Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (31)


Recommended Posts

Laliid="red">, ce bine imi pare ca ai scris.

Dragos mananca foarte asemanator cu Rayan. Nici eu nu ii mai dau sucuri, in schimb piureuri de fructe la greu.

Sa pui si tu poze in link-ul lui Dragos, eventual poze noi, actualizate.

Imi trimiti si mie pe PM ( asta daca nu vb curand la tel) nr dr tale de aici? Simona e f multumita, si m-am gandit sa incerc si eu.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ana Mariaid="red">, ti-am ramas datoare ieri cu un raspuns.

Inca nu stim daca plecam noi sau vine tati, dar se decide in saptamanile astea. El pleaca din Arabia Saudita, si trebuie sa faca un training de 1 an pe langa doctorat, pentru a putea obtine licenta de consultant. Asta e, e complicat sistemul de acolo.

 

Oanaid="red">, sa stii ca si noi parcurgem poate cea mai grea perioada a noastra, deci ne vom consola una pe alta.

 

Ana Mariaid="red">, eu am luat scaunulul de la Miniblue. Il gasesti si pe Buburuza, chiar mai ieftin putin decat l-am cumparat eu. Doar husa nu e la fel, in rest totul e identic.

Eu l-am luat cu 3 mil, parca aici era cu 2,6 sau 2,8 mil, nu mai stiu.

Oricum, vezi ca sunt 2, unul fix si unul mobil. Cel mobil e mult mai util, il poti plimba in toata casa.

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Magga, am vazut-o si noi pe Hanna, e o scumpa, are ochii maaaari ca si fi'meu, super! mi se pare ca seamana cu tine. ce e chestia ce atirna din tavan? trage cumva de ea Hanna si incepe sa cinte clopotelul sau ceva pe acolo?

 

Lali, ma bucur ca ai mai intrat si tu sa ne mai dai de veste. creste frumos Dragos! poze?

 

crinuta, am vazut pozele cu Rayan si Ioana, fata Simonei. si eu duc dorul unro astfel de intilniri, bai chiar cu multe mamici si bebei. dar cu vremea asta nu-ti poti face planuri[bang]... desi l-am scos din casa si ieri pe ploaia aceea oribila, dar am cam riscat ce-i drept. felicitari pt. conservator ca nu ti-am zis... eu habar n-am de muzica ceva dar cred ca e greu...am auzit ca sint profesori f exigenti pe acolo. dar in Ro, ai dreptate, din pacate e greu cu o profesie ca asta, este o diferenta mare intre saraci si bogati, a cam disparut clasa de mijloc; unii n-au bani de un concert ca lumea iar altii cu prea multi bani asculta manele... mai sint totusi si oameni care mai merg la ateneu de exp. am prieteni care au chiar abonament si mai ajung si eu cu ei. MERITA!

 

Oana, dar e super acolo!

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shoboid="red">, pai eu de cand va bat la cap sa ne intalnim? Si acum mai am poza de la prima intalnire, cand am fost 10 ( 5 mamici si 5 bebelusi in burtici) si parca a fost ieri.

 

Referitor la conservator, a fost groaznic de greu, fiind sectia instrumentala unde intra doar cativa, si ma intreb acum pentru ce atata sacrficiu?

Oricum eu vreau sa ma reprofilez, sa fac si altceva, insa daca am pleca din Ro, eventual in Europa sau Usa, cu muzica fac multi bani. Acolo se pretuiesc orele de pian,nu ca aici.

 

 

Crinuta si [copil] Rayan

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laviniaid="red"> si eu i-mi doresc tare mult sa se realizeze acea intanlire asa ca daca si voi cele care veniti de departe va doriti poate vom reusi sa ne intanlim pt cateva ore .

Maggaid="red"> nu stiu ce sa-ti zic despre sauna,chiar nu am citit pe nicaieri nici ca ar fi permis dar nici contraindicat.

Oana id="red">iti dai seama ce curajoasa sunt eu daca mi se pare ca trebuie sa ai un curaj imens chiar si sa pleci dara sa mai si rezisti pe acolo.

BDanaid="red"> tu cind ai observat problema cu genele si cam cand au revenit?Nu ai facut nimic , ca eu tare ma mai chinui cu leocoplastul si dupa 10 min se deslipeste?

 

Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005)

POZE

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Shobo id="red">si eu vreau intalnire.... De cand cu ploaia asta mi s-a urcat la cap... Ieri am constatat ca Victor are o asimetrie la ochisori. Adica sub ochisorul stang are o cutisoara (ca uyn rid) pe care nu o are la cel drept. Ochii sunt egali insa. Trebuie neaparat sa ies din casa ca ma apuca toate nebunelile. Intre timp m-am mai calmat. Nashpa e ca el e tare matzait si nu-si respecta deloc programu. De aiz de dimineata de la 7.30 cand s-a sculat abia acum am resuit sa-l adorm[bang][bang]

 

Crinuta id="red"> multzam de raspuns si scuze ca te bat la cap. Esti multumita de scaun?

 

Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004)

 

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, eu am vazut pe la 2 luni treaba asta (la noi era mai mult in unghiul intern al ochiului-spre nas) si a disparut cam in urma cu 3-4 sapt. de cand Cristi parca nici nu mai are obrajorii asa umflati. Si noi ne tot uitam si ne dadeam cu parerea, pana la urma ne-am gandit ca din cauza obrajorilor. Da` ce era curios ca era doar la un ochii. [?]

 

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aoleu Magga, am uitat sa-ti spun ca eu am fost de vreo 3-4 oric la sauna in timpul alaptarii si nu am avut nici o pb. nu am pierdut laptele si nici la bebe nu am obs. nimic deosebit. treaba e ca eu m-am dus fara sa intreb macar, gindindu-ma ce naiba se poate intimpla? si in afara de astea 2 chestii de care zic nu stiu ce alte pb ti-ai mai putea pune... poate sa nu te supere sinii dupa? la mine a fost ok si cu asta! eu zic sa te duci fara pb si sa te simti bine! e super daca gasesti timp!

 

crinuta si anamaria, hai sa ne vedem miine! eu zic ca de ce aminam de aceea nu ne mai vedem si timpul trece. spuneti voi unparc si noi venim. restul fetelor ce ziceti de miine???

si eu simt ca o iau razna daca mai stau mult in casaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa [bang][bang][bang]

 

 

 

Mamica lui Codrin din 21.02.2005

Codrin

Camera lui Codrin

 

"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...