Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de nov-dec 04 (60)


Recommended Posts

Multumim fetele de aprecieri!...[pup]

 

DIANA2004id="blue"> [s] sa-ti traiasca Andreiid="green">... sa fie sanatos... toate cele bune!...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Creat
  • Ultimul răspuns

TRY...id="blue"> am vazut pozele, da eu nu ma hotarasc cu cine seamana... parca e o combinatie intre voi 2...

Ma bucur ca a crescut Alex si a inceput sa doarma... Spor la treaba in continuare...id="purple">id="Comic Sans MS">

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

Ce mai face Mihai!...

"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic"id="green"> Cicero

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cookieid="red">, La Multi Ani!!! [bis][cheers] Sa fii voioasa si senina!! Cum sarbatoresti?

Dragelor, am prins o vreme la mare... [bang] Am stat si eu 10 minute pe plaja si restul prin camera, restaurant, etc. Duminica am plecat de acolo dimineata (pe la 8) si am prins o ploaie pe drum.... Nu se vedea la cativa metri in fata. Plus niste fulgere spectaculoase :-))

Simonaid="red">, sa stii ca si eu gandeam la fel inainte de prima plecare cu bebele. Ma gandeam ca daca se imbolnaveste, eu ce fac cu el la sute de km departe de casa? Pana la urma m-a convins sotul meu sa plecam si acum sunt ceva mai relaxata pentru ca mi-am dat seama ca mare lucru nu are ce sa se intample. In plus, am mereu la mine o intreaga farmacie ca sa fiu pregatita pentru (aproape) orice (antialergic, antitermic, rivanol etc.). Mai greu este in masina, pe drum, pentru ca sta el cumintel o ora, hai doua dar apoi se plictiseste si vrea sa se ridice din scaunul de masina si pentru ca nu poate (ii prind centurile de siguranta de la scaunel) incepe sa se agite si sa tipe (a se citi "urle" :-)). Se potoleste doar daca il ridic din scaunul de masina si-l tin in brate ca sa poata vedea el ce se intampla prin fatza :-) Dar cum pozitia asta este prea periculoasa la drum lung, nu prea ii satisfac eu dorinta asta.. Eu traiesc cu speranta ca in timp o sa se obisnuiasca sa stea cuminte in scaun [:D]

Tryid="red">, mie Alex mi se pare ca seamana mult mai mult cu tine decat cu tati.. Oricum, voi doi - tu si sotul tau - faceti o combinatie foarte interesanta [il]

Vioid="red">, putem sa ajutam cu ceva? Sa stii ca uneori, cand imparti cu cineva necazurile, acestea se diminueaza..

Felisid="red">, sper sa fie OK cu ochisorii lui Mihaita.. Eu miercuri (peste 2 zile) il duc iar pe Alex sa-i faca operatie de dezobstructie de canal la ochisor [bang][bang].. Asta e a doua interventie, daca nu reuseste nici asta, eu una nu stiu ce sa mai fac..

Cat despre ajutorul sotului, ca am vazut ca vorbiti despre asta... Cateodata simt ca am facut copilul asta singura [bang][bang].. Nici macar 5 minute nu sta cu el ca sa ma duc sa fac si eu un dush.. Mai bine nu incep sa vorbesc ca deja s-au adunat cam multe...[bang]

 

Eliza si [bibe] Alex (15 nov. 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, imi pare tare rau ca nu am raspuns pana acum, dar nu mai am net decat la birou!

Sora mea este bine, din fericire a fost o alarma falsa, ecograful ala de spital nu e suficient de performant, iar medicul s-a speriat degeaba. Oricum, noi am apreciat mult faptul ca s-a stresat, si ca a vrut sa elimine orice suspiciune, asta e unul din lucrurile care mi-au placut si mie mult de tot la el pe perioada sarcinii. Bine ca e ok, ne-am linistit acum.

Bianca e mai bine, sambata a fost ziua de varf pt. bubite, se pare, era super plina, dar de ieri au inceput sa dispara in mare parte, Cred ca azi-manie scapam de ele!

Din pacate eu sint groaznic de deprimata, pt. ca de ieri ne-am mutat inapoi la garsoniere, fara Bianca, pt. ca nu se poate cu ea, nu am cui sa o las cat sunt la birou. Asa ca ea a ramas la ai mei (bine, la cateva statii de tramvai, dar ....)Dupa ce plec de la birou ma duc la ai mei sa stau cu ea, apoi pe seara ma duc acasa. Aseara am realizat pt. prima data ca mai rau decat sa ma trezeasca Bia noaptea este sa nu ma trezeasca ![bang] Asta e, am sa ma obisnuiesc, pt. ca nu am de ales!

Va multumesc pentru sustinere si va pup pe toate.

