Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iulie-august 2004 (80)


Recommended Posts

Simona, pentru vizitele mele la toaleta premergatorul este de baza, pentru ca al meu copil nu mai sta in patul lui de muuuuult ... a ros toata marginea de lemn pe care se sprijina cu miinile !!! Am innebunit cind am vazut, asa ca am renuntat sa il mai pun in pat, iar pentru celelalte treburi bucataresti de-ale mele, ma insoteste in carut ! Acum eu am noroc ca sotul meu este mai tot timpul cu mine acasa asa ca in incursiunile lui bebe pe jos il pazeste el, ca se ridica pe toate mobilele si trage de cablrui si ii plac prizele la nebunie !!! Si sa vezi concert cind nu il lasam sa faca ce vrea el !!! A invatat omul mic sa protesteze mama-mama !!![:D]

 

Alice si[copil][iepu] Andrei Florin (12.08.2004)

 

http://community.webshots.com/user/alice20041

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Irina, cabinetul este la Hotel Siret (spre capatul statiunii), dar sper sa nu aveti nevoie de el!

 

 

din bagaje cred ca mi-a lipsit scaunul de masa[:D], in el sta foarte cuminte moata si mananca, in carucior a fost mai greu pentru ca avea loc de manevre si trebuia sa aleg cu lingurita dupa ea, dar era prea mare scaunul si nu avea loc, oricum am avut o masina de bagaje ...patuturi, haine, mancare etc.

la pranz le-am dat borcanele (cumparate de acasa) si le dadeam chelnerilor sa ni le incalzeasca la microunde sau in apa fiarta, seara le dadeam borcanele cu fructe sau iaurturi, lapte dimineata si seara, am luat cu noi filtrul de cafea ca sa incalzim apa pentru lapte[:D] ca n-am mai avut timp sa cautam o cana electrica sau altceva!

sa stiti ca in Mamaia sint niste preturi astronomice, fructele sint 100 mii kilu', indiferent ce fruct, un iaurt mic de 125 g e 14 mii, o sticla de suc e 40 mii, o gura de cafea e 20 mii si as continua dar nu vreau sa va pun pe ganduri [:D]!

 

Simona, si mie imi venea sa plec acasa, daca am vazut ca isi revine dupa antibiotic am stat la mare, imi parea rau si sa plec acasa asa repede!

 

daca mai aveti intrebari ...acum sint o mama cu experienta in ale vacantei, asa ca intrebati[:D]!

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monicule, am vazut-o pe Botosica, are mama fetita mare si frumoasa, are niste ochi superbi, sigur nu i-ai pus lentile de contact[:D]?

si ce-mi place ca sta in picioare prin casa, asa ca o domnisoara imbracata in rochita, ce sa mai ...e scumpa si dulce! sa va traiasca! aaa sa nu uit, m-ati dat gata cu ce a ales de pe tava, noroc ca astea sint doar asa de amuzament (cred eu) ...

 

Simona, moata sta numai pe jos, are jucarii imprastiate prin toata casa, patruleaza peste tot, asa ca eu imi vad de ale mele si ea de ale ei, mai vine pe la bucatarie, se mai uita la mine sa vada ce fac si pe urma pleaca[:D]!

 

Alexander Matthias [s][s]

Victor Alexandru [s][s]

Maya [s][s]

Matei Stefan [s][s]

Delia-Bianca [s][s]

 

la sarbatorirea primului anisor din viata voastra va dorim sa cresteti mari si frumosi, sa fiti sanatosi si sa aveti tot ce-i mai frumos in viata!

id="blue">id="size3">

 

mamici si tatici de sarbatoriti, sa va traiasca si sa va bucurati de ei!id="blue">id="Arial Black">

 

Nicole & [copil] Andreea Alexandra (26.07.2004)

Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni

Andreea de la 4 luni

Povestea nasterii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, Victor imi sta printre picioare cand pregatesc masa. Deschide sertare, usi, pleaca cu linguri prin casa... Daca intru in baie bate in usa si URLA sa il las sa intre... mai ales de cand merge. Ieri dimineatza am facut dush cu spectatorul langa mine, ca nu s-a putut altfel [xx(]

 

Nicole, Victor n-a mancat nici un borcanel cumparat. Nici macar amestecat cu ceva gatit.[:D] Eu am carat scaunul de masa, dar n-am avut succes cu el. Numai bona are...[bang]. Imi pare rau ca Deea a facut febra. Mie mi-a fost frica sa n-o patesc, ca Vicu era ragusit si cu olecuta de rosu in gat cand am plecat. Da' i-a trecut cu nurofen. Nici nu aveam antibiotic la mine...si eram tocma la mama Grecia [alcool]

 

 

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi[copil]

altele, daca nu v-ati saturat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lume noua pe aici...

 

Daria pupam pe Giulia umblareatza.

Dana, AndreeaB da' cate stiu puiutii vostrii...bravo lor!Am mea face anisorul si nu zice nici macar mama ...sau ceva omeneste.In schimb vorbeste tot timpul pe limba ei.Cand o vad asa vorbareatza ma bah si eu in seama si o rog sa spuna mama...se uita la mine rusinoasa si intoarce capul intr-o parte...hehe.

