Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru?


Recommended Posts

Sant de acord cu ce a scris rilbuc1,

-faptul ca stati cu parinti si dormiti in aceasi camera cu bebeul e foarte stresant pt o femeie, nici eu nu as fi relaxata si mi-ar peri tot cheful de sex,

-multe femei dupa ce nasc printre care m-am numarat si eu , le scad apetitul sexual, noroc cu al meu sot ca a fost rabdator ca altfel....

-incearca sa fi romantic, scoate-o in oras doar voi doi, lasatil pe bebeu cu parinti(asta e un avantaju ca locuiti cu ei, deci e si ceva pozitiv, puteti lasa bebeul orcand cu ei), sau plecati undeva la munte sau in apropiere de unde locuiti, unde sa fiti doar voi doi,

-eu sant sigur ca nu e nimic la mijloc si ca te iubeste foarte mult mai ales ca tia soptit in somn ca te iubeste, doar ca e stresant pt ea locuitul cu parintii si dormitul in aceeasi camera cu bebeul,

-poate aveti o posibilitate de a pleca sa locuiti singuri, incearca sa vorbesti cu ea ,

mult succes!

 

 

 

mamica lui Ana Maria

 

 

Nihil Sine Deo!

Nimic fara Dumnezeu!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vin si eu cu o idee: cat mai buna cooperare la bucatarie, casa, etc. si la cresterea copilului. Cat mai mult interes in problemele care din nefericire ajung de multe ori doar pe umerii femeii. Eliminarea ajutorului parintilor ei. Sotia nu va mai fi asa de obosita, va fi mai relaxata, va simti poate si ea nevoia sa ofere mai mult.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mariuta

Vin si eu cu o idee: cat mai buna cooperare la bucatarie, casa, etc. si la cresterea copilului. Cat mai mult interes in problemele care din nefericire ajung de multe ori doar pe umerii femeii. Eliminarea ajutorului parintilor ei. Sotia nu va mai fi asa de obosita, va fi mai relaxata, va simti poate si ea nevoia sa ofere mai mult.


id="quote">id="quote">nu e vorba de asta.calitatile mele de tata sunt subiect de cearta in alte familii din imprejurimi si asta fara sa ma laud.daca imi zice sa o ajut la treaba o ajut,deci problema nu e aici.espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu,id="red"> am citit toate raspunsurile care ti s-au dat aici, unele dind vina pe ea, altele pe tine ... Cel mai important lucru este ca daca va iubiti sa nu se puna problema a cui e vina, ci cum puteti rezolva situatia.

Uite ce cred eu:

Din experienta proprie (si asa cum sint eu), nu toate fetele au nevoie de un preludiu lung. Pe mine m-ar enerva unul care se chinuie sa "presteze" la preludiu mai mult de 5-10 min; este ca si cum si-ar satisface singur "talentele", netinind cont de ceea ce am eu nevoie; daca ea este gata de actiune mai repede, de ce te supara? Asta inseamna ca o exciti foarte mult si ii place actul in sine, de-asta vrea sa ajunga mai repede acolo. Lasa si faza cu dezbracatul de lenjerie intima; asta vezi prin filme; conteaza ceea ce o face pe ea sa se simta mai bine; daca ei ii place sa se furiseze in pat dezbracata si gata de actiune, unde este problema? Asta nu inseamna ca nu te mai iubeste sau ca vrea sa scape mai repede. Mie imi place mult mai mult gindindu-ma la ce se ascunde sub patura (imaginindu-l naked, decit daca l-as vedea imbracat; si sotul este la fel [:D] ...).

 

Apoi, voi cum stati la [baie]??? Pt ca daca faci dus numai dimineata, iar peste zi transpiri tot si te umpli de praful de pe drum, plus mai maninci si niste usturoi sau cine stie ce alte alimente mirositoare, nu e tocmai placut ... Incercati sa faceti dus si seara, inainte de culcare sau dupa-amiaza, cind veniti acasa. Pt ca este mult mai placut sa mirosi proaspat spalat si curat, decit atunci cind te saruta sa ramina cu gustul de sare de la transpiratie. Stiu ca transpiratia e sexy, dar nu cea de pe strada, ci cea rezultata din actiunea de sub patura. Si spalatul pe dinti este la fel de important. Chiar, si seara trebuie sa ne spalam pe dinti, nu numai dimineata. Asta ar trebui sa devina o rutina, nu numai atunci cind vreti sa faceti dragoste ... si sa vezi ce des o sa se intimple ...

Poate suna aiurea ce am spus eu acum, dar pt multe fete conteaza; conteaza pentru mine, conteaza si pt unele din prietenele mele. Si poate ca este important si pt sotia ta, dar nu iti spune pt ca nu vrea sa te jigneasca; si asa gaseste motive sa nu faceti dragoste ...

