Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

dr parvu elias


Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor,

Eu nu am avut o experienta placuta cu acest domn doctor dar de acest lucru nu mi-am dat seama decit cind avem cel mai mult nevoie de el.La control a fost foarte atent, mi-a dat numarul de mobil, cind l-am sunat a raspuns insa....in momentul in care mi s-a declansat hemoragia si era evident ca pierdusem sarcina mi-a spus sa imi fac programare la Medsana (unde avea programul full), i-am spus ca nu mai exista locuri la el dar ca ma ia el printre programari.Asta in conditiile in care luni cind am ajuns la spital pt curetaj el era acolo....no comment.M-ar fi curetat oare intre 2 programari sau pe hol la Medsana? Nu va spun ca in acel week-end l-am sunat de 2 ori plingind si temindu-ma ca am pierdut sarcina.

Aceasta este experienta mea cu dr.Parvu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt ca iar m-am abalat povestind...de fapt ce m-a socat a fost ca el ma chema miercuri la Medsana cind luni era la spital; iar eu luni am fost la spital la alt doctor, desigur.Singeram multsi aveam dureri de burta infioratoare.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haideti ca nu are sens sa ma mai abtin de la comentarii!

Pe dr. Parvu l-am cunoscut intamplator,in ziua in care am nascut! Asta din cauza ca dr. cu care trebuia sa nasc era intr-o operatie!Si cum mi se rupsesera membranele, trebuia musai sa ma vada un medic, motiv pentru care a fost chemat dr. Parvu.Ce sa va spun...de-a dreptul inuman!!!

 

Nicoleta[mamica]si [copil]Alexia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt ft contrariata de ce ziceti, nu imi vine sa cred, eu cand am fost in rahat scuzati expresia (am avut la sarcina asta o dizgravidie violenta, 12 zile nu am pus nimik in gura, am baut doar apa si am slabit 9kg) cand am ajuns la el la consultatie dupa paste, d-abia tinandu-ma pe picioare, m-a si internat a doua zi la spital si in 2 zile eram ok, m-a facut bine cand eram pe punctul sa renunt la sarcina...sunt experiente si experiente din pacate nu inteleg ce s-a intamplat in cazul vostru...la tine clio de ce a fost inuman? ce ti-a facut?

 

http://community.webshots.com/user/umflatzel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si am uitat sa specific ca si pe mine m-a mai chemat la medsana fara programare si nici macar nu am asteptat, m-a chemat de fapt inainte de programari si au fost cazuri cand nici nu am mai platit consultatie nefiind nimik complicat; si chiar daca te chema la spital cum zici tu ca ar fi trebuit banuiesc ca tot ii dadeai ceva si in cazul asta, cred ca pt el e neimportant unde te cheama ca el primeste in ambele locuri chiar daca mai putin la spital (la medsana oricum o parte din pret o ia clinica);

...nu stiu de fapt fiecare cu motivele lui, face cum considera de cuviinta, eu personal nu am avut experiente neplacute...

 

http://community.webshots.com/user/umflatzel

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Umflatzel,

 

E o bucurie sa aud ca s-a purtat frumos cu tine insa pe mine nu m-a deranjat ca m-a chemat la Medsana printre programari, ci faptul ca m-a chemat atit de tirziu cind de fapt eu am aflat ca pina in miercurea aceea era luni la spital; daca as fi stat dupa el as fi avut o saptamina de dureri de burta insuportabile, hemoragie si embrion mort in mine.Am vazut cit dureaza un curetaj in spital si in nici un caz nu mi l-ar fi putut face la Medsana, printre programari.Iar pentru un curetaj n-as cotiza suplimentar pentru nimic in lume, decit procedura in sine.La clinica intr-adevar atitudinea este mult mai buna pentru ca este o clinica privata, cu preturi pe masura si poti face reclamatii.

Ma intristeaza insa sa aud ca in multe din cazurile de care am auzit, nu aici pe site, purtarea depinde de cotizatie.Dar nu insist pe aceasta parere pentru ca nu este a mea si nu e corect sa exprim altceva decit am trait eu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-am nascut pe primul baiat cu el, nu mai comentez cum a fost caci atunci am avut impresia ca totul a fost OK. Cind sa-l nasc pe al doilea nu l-am gasit in Bucuresti si uite asa am nascut cu medicul de garda. Pe al treilea o sa-l nasc tot cu medicul cu care am nascut si a doua oara, sper ca va veni sa ma asiste. Daca nu, eu nu ma mai impacientez atita, deoarece acum am mai mult curaj.

 

A .... si la a doua epiziotomie am avut o cusatura super, nici nu am folosit colacul. In schimb cea facuta de dr. Parvu m-a durut si in momentul cind eram insarcinata cu al doilea copil. Acuma nu stiu daca e o intimplare dar mi s-a parut mult mai bine la a doua nastere, mi-am revenit mai repede.

 

Romana, Cristian (22.06.2003), Alin (25.06.2004) si burtica de 30 saptamini

 

http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003

 

si mail pentru poze

bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com

 

******************************************

 

Nulla dies sine linea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...