Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

ariadna si adsena felicitari pentru micutele crestine!F frumoase poze si fetite pe masura!

Danna_j Cum e marea? Ce fain de voi! Unde ai atasat cela cateva poze de care spuneai?

mamacita am ramas tare dezamagita dupa ce-am vazut ca difuzeaza doar 5 minute de la cate o familie!Dintr-o ora de filmari intr-una![:(]

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

In primul rand vreau sa va felicit pe toate si sa va urez tot binele din lume si sa va bucurati de minunile voastre.Nu am mai intrat de ceva timp dar azi am citi tot ce s-a scris in ultimul timp...As vrea sa ne inscriem si noi in randul lumii ...adica al bb-ilor de martie -aprilie 2005.....[mamica]

[hia]Eu sunt Bernhard sau bb Benny alintat nascut la 02.03.2005...3970g,56cm,APGAR 10 cu felictari....Nu am chinuit-o pe mamica mea decat 15 minute, sunt un copil cuminte care dorm toata noaptea inca de la 1 luna , mananc tot si mai nou mi-au iesit si primii doi dintisori..... acum am 8450 g , arat si ma comport ca un bb de 7 luni....M-am laudat destul ...Dar vroiam sa imi fac intrarea in societatea bb de martie -aprilie 2005[si-eu]

Va pupam cu drag si va dorim tot binele din lume [bis][bis][bis]

 

 

Alessia[vampa], bb Benny(02.03.05)[nl] si Sebi

(16.01.98)[poc]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna ziua ! am venit si eu sa ma laud cu puiul meu David de 3 luni si o saptamina! citeam ca puii vostri au deja dinti si eu m-am uitat deseori in gurita sa vad daca i-au aparut. saliveaza abundent si face balonase din saliva. o prietena mi-a spus sa il pipai cu degetul pe gingie si daca simt ca "agata" inseamna ca ii ies dintii! dar el are o particularitate: la gingia de sus alveolele sunt foarte pronuntate astfel incit toti ma intreaba daca are dinti!!!!

hihoral spuneai ca ai avut ciclu, dar citeam ca dupa lohii ai un "ciclu fals" care se instaleaza aproximativ intre a 15-a zisi 30 zi dupa nastere. oricum alaptarea nu este sigura 100%, astfel incit ai nevoie de protectie.

mie dr.ginecolog mi-a spus ca m-am recuperat excelent si ca arat bine( am avut retineri de apa- adica edem generalizat pe tot corpul)si ca pot face urmatorul copil oricind! si ca ar trebui sa ma grabesc ca am trecut de 30 ani!

vroiam sa va intreb ceva: cite kg mai aveti de slabit pina sa ajungeti la greutatea de dinainte de a ramine insarcinate?

incep prin a raspunde eu: mai am de slabit 8 kg si in continuare nu pot trage pantalonii pe mine ca nu imi incap!!!!! tot intreb prietenele sa vad cit mai aveau de slabit ele la 3 luni dupa nastere!

va las si va admir ca aveti atita timp sa scrieti pe acest site sa putem citi si noi ! paa

Cenia si David 09.04.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamacita, Danna_j, Dariaevelin id="red"> Multumim pentru urari si aprecieri! [pup][flo]

 

Mamacitaid="red"> Cand am vazut rochita m-am indragostit de ea asa ca a trebuit s-o cumpar. Sonia cand a vazut-o a crezut ca-i jucarie si si-a ridicat poalele in cap [:-)))]

 

Dana_jid="red"> Frumoasa marea nordului! Am fost acolo acum doi ani in august dar sincer mi s-a parut prea frig pentru plaja [:)]

 

alessia105id="red"> Benny s-a nascut in aceeasi zi cu Sonia!! [:)][pup] Bine ai revenit!

 

Noi azi suntem maraite rau...ne doare gingia [q] sper sa iasa dintisorul ala repede, mi-e tare greu s-o stiu ca o doare...[bang]

 

In sfarsit...o sa treaca si asta.

 

V-am pupat pe toate!

 

Madalina si bebe Sonia [copil]

http://www.babiesonline.com/babies/s/sonia/

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ariadnabr/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamicilor si bebelusilor!

 

Am intrat doar sa va salut pt ca nu mai am cand sa scriu. Din pacate am facut un furuncul pe fata si l-am incizat (nu eu, doctorul) si acu tre sa merg zilnic la pansat, plus ca bebe seara e marait de nu stiu ce sa-i mai fac.

Chiar voi ce stiti, oxacilina cat e de nashpa pt bebe?, ca doctorul zice sa iau si sa continui sa alaptez.

 

In rest toate bune, duminica desi aveam juma de falca umflata am fost in Poiana cu Radu si tare bine a fost. A fost si el prima oara la restaurant ( pe terasa pana a inceput ploaia, apoi inauntru pana au venit niste fumatori, si apoi iar afara, ca incetase ploaia).

 

Va pup pe toate si deindata ce falca mea e mai bine reincep sa citesc si sa scriu cu acelasi interes.

 

 

 

Eu si Raducu (22.04.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna la mamici si pitici,

Noi suntem galagiosi si facem balute la greu, m-am uitat dupa semne de dintisor, se pare ca nu e de la ei. In timpul zilei cerem mincare la 2h si doctorul mi-a spus ca abia la 6 luni sa incep diversificarea.[xx(]

Starea mea de suparare s-a transmis la George. Am sunat acasa si orasul era izolat, fara apa, gaz, la tara a fost apa de 4 m si toate relele s-au abatut pe ei. Acum o saptamina varul meu era in unul din metrorile bombate, parca se tot aduna.

Am si eu o intrebare cum reusiti sa-i feriti pe cei mici ca sa nu le transmiteti starea voastra de spirit.

Pupici falcoase la pitici.

 

mami de Aschiuta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ligia13,oxacilina trece in lapte si poate duce la sensibilizarea copilului la peniciline ori reactii mai usoare(diaree,varsaturi)dar neplacute;cam asta ai de urmarit si,daca apare,cere un antibiotic alternativ.

danna j,trebuie sa-l invat pe Alex drumul pana in Belgia[:D],ca tare dulce mai e Sara,o papusa!

mamanati,n-am nici o veste de la tine...

lantana,te mai descurci singurica,ce face tizul?Pupici de la noi!

alessia,bune vesti,cool,sa-ti traiasca Benny,dar vrem si noi sa-l vedem.Cu dintisorii cum a fost,a fost marait si daca da,toata ziua?I-ai dat ceva?

Fetelor,am o veste trista,dar parca nu-mi vine a crede:i-a iesit E.coli in urina,si inca unul destul de rezistent.Sper din tot sufletul sa fie un rezultat fals pozitiv,de la contaminare cu materii fecale,desi eu il alaptez exclusiv si normal ar fi sa predomine Biphidus,nu coli cea urata[bang]Saptamana asta repetam.Azi n-am putut merge la pediatru,dar maine vedem ce ne spune...[q]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...