Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru?


Recommended Posts

Eu cred ca nu-i place sa ia initiativa, sunt femei pe care le excita barbatii focosi, putin mai agresivi, daca intelegi ce vreau sa-ti zic, nu astepta dupa ea sa dea semnale ca vrea caci nu o va face, fa-o tu intotdeauna si gata.Zilnic de ce nu.

In privinta preludiului, uneori e mai bine fara.

 

Nu cred ca ea e frigida,sau ca nu te iubeste.Trebuie TU sa fii mai clar, treci la fapt cand doresti si lasa masajele si frectiile la picior de lemn cum le zici.

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Parerea mea este ca daca sexul nu merge intr-o relatie barbat-femeie, si nu e la mijloc vreo boala, ceva care sa faca imposibil actul sexual, este totdeauna vina barbatului.

Deci tu, ai putea sa nu astepti semnalele ei (desi poate ti-ar fii gadilat orgoliul, ca uite, ea te doreste) ci sa faci TU pasul intotdeauna, caci poate la fel gandeste si ea: el nu face nici o miscare, nu ma doreste, de ce sa o fac eu.Sunt femei, asa cum am mai spus, putin mai "agresive" si la care le plac barbatii agresivi si "grabiti" , poate asta asteapta EA de la tine.

 

Daca nu merge nicicum , parerea mea, inca o data, e ca e vina ta.Nu exista femei frigide, exista barbati nepriceputi.O femeie poate sa cante ca o vioara :) [:D], pricepi, in mainile unui barbat, sau poate sa tiuie ca o trompeta de jucarie, fals si oribil, in mainile altuia.

 

Raspunsurile la intrebarile tale le gasesti CU EA, in cuplu, nu aici pe forum unde toata lumea iti baga in cap alta idee.

 

Noroc![flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Raspunsurile la intrebarile tale le gasesti CU EA, in cuplu, nu aici pe forum unde toata lumea iti baga in cap alta idee.
id="quote">id="quote">

aici pe forum eu cred ca discutam asa cum fac niste buni prieteni.si iti spui mai usor ofurile in spatele anonimatului refularea sentimentelor chiar negative fiind un lucru zic eu bun.chestia ca "nu exista femei frigide ci doar barbati nepriceputi" e la fel ca si "nu exista femei urate ci doar bautura insuficienta".nu asa vad eu lucrurile.armonia cuplului se creeaza din ambele parti.din punctul de vedere ca poate ea ar vrea ceva mai agresiv aici tin sa va contrazic ii place sa mearga totul slowly(sau ma rog ii placea).

quote:...nu astepta dupa ea sa dea semnale ca vrea caci nu o va face, fa-o tu intotdeauna si gata.Zilnic de ce nu.
id="quote">id="quote">

am incercat si zilnic si mai rar pur si simplu NU vrea.

 

espiritu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu [flo].Ai intrebat-o de ce nu vrea? Ce ii place, ce nu-i place? poate o doare, sau poate ceva o deranjeaza?

Poate ii este frica sa nu ramana gravida?

Cred ca este o problema de comunicare.Ai jignit-o probabil vreodata?

 

[flo].Intreab-o o data asa cu drag(fara reprosuri) de ce nu vrea, si intreab-o ce ai putea sa faci sa vrea.Intreab-o si spune-i sa-ti spuna sincer ce si cum vrea EA sa faceti dragoste.In asa fel incat sa nu se stinghereasca.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espritu [flo], sa nu crezi ca am vrut sa te jignesc cand am spus ca "e vina barbatului", nu am vrut sa spun ca tu nu ai fii bun la [xinpat], doamne fereste, dar am vrut sa spun ca probabil nu comunicati indeajuns si nu esti destul de priceput sa o faci pe ea sa nu refuze comunicarea si sa se deschida ca femeie catre tine.

Intelege ca noi, ca si femei, vorbim din experienta.

Tu cand ii spui, cand ii dai de inteles ca vrei, ca o doresti, acolo trebuie sa ii gasesti ei punctul sensibil, sa vezi ce o inmoaie, ce o face sa te doreasca.Eventual ai putea sa i-o spui declarativ(in nici un caz cu repros, sau sa o faca ca o obligatie).Nu ,sa ii gasesti punctul slab care o va inmuia,care o va face sa se priveasca pe EA in relatie cu tine cu alti ochi.