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

Admirati-ne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

in we noi am daramat peretii[bang], am inlocuit instalatia electrica.......un adevarat haos; mult zgomot si foarte mult praf si oboseala cat cuprinde, pe carla am dus-o la mama si sambata si duminica si a stat de dimineatza pana seara tarziu; si mai e si ploaia asta urata....mi-a fost asa dor de ea, e prima oara cand stam asa de mult timp despartite.

 

Va pupicic pe toate si va anunt cand pun poze cu dezastrul din casa......ca a facut poze sotul.......nu de alta, dar sa nu uitam cumva ce haos a fost[bang]

 

Carla-Maria

 

Poze cu toata Familia

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne,fetelor,nici nu stiu cum sa va multumesc!

Ieri,cind am reusit sa citesc mesajele de la voi,m-am simtit mai bine.

Pentru toate,cu mult drag, [flo] si [pup].

Ad_riannaid="red">,stiu ca sunt oamenii care te pot ajuta,din pacate,pentru problema mea,cei care ar putea sa ma ajute nu vor sau nu pot sa o faca.

Jasmineid="red">,da,recunosc!Cind sunt cu fetele (chiar daca nu la o bere),ma simt mult mai bine.Ma vad des cu Andreapid="red"> si cu Aissaid="red"> si atunci mai uit de tot...

Felisid="red">,nu conteaza ca s-a pierdut mesajul!Sunt sigura ca ai fost alaturi de mine,si asta conteaza

Otilia,Ditutzaid="red">...nu stiu daca e mai bine sa biintuii pe aici si sa va indispun si pe voi cu problemele mele.Recunosc insa ca am plins pe umarul Paxeleiid="red"> si al Ioanei_duid="red"> pe YM.Si a fost un pic mai bine.

Si asta pentru ca problema pe care o am eu...o avem toate,dar din pacate,eu acum ma simt epuizata si nu-i mai faca fata!

Eliza,Roserbid="red">,va multumesc.Mai mult decit prin cuvintele voastre nu ma puteti ajuta.Dar pentru mine asta a contat enorm.

Poate ca n-am sa stau bosumflata pina la anul,poate voi reusi sa ma mobilizez iar,sa depun mai mult efort...

 

Problema e ca...o iau razna.

Mi se pare ca nu sunt o mamica destul de buna pentru Bianca!

Asa cum v-am mai spus ea nu prea maninca (mincare ca la titzi nu face mofturi),iar orele de masa devin un cosmar atit pentru mine cit si pentru ea.Si uneori nu ma mai pot controla...Eu ma rastesc la ea,ea plinge si mai tare si mie imi vine sa ma dau cu capul de pereti ca nu sunt in stare sa fac mincarea aia mai gustoasa sau...dumnezeu stie ce ar trebuii sa fac! [bang] [bang] [bang]

Si atunci,arunc tot,si ii dau titza si pling...

Cred ca am sa inebunesc!

 

Scuze!

Si acum pling!

Mai scriu mai tirziu!

offff.....

 

 

Violeta mami de printesa Cristiana Bianca

POZE CU BIANCA

 

"Viseaza ca si cind ai traii vesnic,dar traieste ca si cum ai murii azi"id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioid="size2">id="red">, draga mea, e explicabil faptul ca ai momente din astea! Si pe mine ma dispera Bianca mea cand nu papa, si incep sa ii tin teorii, si ridic si tonul, si imi vine chiar sa dau cu castronelul ala de pereti! daca ai pase de genul asta nu inseamna ca nu esti mama buna, draga mea, ci ca ai si tu niste nervi, ca tot omul, si ca nu esti de fier!!! Nu cred ca exista vreo persoana care sa ramana perfect calma la fitele facute de bebei la masa, mai ales daca astea sint regula, nu exceptie. Eu sint convinsa ca esti o mama extraordinara, si de asta te si apuca nervii, pt. ca vrei ca puiuta ta sa pape si sa se faca mare si voinica! Hai, curaj, nu-ti face ganduri negre! [pup]

 

Ioana si Bianca pui (22. dec. 2004)

 

Admirati-ne

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vioid="red">, draga de tine, crezi c anoi nu trecem prin momente din acestea de deprimare, in care simtim ca nu mai facem fata? Si eu am mai tipat la DAviduche....si apoi am regretat. Nu te mai gindi la toate problemutele pe care le ai, e foarte posibil sa le supradimensionezi. [flo][flo][flo]

Elizaid="red">, m-am gindit la voi, tot w-e....ce vreme urita ati avut. [pup]Macar ati mai schimbat mediul

Adrianaid="red">, LA multi ani gemeneilor, sa-ti traiasca mari si sanatosi

Cookieid="red">, La multi ani !!!!....si nu te mai gindi la virsta, gindeste-te ce puiuta dulcica ai

 

Simona si David (10 nov)

 

http://community.webshots.com/user/simonacip

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...