Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru?


Recommended Posts

Espiritule, pana la urma tu ce vrei?Vezi ca sotia ta nu vrea sa ma aiba o relatie cu tine(sexuala), ai facut tot posibilul(asa afirmi tu) sa o readuci la tine in pat si fara folos, refuza comunicarea...Toata treaba asta dureaza de ceva vreme.Chiar nu ai ajuns la vreo concluzie?Sau daca ai ajuns chiar nu poti lua nici-o hotarare?

 

Si eu am avut momente cand numai de sex nu-mi ardea(si sunt convinsa ca multe dintre noi au trecut prin asta) si totusi am gasit o solutie de compromis(pt o perioada) si asta pentru ca-mi iubesc sotul.

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna si eu sunt de aceiasi parere cu fetele cred ca nu te mai iubeste,nu mai are nimic pt tine incearca si vezi poate are pe alcineva si tu habar nai te sacrifici e drept pt fam faci orice si eu am avut pb dar nu mi-am neglijat sotu,am cautat sa indrept lucrurile,tu luptindute singur nu vei putea face mai nimic numai te stresez,te inervezi si mai ales ca esti tinar si ani asa zboara asa repede.

 

Eu numai bine iti doresc si sa iti dea d-zeu intelepciune sa sti bine ce hotarire sa ei ca nu mai trziu sa regreti ca nu ai stiut bine ce sa alegi.

 

ELISA

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma intorc eu si citesc si din ruma, da' sa nu uit:

Nu e intotdeauna valabil ca barbatul intr-o casnicie vrea "mai des", iar sotia mai are si niste probleme. Eu una, cunosc si invers.

Iar o data pe luna mi se pare super rar.

La varsta lor, adica a lui Espiritul si soatza sa, trebuie de 5 ori pe saptamana! Cel putin!

Insa cum spune Eliza si Miron pe care o cheama ca pe fata mea (fata mea sper sa aiba apetit sexual, nene, sper ca nu e nimic legat de nume, lipsa chefului) - sunt femei carora le-a pierit cheful. Din nou, cunosc cazuri!

Si mai stiu o posibila manifestare - care vine o data cu disparitia iubirii - pai nene, cand iti trece amorul de un barbat, nu iti mai vine sa puna mana pe tine, din pacate...

Stati ca revin, sa mai citesc

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

Eliza de 2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu, am vrut sa scriu mai demult dar problema este ca nu am cum sa te ajut deoarece trec prin aceeasi situatie. De mai mult de un an, aproape nimic. Sotul meu nu mai vrea sa facem sex, dragoste deloc si precum stii si tu, este extrem de stresant. Pe langa necesitatea fizica sunt si intrebarile fara numar care apar si nu le poti indeparta: DE CE?

 

Eu arat mult mai bine decat atunci cand ne-am cunoscut, sunt vesela, plina de viata, dispusa pt o partida de dragoste dar degeaba. In timpul asta am facut investigatii dar nu are pe altcineva (poate i-ar fi trezit simturile altcineva), cauza este stresul maxim, probabil o depresie destul de majora cred eu, lipsa poftei de viata.

Acum vrea sa ne despartim pt ca se simte ft presat (desi il las in pace,stie ca imi doresc), spune ca ma iubeste ....

 

Probabil este simulacru dar nu vreau sa accept cu incapatanarea mea.

Am fost si noi singuri acasa (fara copil) dar a inceput sa nu mai vina efectiv (fara sa ii reprosez deloc aceasta lipsa, simte si ma cunoaste)

