Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Nastere Sp.Municipal


Recommended Posts

Fetelor, multumesc de sfaturi!

Cred ca aveti dreptate si ar trebui sa ma duc pe acolo si sa cunosc asistenta sefa de pe sectie. Si cred ca la fel voi proceda si cu ¨atentiile¨, abia dupa ce vor face ceva pentru mine sau bebelus le voi da!

 

Aveti grija de voi si de bebelusi!! [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Micha du-te cu incredere sa nasti in acest spital. Este extraordinar. Eu am nascut acum aproape 4 saptamani si a fost mult peste asteptari (citisem tot felul de povesti horror). Nu l-am cunoscut decat pe medic (un om super) in rest pe nimeni. Imi era o frica de asistente [ups] n-ai idee... Toate au fost super de treaba. Exact cum spune Mickyy. Bani am dat intotdeauna dupa ce mi-au facut ceva ... Plecasem de acasa cu ideea ca daca sunt gretoase nu le dau nimic... am dat... pt ca mi-a placut de ele. Nu am intalnit nici o tipa mai „constipata“. Dau nota 10 personalului. Si faza cu cearceafurile si camasile... te rog... nu suntem la hotel de 5*. Macar sunt curate. Si ca idee... nici nu stiu cine a fost asistenta sefa de sectie...

 

Cristina si Mihai iubire mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nascut in Municipal acum o luna si am stat in AII. Am nascut sambata prin cezariana si luni la ora 11 eram acasa. Pe bebe mi l-a adus la alaptat l ao ora dupa operatie desi facusem anestezie generala si nu imi revenisem inca complet din anestezie. Asistentele de la reanimare super adevarata, la fel si cele de la bebei. Am cotizat dar nu mia- parut rau ptr ca s-au comportat f bine. Am stat in rezerva cu 3 paturi in AII si a stat mama cu mine mereu tocmai ptr ca eram cu cezariana si imi era greu cu bebe. Ce au nasol sunt saltelele cu musama pe ele si caldura f mare dar 3 zile nui moare nimeni mai ales cand ai minunea langa tine. Si vorba cuiva nu e hotel de 5 stele. Scarboase sunt infiermierele, dar asistentele sunt OK. Eu una am avut o parte mai putin buna cu dr Culcer despre care stiam ca este f buna dar la fata locului m-am convisn ca o fi ea buna dare este super repezita si m-a lasat cu o gramada de intrebari fara raspuns invitandu-ma la cabinet. Dar mai sunt si alti medici neonatologi super buni acolo de exemplu dr Sarbu Ariana care este f buna.

Nu te speria de nasterea in Municipal mai ales ca dr tutunaru a lucrat acolo ani buni si stie cum e mersul.

Nastere usoara!

 

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel

Esentele tari se tin in sticlute mici.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabriel_bambache/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, m-ati ingrozit cu ce am citit [xx(]. Eu am cotizat bine, da bine de tot, si fatza asta nevazuta nu am cunoscut-o. Eu am primit camasi noi-noutze, din finet, cu snururi, lungi, imi aducea femeia de servici, sau ce o fi si cate 2 pe zi, caci am considerat ca nu merita sa imi patez camasutele mele noi de firma. Mancare am primit pe gust, adica daca nu mi-a placut pulpa de pui a luat farfuria si mi-a adus piept, caci, desi vegetariana, numai ala imi place. La toaleta ma ajuta asistenta sa ma urc pe masa, imi aseza perna la spate, imi punea si tamponul pe chilot, ma invata cum sa tai si sa infasor vata in pansament (eu nu am prins generatia cu vata si habar nu aveam). Ce sa mai zic, numai de bine. Si repet, dcoctorul m-a impresionat cel mai mult. In salon faceam topuri, care e cel mai super doctor [il]

Eu partea asta nasoala nu am cunoscuta, multumesc Lui Dumnezeu, si sotului meu care, mai era putin si il angajau, sau il cazau si pe el pe acolo. A stat tot cu mine, s-a interesat, a cotizat, si-a facut datoria cu varf si indesat.

 

POZICI:

Omuletul_meu_drag

Omuletul_meu_drag_2

Omuletul_meu_drag_3

 

BABY_LAND id="red">

 

 

 

Rici, cea mai fericita mamica [mamica] si omuletul ei drag [copil]

 

______________________________________________________________

 

„Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.”id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am stat in aripa A4 si nu stiu ce diferenta e intre o apipa sau alta, ideea e ca a fost ok.....am nascut cu seful de sectie, adica cu dr. Constantinescu pe care l-am rugat si eu, la recomandare celor de aici de pe forum, sa ma duca in aripa cu desene si nu m-a dus ca "nu ai timp sa vezi desenele".........am nascut in oct 2004, si nu am fost spalata cu apa rece.....sau alte lucruri urate.......se poarta frumos daca le vorbesti frumos, asta zic pt. ca pe isterica colega de camera au repezit-o in cateva randuri....nu te repezii cu bani ca isi fac treaba.

