Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru?


Recommended Posts

ma confrunt de mai bine de un an cu o problema care m-a adus la exasperare.intre mine si sotia mea se intampla sa facem dragoste FOARTE rar si atunci parca o facem din obligatie(cel putin ea).nu sunt un tip posesiv nu vreau sa facem dragoste zilnic dar macar o data pe luna cu pasiune si daruire cred ca s-ar putea.incerc sa fiu tandru sa o atrag intr-un joc erotic care sa ne conduca la ceea ce imi doresc dar intotdeauna cuiva ii este somn sau se joaca la calculator.am incercat sa discut cu ea sa ii explic ca pe langa faptul ca o iubesc si imi doresc sa fac dragoste cu ea dupa o lunga perioada de abstinenta(2-3 luni) incep toti hormonii sa chiuie si nu vreau sa le inchid "gura" in vreun pat strain ci in patul nostru.dupa cate o astfel de discutie la o zi sau doua se strecoara goala in pat si facem dragoste(?).parca ar vrea sa se termine totul repede fara sa imi lase placerea dezbracatului fara continuare adica fara cap si fara coada.o singura data in ultimul an am simtit ca face dragoste cu pasiune.cand o mai intreb cand mai sifonam si noi asternuturile imi raspunde ca ea a vrut de multe ori dar eu nu mi-am dat seama.dar sincer nu stiu cand vrea ea ceva de la mine ca nu da nici un semn.nu o mangaiere nu un sarut nimic.atunci eu cum sa imi dau seama ca ea ar vrea?ca nu sunt ruda cu mama omida. cam asta e povestea mea trista ce-i drept espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Espiritule, e cam grav ce spui.Dar ,daca nu sunt indiscret,orgasm a avut?Ca daca si asta lipseste, e si mai grav.

Nu stiu ce sa zic,poate stiu mai bine,mamicile de pe aici,cand ar vrea ea.

Sa dea D-nul sa ai parte,de mai mult...sex!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa o iei incet, sa faceti ceva impreuna, de ex. sa va uitati la un film sau sa stati de vorba, sa faceti ceva ce va place amandoura. In felul asta va apropiati, apoi sa afli ce ii place ei, poate i-ar place sa faca dragoste in locuri inedite, poate ii place sa fie luata prin surprindere. Oricum, ideea e sa afli ce vrea ea de la tine sau daca are vreo problema. Dar trebuie sa abordezi subiectul delicat, nu ca la interogatoriu...

Multa bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas un pic surprinsa...un barbat sa puna un asa subiect pe forum...Asta imi spune ca esti tare nemultumit...

 

Eu sunt o fire mai pragmatica, dar ia sa vedem ce putem face.

 

1. Cati ani aveti, de cand sunteti impreuna si de cati ani sunteti casatoriti? (NU intreb degeaba!) Aveti copii?

 

2. Asa a fost dintotdeauna sotia ta, sau numai de 1 an incoace se comporta asa?

 

Nu vreau sa merg cu gandurile mai departe. Astept intai sa imi raspunzi la intrebarile astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca vin si eu ca musca-n lapte.

Analizam:

- cati ani aveti? daca nu sunt indiscreta.

- spui ca aveti problema de un an dar inainte cum a fost sotia ta?

- mai sunt si femei care nu vor sa faca dragoste, care vor sa fie lasate in pace.

- are probleme? s-a intamplat ceva neplacut intre voi(sa o fortezi o data) sau in trecut cu ea? Spun asta pt. ca stiu un caz: el a fortat-o iar ea cateva luni a tremurat de frica cand era atinsa de el.

- tu cum te comporti cu ea in restul zilei? Daca ai un comportament ce lasa de dorit, e normal sa nu mai vrea.

- sunt probleme de alta natura: stres, servici, copii, etc... Oricum astea nu ar impiedica-o sa faceti dragoste din cand in cand si sa nu-si manifeste dorinta.

- poate nu va potriviti din punct de vedere sexual. Poate atunci cand faceti dragoste nu e multumita si in timp a ajuns sa nu mai doreasca.

- daca te-ar fi iubit cu adevarat nu ar fi fost probleme intre voi.

