Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Zodia gemenilor (12)


Recommended Posts

Stiam bine eu ca voi ma veti intelege!!![floare3] Nu sunt cine stie ce fire agitata (chiar nu!). Insa asa de mult imi place sa incep o mie de lucruri, nu prea sunt consecventa cu mine, ma imprastiu in atatea proiecte/atatea ganduri. Ba nici ce vreau sa fac in viata nu imi este prea clar.[alcool] Adica stiu ce nu vreau, mai putin ce vreau. Acum, imi ramane sa invat sa imi placa ceea ce fac! La fel cum trebuie sa reinvat sa fiu fericita cu sotu'! Culmea ironiei ar fi ca si el sa vina intr-o zi sa imi spuna ca este amorezat de alta, ca nu este fericit cu mine etc. etc. Sa vedeti atunci circul lumii! ca doar nu se poate sa lase asa o femeie frumoasa/desteapta/iubareata ca mine pentru alta fufa!! Stiu ca sunt nedreapta, dar cred ca nu as suporta sa vad lumea fericita cand eu nu sunt! [bang][bang] Ce ma defineste pe mine acum? Poate faptul ca invat ca toanta pentru un examen, ca incerc sa imi iubesc mai mult sotu', ca am o mama la care ma intorc mereu cand dau de greu, ca am o sora (pe care o vad taaaare rar), ca am o scumpete de nepotica de un an! Si stiti de fapt pentru ce traiesc eu??? Pentru fetita aceasta, aia mica, mi-e tare drag de ea cand o vad! [olala] De ce nu-mi fac copilul meu? Poate de teama, ca sotul nu este chiar jumatatea mea, ca daca gresesc fata de copil numai am cum sa dau fuga la mama sa repare greseala! Nooo! Trebuie sa fac eu efortul, va fi responsabilitatea mea! Sunt alambicata in gandire! Ce imi doresc? Liniste, echilibru??? Le am alaturi de sot! Vreau viata agitata? Parca nici asta nu este de mine! Sper ca pana maine sa ma mai clarific in gandire! O seara buna dragelor!!! Hai ca nu dau horoscop de pe acum! Mai incolo!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 289
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

blackgirl,bine ca ai mai animat putin topicul nostru.Sper ca problemele tale sa isi gaseasca cea mai buna rezolvare. Vazand cum abordezi problema se vede ca esti foarte inteligenta si stii ce trebuie sa faci. Daca Scorpionul care te-a pus pe jar are ochii negri pregateste-te pentru ce e mai greu pentru a scapa din mrejele lui. Tzuni,cel mai bine ar fi sa reusim sa ne facem propriul horoscop:"Azi imi va merge bine,chiar foarte bine si nimic nu ma va opri sa realizez ceea ce imi doresc",dar de la vorba pana la fapte e cale lunga,mai ales pentru noi,care ne pricepem cel mai bine sa ne facem planuri marete mental,dar cu practica stam rau de tot. Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HOROSCOPUL ZILEI
Sunteti atras de distractie, flirturi, sport, miscare, ziua fiind o perpetua provocare pe placul dv. Sunteti totusi cam neatent, deci concentrati-va mai bine asupra actiunilor in care ati putea gresi prin graba si impulsivitate. Doriti sa faceti mai multe in acelasi timp si, de fapt, nu faceti nimic bine... Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In dragoste nu obtii chiar tot ce iti doresti dar petreci clipe unice. Acasa ai parte de obligatii, rutina solicitanta si ingradiri. Este posibil sa rezolvi o problema legata de sanatatea unui membru al familiei. Si acum sa va iau pe rand: Luna, mda Scorpionul are ochi negri, insa uite! cine spunea ca noaptea este un sfetnic bun avea dreptate! Am adormit in bratele sotului si mi-a fost bine [8**]. Asta demonstreaza de fapt ca iubirea pentru el exista, insa era sufocata de prea mult "cotidian". [mariaj] Cat despre "pasiunea mea" cred ca atata timp cat nu-l voi vedea imi va merge bine. Bine, poate si faptul ca-mi voi revedea sotul abia duminica seara m-a facut sa realizez cum ar fi fara el in viata mea. Ar fi trist... [q] Doina, de fapt tu stii cu adevarat ce inseamna greutatile vietii, si cu toate acestea nu te plangi! Musai sa invat de la tine ce inseamna taria de caracter! [floare3] Tzuni,, sper ca esti bine!!! Sper ca topicul deschis de tine de la generale a fost doar asa, o pasa de moment!!! [pup] Cand ti-e greu (dar nu prea des!!!!) mai citeste de pe acolo raspunsurile, unele sunt chiar interesante!! Sper sa mai reusesc sa intru zilele acestea. Ma mut la mama (in lipsa de sot), macar sa nu fiu singura prin casa! Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Luna75
HOROSCOPUL ZILEI
Doriti sa faceti mai multe in acelasi timp si, de fapt, nu faceti nimic bine... Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Poate o fi si din cauza ca azi e vineri 13??? Brrrrr... Dar nu-i nimic, trece si asta [;)] blackgirl0 Si io cand mi-s singura pe-acasa trag o fuga pe la mama, doar asa...sa vad ce mai face. Sau daca am ceva de facut prin casa, o sun sa vina la mine sa ma ajute [:p], adica o asez frumusel pe-un scaun si-o tin de vorba. De fapt mi-e urat singura!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Liliac, tocmai de tine sa uit??[bang] Si eu sunt superstitioasa legat de data de vineri...14 (de fapt 13 [:D] insa din principiu evit sa scriu data asta!) Acum, cu plecatul la mama situatia sta asa: ea gateste si face de toate ca doar ma rasfata, am de invatat si ea intotdeauna a pus mare accent pe carte! Si cum crede ca "acasa" sotul nu are grija de mine ca ea, o las sa creada ca "nicaieri nu-i ca la ea!!!". Si ca sa fiu sincera, parca si imi place sa ma simt (inca) copilul mamei!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Moama, ce alintate mai suntem....ca si eu ma recunosc in ipostazele astea, si inca in ce hal!!! Pai bineinteles ca si mama are aceeasi senzatia ca asa cum are ea grija de noi, nu mai are nimeni (eu mai am si-un frate, care are vreo 25 de ani si care e cocolosit de mama mai ceva ca un bebe.) Si pentru ca mi-ai adus aminte de "sa fiu copilul mamei"...am momente (sa nu dati cu roshii!!) cand ma duc la ea, ma luuuungesc in pat (si am ceva de lungit ca mi-s ditamai), cu capul in poala ei si-o rog sa ma mangaie si sa ma tina-n brate!! hihihi...dar ce bine mai imi este!!! Si cum vad ca previziunile pentru ziua de azi sunt cu cearta in ceea ce priveste partenerul, cred ca am sa aterizez tot la mama, sa ma alinte putin, nu de alta, dar dup-aia poate sa tune si sa fulgere sotulache, ca nu-mi pasa!!! Cu toate ca azi dimineata a reusit sa ma "agite" putin. Mai, eu sunt vinovata in fiecare dimineata ca el intarzie la serviciu, ca vezi draga-Doamne, din cauza ca eu ma moshmondesc de dimineata si el trebuie sa-mi fie sofer [;)]. Daca-i zic sa-mi dea masina (io mi-s incepatoare rau!!!) se bashica, parca i-as spune nu'sh ce chestie!! Asa ca eu sunt vinovata [:D]!! Dar...ce-mi pasa?? Noi sa fim sanatoase si mai ales iubite! Iaca am varsat si io tot naduful aici [;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...