Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru?


Recommended Posts

quote:Originally posted by slakje

Parerea mea este ca daca sexul nu merge intr-o relatie barbat-femeie, si nu e la mijloc vreo boala, ceva care sa faca imposibil actul sexual, este totdeauna vina barbatului.


id="quote">id="quote">Probabil ca poti sa argumentzi credinta asta la fel de bine cum poate un barbat sa argumenteze ca "pe femeie trebuiesa o bati chiar daca nu stii de ce, stie ea de ce". Asta e o replica pe care a dat-o unu' la tv, evident un mare "intelept".http://pg.photos.yahoo.com/ph/razhore/my_photos________________________________________________Choose life, choose a career, choose a washing machine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by gabriela 1969

Poate ar trebui scuturata nitel in sensul ca ar trebui sa flirtezi in fata ei cu alta femeie,s-o faci putin geloasa fara sa ajungi in pat cu acea persoana.Ce zici?


id="quote">id="quote">Nu cred ca ranirea persoanei iubite cu buna stiinta poate fi benefica intr-o relatie.http://pg.photos.yahoo.com/ph/razhore/my_photos________________________________________________Choose life, choose a career, choose a washing machine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce a spus razhore, doar ca eu spun ca ranirea persoanei iubite indiferent de modul in care o faci(intentionat sau nu).

Espiritu pana acum m-am abtinut sa intervin dar am observat ceva: si tu trebuie sa lucrezi la atitudinea ta. Referire la : faza cu chiloteii - are perfecta dreptate sotia ta iti spuna ca iti da cu ceva in cap. De aici eu deduc multe, asa ca nu mai spune tu ca doar ea are probleme - refuzul ei poate fi rezultatul comportamentului tau.

Asa ca daca vrei o rezolvare: lucreza intai la comportamentul tau.

Va doresc sa aveti o casnicie asa cum va doriti.

 

 

idei nunta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Ioanaa

Am si eu o curiozitate ce zodie e sotia ta si ce zodie esti tu?http://community.webshots.com/user/corinnax


id="quote">id="quote">doi capricorni caposibtw am reusit o discutie cu ea chiar daca a fost partiala oricum a fost benefica.motivele ei au fost(pertinente de altfel):1.rutina-deoarece stam cu parintii ei nu putem trece la fapte decat seara si asta dupa ce se culca si pitica si drept este ca se intampla sa te ia somnul de atata asteptare pentru un moment propice2.balonare-se baloneaza destul de des ceea ce duce la un act sexual dureros dar asta nu inseamna ca eu nu am dat dovada de intelegere si atunci cand am simtit ca e ceva in neregula m-am oprit chiar daca eram foarte incins ca sa nu transformam un moment de placere intr-unul de durere3.semne-nu am fost atent la semnele ei dar a recunoscut si ea ca nu au fost tocmai cele mai clareespiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Darria

Subscriu la ce a spus razhore, doar ca eu spun ca ranirea persoanei iubite indiferent de modul in care o faci(intentionat sau nu).Espiritu pana acum m-am abtinut sa intervin dar am observat ceva: si tu trebuie sa lucrezi la atitudinea ta. Referire la : faza cu chiloteii - are perfecta dreptate sotia ta iti spuna ca iti da cu ceva in cap. De aici eu deduc multe, asa ca nu mai spune tu ca doar ea are probleme - refuzul ei poate fi rezultatul comportamentului tau. Asa ca daca vrei o rezolvare: lucreza intai la comportamentul tau. Va doresc sa aveti o casnicie asa cum va doriti.


id="quote">id="quote">de acord ca si eu am probleme dar faza cu chiloteii s-a nascut din gelozie si indiferenta si sincer(i-am zis si ei) am crezut ca are pe altcineva.o singura faza m-a facut sa ma razgandesc si anume intr-o seara ea a crezut ca dorm m-a pupat pe obraz si mi-a zis "Te iubesc!" ca apoi sa imi spuna ca daca ar fi stiut ca o aud nu mi-ar fi zis.espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu espiritu, eu cred ca ar fi cazul sa iti pui un semn serios de intrebare.Eu cred ca nevasta ta face totul din obisnuinta si nu din afectiune fata de tine.

Cum poti sa spui persoanei iubite asa ceva?Eu cred ca l-as parasi urgent cu 10 copii sa am.Este inadmisibil, pur si simplu isi bate joc de tine.Unde este mandria ta de barbat?Chiar merita sa te trateze asa cum o face ea?

Eu cred ca in acest punct in care a ajuns relatia ta cu ea, sincera sa fiu nu ii vad o reintoarcere la cea fost odata.

Eu cred ca trebuie sa ii lasi foarte clar un lucru. CA RELATIA VOASTRA NU POATE CONTINUA IN ACEST FEL!