In plus, cind sinteti gata de actiune, gasiti un "semnal", cuvint, gest sau altceva, care sa insemne ca vreti sa treceti la treaba ... Asa ca atunci cind mergi la culcare si ea inca se joaca pe calculator sau parintii sint prin preajma, ii dai "semnalul" si ea o sa reactioneze mai repede; este f sexy atunci cind folositi semnalul cu parintii de fata [:D], ca ei oricum nu il inteleg. Asta ca sa nu mai fie faze de genul ... "eu am vrut, dar tu nu ti-ai dat seama".

 

Mult succes!

 

 

Oana C si baby Eva (29/06/2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oanasof2003/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus depinde ... eu personal cunosc barbati care daca au papa nu le mai trebuie nimic. in plus ... isi mai considera si nevestele "deplasate" daca vin cu initiativa ... si daca mai vor si ceva "deosebit" se cheama ca sunt perverse ... asa ca? cine sa va mai inteleaga pe voi barbatii? [:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ioanaaradu/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Cred ca ar trebui un subiect nou: avem sau nu nevoie de sex in casnicie?http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">nu cred rufus ca ar trebui un subiect nou deoarece eu cred ca sexul este parte integranta a casniciei si nu ar trebui neglijat decat atunci cand nu se poate altfel.toata lumea are nevoie de sex dar nu toata lumea are langa ea persoana potrivita si de aici cred ca se ivesc aceste controverse legate de sex."perfect match"-ul nu este intotdeauna sotul/sotia.espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cine e de vina si cine nu? Nu este nimeni de vina. Tot ceea ce se petrece intr-o casnicie suntem direct raspunzatori. Scriam si-n alta parte ca vremurile ne-au schoimbat. Nu mai avem timp pentru noi. Asta este. Problemele de zi cu zi ne afecteaza si ne streseaza in asa masura ca uitam de cei dragi din jurul nostru. Uitati-va la copii vosti. Cand au crescut? Parca mai erau in burtica si ne minunam de ceea ce simteam cand miscau. Si acum? Sunt mari, sau destul de mari. Azi, maiine isi iau zborul de langa noi si vom ramane cu jumatatea noastra, jumatate pe care am neglijat-o ani buni pentru ca noua ni s-a parut ca altele ar fi prioritatile. Am uitat sa privim un rasarit de soare, am uitat sa ne bucuram de fiecare clipa petrecuta impreuna. Espiritu, sotia ta iubeste, dar exista acel ceva care trebuie redescoperit.De cand nu i-ai mai oferut un buchet de flori? De cand nu ai mai trecut asa " din intamplare" pe langa ea cand este in bucatarie si sa-i furi un sarut? De cand n-ai mai intrat in baie cu ea si sa o speli pe spate? Lucruri marunte, veti spune, dar si ele fac parte din viata noastra si cateodata sunt sarea si piperul. Gandeste-te cum era la inceput si ce o facea sa zambeasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi din pura intimplare am dat si eu de acest subiect.

Am citit cu interes toate paginile subiectului fiindca intr-un fel sau altul sunt (sau poate am fost! ) in aceeasi situatie cu sotia lui espiritu

 

Sunt impreuna cu sotul meu de 9 ani, suntem casatoriti de 5 ani mi-am iubit si imi iubesc in continuare sotul dar in ultimul timp trec printr-o perioada in care nu am nici un chef de ... sex!

 

In tot ce a povestit pina acum espiritu il vad pe sotul meu care incearca din rasputeri sa ma faca sa iau eu initiativa, sa ma vada ca il doresc, sa nu aibe impresia ca o fac doar pentru ca vrea el !

 

De fapt cred ca pot sa incep sa vorbesc la trecut pentru ca incep sa simt ca acea perioada "neagra" incepe sa imi treaca si sa revenim la ...ceea ce am fost odata.

 

Care au fost imprejurarile?

 

Cred ca totul a inceput dupa cea de-a doua sarcina, adica cam acum 1 an si jumatate.

Cu doi copii, (de 2 ani si un proaspat nou nascut) , cu alaptari din 3 in trei ore, un copil de doi ani nu suficient de mare ca sa inteleaga tot, seara nu ma mai simteam "apta pentru o partida".

 

De atunci si pina acum , de o luna incoace, nu prea am avut momente in care sa fim doar noi doi decit seara dupa ce reuseam sa culcam fetele. In timpul zilei nu exista nici un moment in care sa nu fie treaz unul din copii!

Nu vreau sa va plictisesc prea mult cu povestea mea, cert este ca de cind am reusit sa avem un moment de respiro 2 sau chiar 3 ore dupamasa (si-au facut fetele in sfirsit acelasi program de somn!), sa dormim singuri fara nici un copil in camera noastra, sa nu avem in vizita nici parinti ; nici matusi, nici verisori, lucrurile incep incet incet sa se schimbe.

 

 

 

http://fr.photos.yahoo.com/ph/dia_codat/my_photos

 

Dia & printesele : Caroline Iulia (14 iulie 2002), Stephanie Daria (09 martie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...