- exista o alta persoana intre voi?

- in trecut ai inselat-o iar acum ea nu te iarta si nu mai poate face dragoste - asta e un motiv destul de bun.

Nu-mi raspunde la intrebari, raspunsurile sunt pt. tine.

Ce ai putea sa faci: o discutie deschisa - sa-ti spuna ce-i place si ce nu, ce doreste de la tine. Poate ce faci nu-i place. Apoi vezi de unde a inceput problema voastra, din ce motiv si in timp, cu mult calm poate nu o sa mai aveti probleme.

Am incercat sa gasesc cateva explicatii fara a cunoaste pe vre-o unul dintre voi. Daca am gresit cu ceva: iertare.

 

 

http://photos.yahoo.com/codrii_de_arama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by casandra

------imi raspunde ca ea a vrut de multe ori dar eu nu mi-am dat seama------Pai, fii si tu mai atent...


id="quote">id="quote">sau ce-ar fi ca ea sa-i spuna concret cand vrea (cel putin o perioada, pana se invata si el sa fie atent sau la ce sa fie atent)decat sa vina pe urma sa zica "io am vrut, da' tu nu ti-ai dat seama"noi femeile, vedem mai usor cand ei vor [:D], ei in schimb trebuie ajutati ... si acum serios de unde sa ghiceasca el la ce se gandeste ea daca ea nu da nici un semn "nu o magaiere nu un sarut nimic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eshti sigur ca nu are pe altcineva?

Parerea mea, ca femeie, e ca nu te mai iubeshte. O femeie daca ishi iubeshte barbatul, are shi alte moduri de a se apropia de el, daca chiar are o problema legata de sex. Eu cred ca si lipsa de comunicare e o mare problema, poate ar trebui sa o intrebi direct ce-si doreste, ce asteapta de la tine. Daca tu ai pus problema asta pe forum, sunt convinsa ca ai face multe ca sa rezolvi lucrurile.

 

Da-ne si mai multe detalii si ar fi bine sa raspunzi la intrebarile pe care tzi le-au pus fetele, mai sus. Poate ne-om pricepe si noi sa te ajutam.

 

Bee

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa incep...

 

Sunt femeie, imi iubesc sotul foarte mult, dar nu ma innebunesc dupa sex. As minti sa spun ca nu-mi place, dar hormonii mei sunt tare linistiti.Sincer pe mine m-ar multumi foarte mult o dragoste platonica. Chiar am "reclamatii" cateodata (mi-a spus ca daca ar fi dupa mine poate sa se usuce si sa-i cada!!!)DAR, un mare dar, sotul meu are grija sa nu ne "racim", in sensul ca in fiecare zi cand ne despartim dimineata cand ma duce la servici ne pupam, vorbim de "tanshpe" ori pe zi la telefon, cand ne intalnim seara ne pupam chiar daca suntem certati(ca se mai intampla si de-astea), daca unul dintre noi sta mai mult la calculator si celalalt vrea sa doarma nu se culca fara o imbratisare si-un pupic de noapte buna si lista poate continua...

 

Nu stiu ce varste aveti, de cati ani sunteti impreuna, dar ,scuza-ma la doua-trei luni e cam prea rar pentru o casnicie normala.Ia masuri!Vino si tu cu "lugu-lugu", "alea-alea" si poate se mai schimba datele problemei.Ca daca astepti dupa ea astepti mult si bine, iti spun din proprie experienta

[;)]

 

sper sa-ti fi fost de folos macar putin "sfatul" meu![ups]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

-----------

sau ce-ar fi ca ea sa-i spuna concret cand vrea (cel putin o perioada, pana se invata si el sa fie atent sau la ce sa fie atent)decat sa vina pe urma sa zica "io am vrut, da' tu nu ti-ai dat seama"

------------------

Asta ar fi bine, numai ca el a intrebat ce sa faca, nu ea. Poate ea e mai timida si daca vrea cand el e cu gandul in alta parte, s-o simti penibil sa ii faca stfel de marturisiri. De-aia am zis sa fie si el mai atent. Poti sa iti dai seama de lucrurile astea si fara sa fie spuse in gura mare, daca nu esti prins cu alte chestii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...