Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nasteri recente la maternitatea Bucur


Recommended Posts

Buna fetelor,va rog care a-ti nascut la Bucur sa -mi dati si mie un semn.Ma intereseaza cum este maternitatea,onorariu medicului, anstezistului(nasc prin cezariana),bagajul pentru spital (nu as vrea sa i-au dupa mine lucruri pe care nu am sa le folosesc),si nu in ultimul rand ce va facut sa va simtiti bine si ce nu.Va multumesc din suflet[gravi]36+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Initial creeata de bursucelu
Buna fetelor,va rog care a-ti nascut la Bucur sa -mi dati si mie un semn.Ma intereseaza cum este maternitatea,onorariu medicului, anstezistului(nasc prin cezariana),bagajul pentru spital (nu as vrea sa i-au dupa mine lucruri pe care nu am sa le folosesc),si nu in ultimul rand ce va facut sa va simtiti bine si ce nu.Va multumesc din suflet[gravi]36+
Buna, sunt si eu o viitoare mamica care va naste la Bucur peste 2 sapt si tot prin cezariana.Primul copil l-am nascut tot la Bucur si conditiile de atunci mi s-au parut ok(acum 3 ani). Iti pot spune ca mobilierul este cam vechiut, dar este curatenie.Sala de nastere, sala de operatii si cele ptr nou nascutii sunt moderne si intrunesc toate conditiile. Spui ca nasti prin cezariana. Asistentele de pe sectia asta sunt super ; de regula sunt 2 pe tura si se da cam 5 ron la asistenta care se ocupa de tine si in jur de 2 ron la infirmiera care te spala dim si seara. O sa ai bebelusul langa tine, iar dim si seara vin asistentele de la neonatologie care ii fac toaleta(pansat buric, spalat, pudrat, cantarit etc). De regula la cezariene med care te are in obs lucreaza in echipa cu anestezistul si med neonatolog. Eu una sunt la dr Olaru(poate ai auzit de el). O vecina de palier care a nascut tot cu el la inceputul lunii mi-a spus ca "tarifele" sunt ceva de genul: 100 ron anestezistul (bani dati inaintea op- f imp); 50 ron med neonatolog si cate 20 ron la asist care asista la nastere sunt in jur de 2. Despre onorariul doctorului - al meu nu primeste bani dar am auzit ca se ajunge si la 200 euro ptr o cezariana (vb o pacienta a dl profesor care va naste prin cezariana). Oricum este bine sa fii pregatita cu cateva milioane si in spital mai poti intreba cam cat se mai da pe la doctori. Sper sa-ti fie de folos inf si daca mai doresti altele poti trimite un mesaj la odiseea sarcinii - mamici de sep-oct ptr valentina_22. Multa sanatate si nastere usoara! [gravi] 35 s + [baietel] si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bursucelu
Buna Valentina si multumesc mult de informatii.Eu am sa nasc cu Constantinescu Camelia pe 20-22 octombrie.Sa sti ca tarifele care mi le ai spus mi se par rezonabile fata de ce am auzit eu.Ce fel de anstezie se practica la bucur....am inteles ca merg pe anestezie generala.
Buna, O STIU PE DOCTORITA, ESTE O PROFESIONISTA, DAR DIN CATE AM AUZIT ESTE CAM CIUBUCARA.LA FEL AM SI EU TERMENUL TOT PE 20 OCT NUMAI CA LA MINE BEBE AR PUTEA VENI MAI DEVREME (PTR CA SE CAM GRABESTE). lEGAT DE ANESTEZIE SE MERGE SI PE GENERALA SI PE RAHIE, DEPINDE DE OPTIUNEA TA SAU A DOCTORULUI. EU UNA VOI FACE OP CU GENERALA. NOPATE BUNA SI POATE MAI TINEM LEGATURA, EVENTUAL DA-MI UN PM. SI CINE STIE POATE NE INTALNIM CHIAR PE LA SPITAL. [gravi] 35 s + [baietel] si Alexandra-Nicloleta (27.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...