Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (31)


Recommended Posts

Hihi, o sa vedeti ca in pozele in patut e un jegutza, mancase morcovi si daca va uitati atente in poze vedeti un iepuras in salopeta de blugi cu un brat albastru, ii supsese pantalonasul, si se albastrise pe body (ca m-am si speriat cand l-am vazut) si un brat la iepuras e albastru.[:D]

 

Oana si Seb [copil]

(10.01.2005)

 

"Dragostea adevarata este o limba pe care surzii o pot auzi si orbii o pot vedea."

 

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/oana_george14/my_photos

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/georges142004/my_photos

http://community.webshots.com/user/sebastieng10

poze noi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna ziua mamici!

Sunt super obosita abia de nimeresc tastale,de ieri ma termina Natalia.Numai cu mine vrea,la menajera si la ta-su plange si tipa.Azi noapte s-a trezit de 3 ori de dimineata am facut ochi la 7.O fi de la dinti?Azi nu prea a dormit,ma chinui de 4 ore s-o culc si nu reusesc.Ba rade,ba plange,ori suge chiar si o ora si cum scot sanul din gura face ochii mari si gata!Nu mai pot,ma simt de parca nu am dormit de 2 zile.S-o las sa planga nu se pune problema,nu pot si mai mult ma streseaza plansul ei,pur si simplu nu suport s-o aud plangand.Asa ca Magga ti se pare cunoscuta situatia???Numai tu stii cum te descurci singura,eu barem am menajera,nu fac curat,nu gatesc,nu merg la super market...atat ca fata plange la orice numai la mine nu.Lucky me!

Despre India ce sa mai zic???Imi inchipui ce culori,ce miros,ce farmec,cultura,saracie,aglomeratie,curry,toate combinate......In Ro plec peste vreo 10 maxim 15 zile,inca nu mi-am rezervat loc.Te anunt ce si cum.Nu stiu cat stau,cu sotul meu totul e posibil...de la 3 saptamani pana la 2-3 luni.Uneori ma enerveaza ca nu stiu ce se va intampla,macar sa stiu ce haine imi iau,doar astea de vara sau si ceva de toamna?Odata am hotarat amandoi ca ne mutam in Ro si am carat ca fraiera 3 geamantane imense,am plecat cu 70 de kg de rufe...si apoi s-a razgandit dupa vreo luna si ceva si intoarce-te Lavinia cu haine de iarna-vara inapoi ca fraiera.[bang][bang][bang]Asa ca acum ma astept la orice,ca vine si el dupa mine la sfarsitul lunii,ca pleaca in the Far Est,ca vindem,ca o sa cumparam,ca mergem in vacanta,ca aduce masina...nu mai cred nimic,nu mai stiu nimic.

Salutari celorlalte fete,ma duc sa fac un shower sa ma inviorez ca nu mai rezist![baie]

 

Lavinia si Natalia(17.01.05)

http://community.webshots.com/user/lavinia171

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt franta de oboseala, Eric nu s-a lasat pana n-a intors casa cu curu` in sus si-apoi a trecut la gradina din fata blocului. Ce distractie credeti ca si-a gasit mai nou? Ca sa stiti cam ce va asteapta: arunca tot ce gaseste prin balcon OUT. Alta: mama n-a avut ce face acum cateva luni cand a venit la noi si l-a invatat sa faca pisu` la WC (la olita fac numai copiii mici), iar baiatul meu dupa ce-a invatat sa faca, corect la WC, fara sa mai dea pe-alaturi, s-a plictisit si gaseste mai distractiv sa faca in suportul pt peria de sters WC-ul[bang] si-apoi sa puna peria la loc [bang]... De cateva zile mi se parea mie ca miroase ceva nashpa, desi era curat si dai si freaca iar gresia si toate alea vreo 3 zile la rand, pana cand in sfarsit mi-am dat seama de unde venea `mireasma`[bang]. Baiatul meu a crezut ca si aia e un fel de olita ...

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V. Erica merci de info si Oana merci de suport. Pana la urma nu m-am mai dus la spital pt ca nici nu aveam cu cine, iar sotul a venit tarziu acasa. Matei pare sa fie ok, se poarta normal si semnul de pe frunte a disparut. Uf, ce bine!

 

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bestutaid="red">, rudele mele (principale) locuiesc astfel: mama - la Draganesti Vlasca (temporar ca se va muta la Alexa), iar sora mea are un apt in Alexa, dar nu mai sta pe-acolo, ci la Branceni (la 12 km de Alexa) unde au o casuta si firma. Da` de ce intrebi? Ai radacini pe-acolo?

 

Oanaid="red">, am aruncat si eu o privire pe dieta Monti. Eu credeam ca e din-aia la care tre` sa stai sa calculezi punctele, sau sa cantaresti tot ce bagi in gura, dar se pare ca m-am inselat. Imi place ca mod de viata ca sa zic asa... Eu sunt pro `alimente integrale`, `bio` si fac tot posibilul sa gatesc sanatos, insa tb sa invat niste retete de la Monti ca sa gatesc pt toata fam., e mai simplu asa, insa acum n-am timp sa buchisesc tot ce scrie si vreau sa slabesc RPD o `runda` cu disociat, apoi trec si eu pe Monti.

Tu stii ceva rezultate cu Monti ? Ce zic fetele din club? ex. slabesti `x` kg in `y` saptaluni?

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bestutaid="red">, de ce va alearga mama draga Culcer? Din ce zici tu Tudor papa doar san,fara bibe - Culcer parca era pro-san, sau ai scris pe invers? In privinta constipatiei vad ca nu-s singura[bang]. Ruxi urla de durere cand face kk.[xx(] Macar eu stiu o treaba: am intarcat-o de tot si de-aia...

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bestutzaid="red">, ce incoerenta sunt!

1. Ruxi cand se `mufa` dadea si ea ochii peste cap, eu cred ca ori de placere, ori de foame;

2. Marul pe unii ii constipa. De ce nu incerci piersica cu morcov?

 

Dana, Eric (27.01.2002) si Ruxi (10.01.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

scriu cu tudor in brateasa ca nu mai tin cont de nici oregula[:D]

 

 

erica

te-amebat de rude crezand ca suntem vecine de"sat" dar nu... noi suntem de langa barla...si ce a fost acolo...am scapat ca prin urechile acului desi la noi e un suuuuuper baraj...si deja a dat pe afara...

 

kk nu se face cu nimic altceva decat cu supozitor...

in seara asta am incercat primii 20 ml de piersica... dc o tolereaza maine avem 40.. imi pare rau da io nu pot sa ii dau o linguritza si apoi doua,trei ..abia in trei zile...daca vad ca nu are nimic trec l 20,30, 40 ml si gata..

 

azi a baut 130 ml de morcov maine era ziua de mar dar cred ca ii dau piersica...

ma gandesc sa nu fie prea mult

 

ziceam ca ne alearga culcer ca am inceput diversificrea prea devreme...da mie mi-e teama sa nu refuze mai incolo...din cauza asta...

 

 

 

http://community.webshots.com/user/bestuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...