Gabi de la ce crezi ca a facut bubitzele Matei?Of saracutzul....mai lasa-l cu putzulica in vant , poate ajuta.Ma bucur ca ai trecut sesiunea cu bine.

Alice, zi-ne mai multe de Moflicel...l-am vazut in poze...ce baiat mare s-a facut...i-a crscut si parul...Si noi vrem sa agatam o bunicutza cand mergem la mare...sa vedem daca putem.

 

Eu pe Andreea o scot afara pe la ora 14-13( dar aici depinde si de dispozitia mea si de vreme)cam 2 ore si cand vine tati la 18 stam afara pana la 20-20.30

 

 

ma duc sa mai citesc...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[biz]Buna!

 

Am vazut poze cu Tudor[olala],[pup]mama,fetita de baiat[:D],ca frumos mai este.

 

Nicole,cu peripetii vacanta voastra,bine ca a mers cu antibiotic si s-a insanatosit pitica.

 

Simona,tre'sa ne luam de mana,ca si eu aseara m-am mirat de ce mult a mancat fiimea si cand am luat-o in brate sa mergem la baie,m-a umplut de voma pe piept[xx(] .

Si Alexia sta tot pe jos,prin toata casa,asta e sper sa nu dea vreun capsor de gresie.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uitati o moaca de copil abia trezit din somnic:

 

http://community.webshots.com/photo/383432942/383432942fxfxOi

 

A,intreba cineva cat pot sa stea flamanzi,pai de ex Alexia ieri,a papat de dimi la 10 fructe,la 12o canuta de lapte,la 14 a adormit si s-a trezit la 18.30 si atunci si-a luat "pranzul"[:D],deci rezista ceva vreme.

 

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004

http://community.webshots.com/user/andreeabanica

 

"In aceeasi limba toata lumea plange,

In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut poze..

Tudor e un scump...ca o fetitza..

Nicole, ce intamplare cu moatza ta...bine ca nu a durat mult si a trecut cu bine febra.Foarte frumoase pozele...aia cu puii cand dorm m-a topit.

 

AndreeaB...haha..ce poza haioasa..pupacim maimutzica mica[pup]

 

Andreea papa la 8 un biberon de 200ml lapte si masa urmatoare este la 13 cand papa legumele....asta se intampla in fiecare zi.Intre timp mai si doarme vre-o 2-3 ore...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicole, multumim de informatii. Oricum si eu vreau sa iau bunicii in vacanta, dar noi nu vrem la mare, vrem la Sovata.

 

Andreea, Alexia este o dulce. Cum mai sta ea si se gandeste [olala]

Nici Stefi nu face asa multe. Cu vorbitul, vorbeste dar pe liba ei. Mai spune ta-ta sau cite un da hotarat, da din cap in semn de nu (dar nu cred ca stie ca inseamna nu), iar daca ii spun ma-ma ride de mine [alcool]. Nu arata nasul sau urechile sau altceva, in schimb ride daca o ating pe nas si ii spun "nasuc-nasuc" sau daca de frecam nasurile. Si se gidila. Eu nu imi fac probleme pentru ca este un copil vesel, echilibrat (spun eu) si toata lumea care o vede imi spune ca se vede ca este un copil fericit.

Cu facut treaba in casa, eu am noroc ca Stefi se trezeste pe la 9, asa ca eu ma trezesc pe la 6-7 (depinde cite treaba am) si ii fac ei mancarea (la pranz doar o incalzesc), mancare pentru noi fac in general sambata si poate ince ceva in timpul saptamanii. La curatenie ma ajuta sotul, iese dupa-amiaza cu stefi la plimbare si eu mai fac una alta sau invers, eu ies la plimbare si el face treaba.

 

Pupici,

Andrea si Stefania (13.08.2004)

Stefania - printesa mea

 

[cit] O poveste despre o raza de soare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand LA MULTI ANI tutror bebeilor care au facut anisorul,sa fie sanatosi,cuminti,mancaciosi si sa-i bucure pe parinti!

Vad ca v-a povestit Nicole ce sperietura am tras cu moata mica,bine ca pana la urma a fost ok...una peste alta nu a fost chiar asa de rau(din punctul meu de vedere)...cel putin Alex s-a distrat pe plaja,chiar i-a placut,se juca cu lopatele,galetusa,masinute,si daca-i puneam apa intr-o galeata puteam sa "uit" ca am copil vreo juma de ora...si inca o pasiune...sa invarta rotile la carucior[:D]

De mancat ca intreba cineva...borcan plus ciorbica de la restaurant la pranz,borcanele cu fructe,branzica cu fructe,iaurt si cat mai putin lapte...asta este, voi va plangeti ca beau prea mult lapte,eu ma plang ca bea prea putin si am ajuns la disperare....nu mai vrea lapte asa ca suplimentez la greu cu iaurt[bang][bang][bang]

Pufuleti mananca cu placere oricand,nu cred ca-i fac rau...

Timp pt noi la mare nu prea am avut,decat atunci cand dormeau motisorii...noi stateam pe balcon,beam cafea si fumam ca niste mame denaturate[:D][:D]...cu alte cuvinte ne faceam de cap hihihi...

Pozele le puteti vedea la adresa:

http://community.webshots.com/user/piscotelu

Pupe

 

 

Adina si bubu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...