il iau in brate....si se cuibareste la mine cu capul la gat si suspina....asa ca nu-i dau satisfactia asta si ii distrag atentia cum pot.

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...