Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de septembrie-octombrie 2004(59)


Recommended Posts

Gata fetele! Am pus subiectele de la 33 pana acum. Eu mai am subiectele de la 1 la 6, dar le am pe CD si le pun diseara cand am timp.

Restul subiectelor nu le gasesc, am pus un subiect la Probleme poate ma auta un moderator sa le gasesc.

 

Sofiabebeid="red"> - am facut modificarile in listuta!

 

V-a pupic si mai vb diseara ca trebuie sa plec la cumparaturi!id="purple">

 

Pozici noiid="red">

 

 

Povestea Loreemeiid="red"> Site Loreemaid="red">

[cit] Ramona & [zana] Loreema (6 sept 2004)id="purple">

Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !id="size3">id="pink">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Pufymic, as aprecia daca ne-ai scrie si reteta de cod la cuptor... [flo] Acu ceva vreme am intrebat eu cum dati pestele la bebei, ca al meu l-am cam refuzat - i-am facut prajit si fiert - si l-a vomat in ambele dati de la a 2-a lingurita. Poate am noroc cu varianta ta... Multumesc inca o data... [flo]

 

Conopida i-am dat in piureul de legume cu carnitza (la gramada). I-am mai dat si cartof+conopida+dovlecel+ficat de pui acu' vreo 2 luni cand mai manca ficat... probleme cu stomacul n-a avut, adica nu s-a marait in nici un fel, dar partzuri... da ...[bang]

 

Andora, ID-ul meu pe YM e tot dianarus78 - cata lipsa de originalitate [:D] - hai sa vorbim mai pe indelete de trasee, cabane si iarba verde [:D]. Ca ocup forumul cu chestii off-topic...

 

Va pup pe toate, ne pregatim sa mergem la control la tanti dr. aia care se ocupa de probleme cu capul... (la NPI) [pup]

 

Sanatate la bebei si pofta mare la portia de legume! [:D]

 

Iid="blue">aid="orange">nid="green">iid="red">sid="blue">, Mom's sunshine (14.09.04) si Povestea nasterii id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VReau si eu la munteeee[q]. POate ma lipesc si eu de voi, asta in functie de cand va hotarati sa plecati.

Paine prajita eu nu i-am dat Nicoletei pt ca mi-e lene sa o prajesc, adica sa scot masinaria si s-o pun in functiune, in scimb i-am tot dat grisine, covrigei si alte chestii uscate. Eu consider ca painea prajita e f. sanatoasa chiar si pt noi.

Ca sa vedeti ce capie de cap sunt(am tras o exprimare de ...) am bagat acu 2 ore rufele la masina si am racordat furtunele si am dat drumul la apa si am bagat stecheru si-n priza si i-am dat drumu si m-am dus la bebe neastamparat si dupa aia nemaiauzind zgomotul masinii am crezut ca s-a terminat spalatul si m-am apucat sa strang furtunele si cd sa scot rufele surpriza... erau uscate, da stiti de ce? pt ca nu o programasem[bang][bang]. Am uitat cel mai important lucru, sa o programez si uite asa apucate iar si intinde furtune si injura si programeaza si apoi dai drumul la masina. Cand ma gandesc ca acum tb sa le intind cat doarme bb[bang].

Sper ca a-ti inteles ceva eu una la cati nervi am cred ca v-am ametit de tot. Concluzie:scuze da trebuia sa ma calmez.

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati impresionat toate cu povestile nasterilor.

Ii promit Alexiei mele ca imi fac timp si astern frumos pe hartie nasterea ei - moment unic si de nepretuit !!

 

Pe langa faptul ca a inceput sa spuna ma-ma ( ta-ta spune de la 6 luni ), Alexia si Superbebe mi-au facut o mare bucurie !!!A aparut in revista, in numarul din aceasta luna ( iulie ) la pagina 78. Paradoxul este ca fotografia ei insoteste un articol " Cum ai grija de dintii mei ", iar Alutei mele inca nu i-a aparut nici-un dintisor.id="red">

 

Oricum, e frumusica si " da bine " la revista !!