 

Pentru doctorii de bebei nota 10....chiar daca si aici se mai zice ca ii lasa sa moara de foame daca nu ai san......La Elias ii baga imediat biberonu cu lapte..........aici pareri impartite......

 

Ii spala la ghiuveta.....in oct nu putem sa respir de cald in spital, geamul de la baie era deschis, dar fac atat de repede manevra cu spalatul ca........nu se intampla nimic......rau.

 

Pe bebe il ai cu tine in salon a doua zi dupa cezariana .....intradevar nu ai timp sa te odihnesti, dar asta e doar inceputul. Sunt si camere cu un singur pat......contra cost...am auzit de 50E pe zi.

 

Nastere usoara si bebe cuminte.

 

 

Madalina si [copil] Ana-Larissa (18.10.2004)

http://community.webshots.com/user/madalina22381

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

eu am nascut la Municipal in noiembrie 2004...si am fost multzumita...chiar super multzumita...am nascut prin cezariana si noaptea (dupa ce a cotizat la asistente) dormea sotzul meu cu mine in salon (am stat in A2 intr-o rezerva cu 2 paturi din care unul era liber).Ziua statea soacra mea cu mine si cu BB.

Am nascut cu dr. Anca, i-am dat 400 Euro pt cezariana, dar a meritat. s-a purtat excelent cu mine. La fel si cei de la neonatologie (Dr. Arina sarbu pt ca Culcer era plecata la nu stiu ce congres).

Singurul lucru NASPA a fost ca bb plangea de foame si eu nu stiam de ce plange...nu stiam ca nu-i da nimeni si lui un bibe cu lapta..oricum tot raul spre bine....inca il mai alaptez..oricum cu alaptatul a fost circ mare....am mers de vreo 5 ori in vizita la ei sa ma invetze sa-l alaptez pe BB...

Eu acum cand vad ce frumos a crescut bb sunt 100% pro alaptare...chiar daca in primele zile faceam crize de nervi ca nuaam lapte, ca nu stiu cum sa-l alaptez..etc.

In ceea ce priveste camasile si cearceafurile..mie mi-au dat camasi noi..si cearceafuri super ok...

Concluzia..fatza de alte locuri...cred ca este bine..pentru noi asa a fost

Pupici

BB Roland si mami Mia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am si eu o intrebare la voi...unde e A2? La etajul 4 sau la 5? Eu am fost zilele astea la Municipal (sa vorbesc cu cineva) si la 4 si la 5 si nu stiu daca am vazut bine dar parca era un A2 si la un etaj si la altul,dar mie mi s-a parut mai curat etajul 5.[pup]catutza[gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La ambele etaje sunt intra-adevar A2 si A4,la et 4 ginecologia si la et 5 maternitatea. Daca nu ma insel. Sigur ca la maternitate e mai curat si pe A2 super curat. Nastere usoara!

 

POZICI:

Omuletul_meu_drag

Omuletul_meu_drag_2

Omuletul_meu_drag_3

 

BABY_LAND id="red">

 

 

 

Rici, cea mai fericita mamica [mamica] si omuletul ei drag [copil]

 

______________________________________________________________

 

„Dumnezeu sã te tinã în palma mâinii Sale, iar îngerii Lui sã te îndrume mereu.”id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut de 2 ori acolo.A fost bine din toate punctele de vedere.Te poti duce linistita.Iar despre cotizatie ce sa-ti spun,tine de fiecare .Asistentele sunt dragute si te simti oarecum obligata sa le dai ceva.Dar nu exagerat.10-20 de mii ca oricum mai au prin buzunare si nu stiu ele care cum cotizeaza.Importanta e miscarea aia spre buzunar.Si mereu o sa auzi;STAI LINISTITA , NU E NEVOIE. Cu moasa sa fi atenta la inceput pt ca ea e cea care te ajuta cel mai mult.Dupa cum ti-am zis nu exagera ca doar nu-ti cumperi copilul.

NASTERE USOARA.sA AUZIM DE BINE

 

luminita mamica ALEXIA[ 9 luni] si ADRI [6ani si 9 luni]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotografii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...