 

zepellina

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by espiritu

chestia ca "nu exista femei frigide ci doar barbati nepriceputi" e la fel ca si "nu exista femei urate ci doar bautura insuficienta".espiritu


id="quote">id="quote">Asa este!Si nu este totul legat de marele orgasm, de prezenta sau de absenta lui. Trebuie sa vrei sa te simti bine.. Cum spunea cineva.. ca la petreceri vede cupluri chicotind. Maaamaa ce interesant e sa te pipai pe sub masa [:D] Daca unul dintre cei doi nu vre, nu vrea si gata. Poate celalalt sa stea in cap!Nu mi se pare normal sa se intample, nu mi se pare normal nici ca cel privat de intimitate sa o accepte ca pe o fatalitate.Cand sunt copii la mijloc, e adevarat, se complica lucrurile.Da' cu "te iubescu" nu iti repari hormonii nene.O sa va treziti peste 15 ani ca ati imbatranit si ca ati pierdut vremea cu filosofia!Departe de mine a indemna pe cineva spre tradare, dar daca ma gandesc bine imi dau seama ca nu e cu nimic mai putin grav ca un sot / o sotie sa isi respinga jumatatea... Tot tradare e. Eu, daca mi s-ar intampla (sper sa nu, fereasca Dumnezeu), mi-as cauta pe altcineva fara sa ma gandesc prea mult. Daca un sot vrea de la sotia lui numai sa fie colegi de camera, sa imparta rufele si frigiderul, sau viceversa, tot viata separata inseamna. Asa ca daca nu imparti mai multe, nu inteleg rostul, Vii, pleci, care e problema?Iubirea e cam degeaba daca nu e reciproca...Anca si papusica Eliza (26.august.03)Eliza meaEliza de 2005
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-au facut o multime de comentarii aici, mie imi vine greu sa-mi dau cu parerea, e un caz foarte delicat. Totusi daca ar fi sa raspund pe scurt la intrebare as spune "simulacru". Eu vad aici o lipsa acuta de comunicare, nu numai pe plan sexual. Deci un fel de viata in aceeasi casa, dar nu o casatorie, in adevaratul sens al cuvantului. Dar sfaturi nu ma simt in masura sa dau in acest caz, sa zic, ar fi bine sa faci aia sau cealalta, dar incercand sa ma pun in locul tau, as zice ca as purta o discutie foarte serioasa cu ea, daca ar fi nevoie, i-as arata forumul si discutiile aferente si as ruga-o sa ia o decizie, daca ma iubeste sa hotarasca, ori pentru casnicia noastra, ori pentru despartire fiindca la ce bun sa traim ca doi straini in aceeasi casa?

 

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte interesant subiectul.

Eu sunt casatorita, sexul este foarte important in relatia noastra, poate nu pe primul loc dar sigur pe al doilea. Sigur primeaza inaintea intelegerii, respectului, etc. Inaintea lui este doar "iubirea" sau mai bine zis... sentimentul de familie, grija!

S-a intamplat pana acum de 2 ori ca unul dintre noi sa nu vrea sa faca sex pe termen mai lung: mai intai el a avut probleme de sanatate+ depresie, acum eu sunt insarcinata si cheful... mai putin.

Diferenta e ca atunci cand nu am avut chef si celalalt suferea, amandoi am fost constienti ca exista o problema si am fost la doctor sa o rezolvam!!!

Desi nu cred ca a trecut vreodata mai mult de 2 saptamani fara sex (si cand nu s-a putut s-a recurs la "alternative").

Sa fim seriosi, o data pe luna e anormal, indiferent de statul cu parintii + copil + comportamentul sotului + oboseala + lipsa de comunicare. E boala. Deci doctor, pastile etc.

Espiritu, eu nu am inteles daca vreodata in timpul in care ati fost impreuna relatia voastra a fost ok (adica sex de 2-3 ori pe saptamana)?

Oricum, las-o balta. Viata e foarte scurta, e adevarat ca uneori oamenii au probleme dar mie mi se pare ca sotiei tale nu ii pasa de suferinta ta.

Desigur, nu cunosc decat povestea ta. Chiar mi-ar placea sa stiu ce are si ea de zis.

 

J G

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am avut rabdare sa citesc tot ce s-a scris... e greu sa alegi din atatea sfaturi si pareri, eu spun ca cel mai bine ar fi controlul medical, spunea cineva mai sus de o lipsa de progesteron care ar putea fi una din cauze... nu e exclus...

 

[*]Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea

http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072

paginuta personala:

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...