Ajut-o sa-si descopere sexualitatea.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu parerea mea.Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce simti tu.Si daca ontinua de acest fel o sa va despartiti.Atunci dupa modul cum reactioneaza ea iti dai seama ce simte pentru tine.Sa spui cuiva ca il iubesti nu este de ajuns daca nu ii demonstrez.

Iar vina barbatului nu este intotdeauna ca si noi suntem[}:)]cateodata.

Iar daca are probleme sau neplaceri din cauza relatiilor sexuale, cred ca ar trebui sa iti spuna, ca doar esti sotul ei.

Totusi eu zic ca trebuie sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca tu nu mai poti sa continui asa relatia si ai nevoie de afectiune din partea ei.

Iar dupa raspunsul ei poti lua o hotarare.

Multa bafta sa ai.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu, imagineaza-ti ca-i spui: draga mea daca nu remediezi situatia si nu facem dragoste mai des divortez.Imagineaza-ti ce va fii in capul ei in timp ce ti se va da.Si de ce ti se va da.

 

Daca o doresti incearca sa o ajuti sa treaca peste ce o nemultumeste.Caci e clar ca ceva o nemultumeste si din varii motive nu iti spune.Si e clar ca te iubeste, caci o femeie care iubeste pe altul se transforma intr-o leoaica care te-ar fii calcat pana acum in picioare.

 

Mult noroc, [flo].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Espiritu incerc pur si simplu sa eludez toate posibilitatile. De pilda eu cind ma certam cu fostul meu ex ii purtam asa ranchiuna ca nu mai aveam chef de sex, chiar daca el zicea ca ma iubea sau ca m-a iubit tot timpul. Tipul era f. cicalitor si cusurgiu, in fiecare zi imi gasea defecte sau lucruri care nu mergeau bine din cauza mea. Era in stare sa se certe cu mine cu cea mai mare pasiune dupa care sa vrea sex. Eu nu puteam. Toate jignirile si acuzatiile lui ma inchideau in mine, nu voiam sa ma atinga. Ma ingrozeam la gindul ca vine seara si trebuie sa am sex cu el ca nu s-a intimplat in 3 zile sau o saptamina. Eram inerta, ma gindeam in timpul actului ca trebuie sa fac tavanul bej la zugraveala urmatoare si o luam ca pe o indatorire conjugala. AM crezut multa vreme ca nu poate sa-mi placa, ca nu sint facuta pt. asa ceva si ma resemnasem cu ideea. Am divortat si de cind l-am intilnit pe prietenul meu (3 ani) e altceva, pe cuvintul meu, sexul vine in continuarea relatiei pe care o avem si simt nevoia sa-l mingii sau sa-l dragalesc fie in public, fie cind conduce, fie cind sintem in doi, pt. ca e un scump. El mi-a aratat ce inseamna sexul intr-o casnicie/relatie serioasa. De-asta iti zic, analizeaza-ti casnicia, analizeaza perioada dinainte de a va casatori, analizeaza toate aspectele pt. ca totul conteaza pt. o femeie cind e voba de pat.... In ultima instanta trebuie sa vorbesti sincer cu ea si daca tot nu merge sugereaza-i sa mergi la sexolog.

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ea asteapta acest moment? Daca ea isi doreste sa puna capat acestei relatii si ii este frica de consecintele care le va avea aceasta ruptura?Daca ea nu il mai iubeste si ii este frica sa o recunoasca, ca poate nu o sa mai vrea nimeni cu un copil? Am auzit si chesti de genul ca daca apar copii, sunt multe femei care isi neglijeaza complet sotuln sau sunt atat de complexate din punct de vedere fizic si psihic, ca nu mai vor relatii sexuale.

Eu cred ca aceste lucruri trebuie vorbite intr-o familie.Normal ca nu ii spune: ori facem[sex] mai des ori divortam?

Iar daca l-ar iubi atat de mult ar incerca sa il multumeasca si ea pe el, ca doar nici ea nu e perfecta si nici el, ca sa nu faca greseli.

Ea este nemultumita de el, dar el saracul nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...