Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (31)


Recommended Posts

Oana, Megg, va multumesc mult.

 

Oana, poze voi pune abia maine, fiindca atunci le ridicam de la cea care ne-a filmat si pozat...avem si noi niste poze pe care le-am facut cu aparatul nostru dar sunt poze de amatori si prefer sa vi le arat pe cele profesioniste.

 

[pup]

 

Oana si bebe Andrei (18.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Megg

Corneliaid="red">, tu chiar te-ai suparat de tot? Ca si fetele din Cluj? Mona, tu unde esti?


id="quote">id="quote">

 

Meggid="red">, sunt aici cu voi, multumesc ca te gandesti la noi! Am foarte putin timp la dispozitie, 2 capitole le-am citit pe diagonala. Am reinceput serviciul de luni si e tare greu. Si in plus suntem tot in faza de cautat apartament. Asa ca ziua la scarbici, seara pe coclauri. Am obosit de atata umblatura. Noroc ca mama si bebe se inteleg din ce in ce mai bine, insa sotul meu e din ce in ce mai iritat de prezenta mamei mele (sta tot timpul la noi pt. ca nu e din Cluj) si asta nu stiu zau cum o pot rezolva si tare ma supara. As vrea sa rezistam totusi in formula asta macar 2-3 luni, pana trecem hopul cu mutatul si pusul la punct al apartamentului, ca n-as face fata unui stres in plus si anume, sa-l las pe bebe cu o bona.

 

Din pacate acum nu pot posta mai mult. Va pup pe toate si va doresc numai bine!

 

 

Mona si bebe Mihai (13 ian. 2005)

Poze

 

Motto: "The nicest thing about the future is that it comes one day at a time"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amaya,va dorim multa fericire si sanatate!!!

Oana, te admir ca esti asa tare in fatza dulciurilor!!! Sa ne zici cat ai slabit.

BDana din nefericire si sotul meu e tot asa.[bang] Mie nu mi se pare corect, da asta e!!

Imi zice si mie cineva daca pot da carne lui bb in fiecare zi??

pupici

 

gabiu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mai scris un mesaj aseara, dar mi s-a stins pcul singur si l-am pierdut.

 

Shobo, ai inteles f bine. asa ziceau savantii aia la radio. ramine acum de vazut cit de mica e distanta intre stiinta si realitate.

 

Crinuta, oameni nesimtiti sunt peste tot. Te dezamagesc poate, dar acelasi raspuns ar fi putut sa dea si nush' ce medic aici. doar ca nu tb sa-i bagi nimic in buzunar. factura vine acasa, in plic, prin posta.

 

si restul dupa ce vad de ce urla

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amayaid="red">, [bis]CASA DE PIATRA [bis] si sa va dea Dumnezeu numai fericire si impliniri impreuna. Frumos mai povestesti -mi-ai trezit amintiri placute. Si la cununia mea a plouat raaaau de tot. Se spune ca aveti noroc de bani. Asa sa fie!

 

Oanaid="red">, spor la slabit! Mie mi se pare greu Montignacul asa ca o sa tin disociatul (de luni) care mi-e mai la indemana. Stiu ca o sa-mi fie tare greu fara dulciuri pt ca m-am invatat cu ele...[V] Chiar acum savurez o felie de prajitura cu visine[:D]. Ce cruda sunt, mey Oana...

 

Megg, poate se rezolva pana maine cu accesul in Alexandria ca sa ajungi la Marutza ta. Si cumnatul meu tb sa ajunga sambata la o nunta acolo, iar noi voiam sa mergem la Draganesti, dar acolo nu mai sunt pb...

 

Fetelor, cam slaba activitatea pe-aici...

Ma duc sa fac niste ardei umplut cu ciuperci.

 

 

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, SUNT DISPERATAid="red">!

Mi-a cazut baiatul pe gresie cu fata in jos din cosuletul asezat pe scaun. Of, Doamne, inca sunt socata! A plans mititelul iar eu imi venea sa-mi dau palme ca n-am intuit ca se va rostogoli. :( [bang][bang][bang] Va rog dati-mi un sfat: CE sa fac? Am vazut ca ii apare o vanataie pe frunte, probabil la locul impactului. Trebuie sa iau legatura cu dr pediatra? Se poate face ceva ca sa vad daca nu a avut cazatura repercursiuni mai grave? Va rog, spuneti-mi ce ati facut voi in situatia asta... parca mai patise cineva asa ceva. Of of...

 

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Livianaid="red">, te cred ca esti speriata. Da, suna pediatra daca ai un nr. de tel.

 

Monaid="red">, bafta cu apartamentul. Rezistati si voi un pic asa, ca doar n-o sa inchiriezi ceva pana se rezolva.

 

Ericaid="red">, am vorbit mai devreme cu mama si zice ca o sunostinta a incercat prin Giurgiu si tot a luat un tren ca n-a putut trece cu masina. Altcineva mi-a zis ca la Ghimpati era filtrui de pol. si lasa doar masinile mari sa treaca. Si altcineva zicea ca a venit dinspre Craiova prin Pitesti, ceea ce e ditamai ocolul si nici nu stiu daca din Rosiori de ajunge in Alexandria. Mai vad maine. [bang]

 

 

 

http://community.webshots.com/user/megg2005

 

 

Megg si bb Mara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liviana, linisteste-te, daca a plins imediat inseamna ca nu si-a pierdut cunostiinta. Ia supravegheaza tu o ora doua daca vomita sau daca e mai bleg, dar eu cred ca e ok. La virsta asta singurul lucru rau care le se poate intimpla cazind e un traumatism cranian, dar si-ar fi pierdut cunostiinta daca era cazul.

 

ia-l in brate, imbarbateaza-l si sunt sigura ca nu e nimic grav. toti copiii cad.

 

 

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana draga, esti o scumpa. Mai ai energia si sa-i tot incurajezi pe altii. Intr-adevar e fierea, asta e o problema veche la mine, iar fata nu plinge, ma striga. Urla atit de tare incit nu mai suport s-o aud urlind si ma duc la ea. Te-ai mai linistit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am mai linistit. Magga si Megg merci de reply. Dupa ce a plans vreo 10 min, puiul s-a linistit si chiar a dormi 1,5 ore. Acum e din nou vioi si se misca de parca nu s-ar fi intamplat nimic. Pe frunte, la nivelul arcadei stangi are o mica pata rosie, dar nu pare sa fie cucui sau umflatura... Am vorbit cu pediatra si a mi-a zis ca numai un neurochirurg poate sa spuna daca e cazul de radiografie sau nu. Cica sa merg la camera de garda de la spitalul 9. Stie cineva unde e spitalul asta si ce profil are? (adica daca e cumva de pediatrie)

 

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...