 

Am vrut si eu sa ma laud cu papusica mea ! Sper ca nu va suparati.

 

Pupici !

 

Cristina si Alexia ( 31 Octombrie 2004 )

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau peste de pe la 5 luni parca dar numai amestecat cu legumele. Nu i-am dat pana acum doar peste.

Conopida la fel, i-am dat numai amestecata cu legumele chiar de pe la 4 luni si nu are a avut niciodata nimic...sau poate nu am observat eu.

 

Ramona, ce frumos... avem si paginile mai vechi si chiar sunt colorate. Felicitari, bine ca ti-ai facut macar tu timp pentru asta.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana si la noi deocamdata cap. peste e incheiat. Adica am incercat cu peste fiert cu legume de 2 ori si a treia oara am incercat cu peste cu lamaie separat de legume. De fiecare data esec. Eu am cumparat crap proaspat si oasele erau maricele si nu multe. Conopida si eu i-am dat in cadrul "gradinii botanice" de mai multe ori si a fost ok.

In leg. cu muntele daca anu asta nu reusim ce ziceti mai fetelor sa ne hotaram din timp si la anu sa ne dam o intalnire la munte? Adica sa fie toata gasca de mamici si eventual si bebicii? Eu cred ca ar fi super. Eventual isi iau tatii si mamicile care lucreaza un concediu de o sapt. cd ne hotaram la perioada si ne dam intalnire.

Ce ziceti de propunere?

 

AURA[mamica]SI NICOLETA[copil]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iulyp, si eu sunt deacord ca la anul sa ne dam si noi o intalneala la munte. Sa vedem cine se mai inscrie. Eu anul asta nu o sa pot pentru ca si eu si tati ne-am schimbat locurile de munca si e cam dificil sa ne mai luam concediu acum, dar ne dam peste cap si tot venim.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va zic ca nici eu nu i-am dat paine prajita pana acum, dar i-am dat de cateva ori grisine de care nu a fost prea incantata. Asa ca la capitolul rontait noi am ramas la clasicii biscuiti pe care ii mananca cu o pofta de zici ca cine stie ce mananca.

 

[flo] Elena & [copil]Alexandra (25.09.2004)

 

Povestea Alexutei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bey, ce ma complexati...

Pe langa faptul ca dimineata eram la "zi" cu cititul si cand am terminat si eu de hranit cupilu, schimbat si culcat acelasi cupilu vin si gasesc 3 pagini de citit. Si ma mai si enervez [haibat]. Ca voi papati tot felul de chestii (auzi, paine prajita!), aveti dinti, mergeti....[:D]

Deci, mandruta asta a mea nu vrea sa pape nimic asa, de una singura. Am incercat grisine, covrig, azi manca sor-mea un pateu si a vrut sa ii bage in gura putina branza dulce si s-a ferit de mama-mama ziceai ca o otravim. Am mers la mama si face crize de plans desi nu o las acolo. Chiar si la mine in brate plange nu stiu de ce, numai la ai mei in casa face asa. Nu bea supa (dar nici nu am incercat sa ii dau altfel decat amestecat cu piureul). Nu are dinti.... Nu se ridica singura in picioare, abia acum se chinuie si ea sa se ridice in 4 labe si face din fund miscarea aia sexoasa [sex] Daca o punem pe jos face 1 pas dar cu al doilea se calca (ce vise, sa mearga de o mana.....). Si oricum sta numai pe varfuri balerina. Ce sa va mai zic....daca facem pe prima pagina o gazeta de perete cu "asa da" si "asa nu", pe noi sa ne puneti la "asa NU" [bis]

Da' si ce daca, a mea e oricum cea mai frumoasa si cea mai desteapta [i]!

 

Cristina si [zana] Alexandra (30.09.2004)id="violet">
id="right">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...