Si tu ai nevoie de cineva care sa te iubeasca si sa se comporte frumos cu tine, nu sa te umileasca in acest hal.

Eu sincera sa fiu nu as mai sta cu ea nici o clipa.

Oricum este parerea mea personala, iar decizia trebuie sa o iei tu singur.

Dar gandestete bine la ce decizie iei.

Pupici[bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca va permiteti, mergeti undeva cu chirie (dar la 2 camere, nu gars). Desi pare o idee idioata, este important sa "dormiti" singuri in camera si o sa vedeti ca va da rezultate. Noi am avut noroc ca stam singuri si nu am avut parintii cu noi, insa a trebuit sa ducem munca de lamurire cu copilul.

 

Incercati sa vedeti ce-i cauzeaza balonarile si sa evite sa manance sau sa bea ce-i face rau. Ex: bauturi acidulate sau combinatii de alimente care "se bat".

 

Adevarul ca problemele de sanatate adunate cu oboseala si lipsa spatiului intim duc inevitabil la probleme afective.

 

E ciudat felul ei de a spune "te iubesc", dar recunosc ca nici la mine nu e mai breaz (eu nici nu aud asta).

 

Nu mi se pare corect sa flirtezi cu alta de fatza cu ea, asa cum zicea cineva, atata timp cat nu e vina ei exclusiva. Si tu poti avea la un moment dat probleme de sanatate si nu stiu cum iti va fi daca ar face si ea la fel.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu, cum adica e balonata si actul sexual dureros? Ce are una cu alta? Daca o doare, poate avea o problema ginecologica si atunci trebuie sa mearga la doctor. Sau daca e balonata, sa ia antiflatulente si sa manance regim igienodietetic , sau sa consulte un homeopat. Exista solutii cate vrei. Dar oricum mie mi se pare cusuta cu ata alba. (Si eu ma balonez, am un burtoi cateodata de zici ca sunt gravida si totusi daca as veni cu scuza asta la barbatul meu cred ca s-ar tavali pe jos de ras. Si locuim cu parintii mei si in general facem dragoste noaptea, dar mai prindem si ziua momente, cand nu sunt ai mei acasa. Si noi suntem extrem de obositi si cu multe pe cap si recunoastem ca de multe ori adormim cum ne punem in pat , sau mi-e mie lene, sau lui, dar oricum...nu trece saptamana fara sa facem dragoste cel putin o data). Nu vreau sa te superi pe mine, dar mi se pare ca isi cauta scuze. O femeie tanara, care isi iubeste sotul , cu parinti pe cap sau nu, balonata sau nu, face drasgoste cu sotul ei , mult mai des .Putea sa-ti zica ca nu are nici o problema , numai ca asa e ea, cu apetit sexual foarte scazut, asta mai intelegeam.

Daca aveti o problema de intimitate si nu stati singuri, ati putea incerca sa locuiti in alta parte , singuri, ca sa puteti face dragoste in orice moment. Dar in vacante? In vacante faceti dragoste mai des macar?

 

 

Delia

 

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[

de acord ca si eu am probleme dar faza cu chiloteii s-a nascut din gelozie si indiferenta si sincer(i-am zis si ei) am crezut ca are pe altcineva.o singura faza m-a facut sa ma razgandesc si anume intr-o seara ea a crezut ca dorm m-a pupat pe obraz si mi-a zis "Te iubesc!" ca apoi sa imi spuna ca daca ar fi stiut ca o aud nu mi-ar fi zis.

 

espiritu

 

am urmarit de la inceput povestea ta si eu cred ca tu iti faci singur griji inutile. exista perioade in viata unei femei cand numai de sex nu are chef. Eu am trecut prin asa ceva si nu era vorba de altcinerva, ci pur si simplu nu am mai simtit nevoia. parca vroiam o pauza intr-ale sexului. ei, poate si ea are nevoie de o pauza. Faptul ca nu locuiti singuri e cel mai bun motiv. te inhiba sa stii ca cineva e dincolo de usa. cel putin pe mine.

 

Sincer, eu nu as rezista sa stau cu altii in casa. Ne place sa fim stapani in casa noastra. Si , vorba aia, nici sa te certi nu poti ca se interpreteaza in fel si chip. Noi ne certam, noi ne impacam, noi ni le stim cel mai bine pe ale noastre.

 

Asa ca primul lucru stati singuri. Faceti tot posibilul sa aveti intimitate. Si restul vine de la sine.

 

Si nu dispera, daca o femeie vrea o pauza cred ca e ceva firesc. Poate ca si tu ai nevoie de pauza uneori, doar ca nu v-ati sincronizat.

 

Parerea mea.

 

Antonela &[zana]Andrada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...