Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de sept-oct 2004 (58)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Of, mai Ana, si eu intrasem sa va spun cum a dat a mea cu capul....si vad ce ai scris tu. Bine ca e bine, si lasa-l pe iarba.

Eu am pus-o pe a mea sa se tina de marginea patului, in patul ei. Abia dadusem aparatoarea jos ca am spalat-o (si de lene, sa-mi fie rusine, nu am pus alta....) si stateam si ma uitam la ea cum se joaca, cu mainile in jurul ei, Dar bineinteles ca a cazut printre mainile mele si a dat cu capul de placajul de la patut (ca al meu are doar pe o latura bare din alea, in rest e un placaj. A troznit ala de am zis ca e lata si ea. Dar nu a plans deloc (sa ma ingrijorez???). E vioaie, am ras, ne-am jucat dupa aia. Nu pare sa aiba nimic. Oricum, cred ca am ridicat-o in fractiunea de secunda dinainte sa isi dea seama ce s-a intamplat, distanta nu era mare, deci din picioare a venit in latul patului. Asta e, ca tocmai de aia o puneam, sa o invat si eu faza cu sa se aseze, ca ea vine ca bolovanca pe spate.....Cred si sper ca mai mult a bubuit placajul ala decat capul ei.....

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, din ce faci tu "gradina aia botanica"?[:D]

 

Off, dupa ce am trimis mesajul am vazut ca Alexandra s-a lovit la cap. Multi [pup]de la noi sa ii treaca repede. Daca nu a plans nu cred ca ai de ce sa-ti faci griji.

Si Alexandra mea mai da cu capul prin ce ii sta in cale, dar nu are nici o problema. Se atinge putin si apoi incepe iar sa se joace fara sa planga, fara nimic. Eu am inceput sa ma obijnuiesc cu loviturile astea mici, cred ca sunt inevitabile mai ales cand incep ei sa mearga.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ellen, eu pun asa: morcov, telina, ardei gras, brocoli, rosie, fasole verde si mai nou cartof. Acum, daca unul din elemente lipseste nu ma stresez, pun ce am. Ceapa nu ii pun ca nu ii place. Am pus si vredeata cateodata, am fiert-o la un loc cu legumele si le-am pasat pe toate. Si la astea adaug carnita pe care o fierbeam separat. Azi, ca i-am pus vita, am fiert-o pana i-am luat spuma si apoi am pus-o in tava peste legume (ca le-am pus tot la cuptor). Si azi le-am si pasat legumele cu carnea la un loc, dar de regula pun carnea in borcanel separat.

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aissa, de ce te-am intrebat asta? pentru ca ma gandeam ca poate ar fi bine sa incepi sa-i elimini cate o leguma si sa ii pui mai mult din alta. Cel putin asa ii dadeam si eu la inceput si treptat, treptat am inceput sa renunt la cate o leguma. Dar ii lasam timp sa se obisnuiasca cu noul gust, cam 3-4 zile, dupa care schimbam si ii puneam mai mult din alta leguma si tot asa pana cand am ajuns sa ii fac mancare in adevaratul sens al cuvantului.

Dar de ex, o data pe saptamana ii pun totate legumele, atunci cand ii dau peste.

Sper sa intelegi ceva din ce am vrut sa zic aici, ca tare aiurea am mai scris [:D]

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Supa de cascaval

 

Ingrediente:

Supa limpede de carne sau de oase, 100g cascaval ras, 2 galbenusuri, 2 linguri de smantana, 1 lingura unt, sare, piper

 

Preparare:

Se prepara supa de oase sau de carne.Intr-o oala se pun cascavalul ras, galbenusurile, untul, smantana, sarea(eu am pus-o lasfarsit dupa ce i-am luat la Alesio din supa), si piperulsi se bat cu telul turnand peste ele treptat supa clocotita. Se lasa sa fiarba cateva minute amestecand continuu.id="purple">

 

Offf ce rau imi pare de Stefan si de Alexandra ca iarasi au picat in cap....[dual] si sa treaca buba repede!

Alesio ca sa fie mai cu mot....tocmai si-a muscat limba![bang]!Are si el 4 dintzoci si nu-i tine degeaba![bang]

 

Acum roade pe un elefant de jucarie....i-a si trecut deja...mai rau m-am speriat eu cand l-am auzit urland....(eram in alta camera) si cand am venit el statea in 4 labute...nu mi-am dat seama ce a patit...nu parea sa fi cazut...era in mijlocul camerei....

Pana a cascat gurita sa-i dau apa...atunci am vazut sange....offff

 

Mai dar ce ma poate enerva copilul asta ca se tot catara pe calorifer!Si ridica un picior ca si cum ar vrea sa se urce sus pe el[bang]!Numai traznai face!

 

Fetelor as tot sta pe DC dar am probleme cu netul ca ma tot deconectez la cateva zeci de secunde![bang]Acum le-am trimis un nou email la tipii de la net!Sper sa rezolve problema!

 

Pupici!id="green">

 

Ioana[olala]&[bibe] Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004)id="green"> [foto] cu bazucu'id="purple">

Povestea bazuculuiid="black">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...