Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

[hopsieu]Buna fetelor!

 

 

mamacita,id="blue"> sa inteleg ca daca rezultatul la urocultura nu este..cel dorit, se repeta inainte de a trece la tratament?? te intreb pentru ca i-am recoltat si noi astazi lui Rares si miercuri luam rezultatul si sa stiu la ce sa ma astept. iti doresc sa fie alarma falsa![flo]

 

ariadnabr,adsena, id="blue"> felicitari pentru micutele crestine! Sa fie sanatoase si norocoase! [flo]

 

alesiaid="blue">, bine ai venit printre noi![flo]

 

 

 

 

 

mamica lui Rares(10.03.2005)

http://community.webshots.com/user/andrruzza

________________________

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc din suflet ptr urarile voastre de bun revenit va pupam dulce pe toate si pe toti[bis][pup][pup]

ariadnabr...sa iti traiasca minunea, sa fie sanatoasa si fericita si sa va bucurati alaturi de ea ,in sfarsit o printesa pe 02.03.05(am auzit numai de baieti)

 

Cenia...nu te ingrijora ...mai e timp destul sincer eu stau si ma minunez si cat odata ma intreb daca e bine sa se dezvolte mai repede decat alti copii( doctorita ne-a zis ca varsta fiziologia a lui e de 6-7 luni ..iar varsta biologica de doar 4 luni jumate )...avem chair scandaluri ca Maria Sa vrea sa stea in picioare si nu stiu cat e de bine..o sa postez un subiect pe tema asta maine

ligia13...Sper ca tu si bb sa depasiti si impasul acesta...eu stiu ca ca orice antibiotic si oxacilina trece in lapte ...dar daca nenea doctorul a zis....[:D]...dar cred ca ti-a prescris o doza mai mica decat in mod normal...Oricum noi va dorim insanatosire grabnica si numai bine

mamacita..draga mea ..iti multumesc inca odata si tie si celorlante ptr cuvintele frumoase.[bis][bis].Am postat si linkul cu albumele lui Benny..asa ca il puteti cunoaste!! Imi pare rau de rezultat si sper din toata inima sa fie Eronat ..eu sunt cu sufletul alaturi de tine si daca ai nevoie de ceva voi incerca sa te ajut ...macar cu o vb buna si un umar oricand disponibil,,,e valabil ptr toata lumea[^]

 

Va pupam dulce si va dorim tot binele din lume si multa sanatate ...[bis]

 

 

Alessia[vampa], bb Benny (02.03.05)[nl] si Sebi (16.01.98)[poc]

 

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit special ptr mamacita.... Nu i-am dat nimic ....a baizit fara motiv ( el de obicei e un copil care nu plange decat ca sa anunte ca s-a trezit si ca ii e foame[bibe]), a bagat in gurita tot ce a gasit si cand se mai lovea la gingie atunci plangea tare ,,in rest nimic schimbat ...poate doar un pic mai mult kk (dar se poate sa fie si de supica)...A si ne-am sculat si odata peste noapte ( el doarme toata nopatea de la varsta de 1 luna ...dar si aici se poate din cauza caldurii ..e cam rau de caldura si a fost cald aici in ultimele zile)

 

Incaodata va pupam dulce [pup]si sa auzim numai de bine!![bis][bis]

 

 

 

P.S. Scuze de scrisul aiurea, dar tastatura mea e cam suie (ca stapana[:I])

 

Alessia[vampa], bb Benny (02.03.05)[nl] si Sebi (16.01.98)[poc]

 

http://community.webshots.com/user/alessia1055

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamacita id="blue">, multumesc de raspuns. Stiam si eu ca trece in lapte, dar asta nu stiam, ce efecte poate sa aiba asupra copilului. Acum pun o intrebare grea, la care imi raspunzi numai daca vrei: tu in calitate de medic, ce ai face in locul meu, ai continua sa alaptezi sau nu?

 

 

 

Eu si Raducu (22.04.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de incurajari si raspunsuri[flo]

andruzza,eu din principiu la orice pacient care are analize proaste repet examenul,pentru ca nu pot sa numar de cate ori am primit rezultate eronate care disperau lumea si de fapt era alarma falsa.Deci e normal ca la propriul meu fiu sa procedez cel putin la fel de precaut,plus ca am citit abia acum(deh,pediatria nu e specialitatea mea,dar asa cum m-am informat la obstetrica,asa am inceput acum"cursuri"de pediatrie"online")ca 85%din rezultatele uroculturilor recoltate in punga sunt fals pozitive(adica indica infectie acolo unde nu e,de la contaminarea cu kk),si cel mai valid rezultat este cel obtinut prin punctie suprapubiana(se introduce un ac prin piele direct in vezica).E lesne de inteles de ce nu ma reped la o asemenea recoltare.Iarasi am citit ca daca copilul(scuzati kkfonia)nu are febra,mananca si ia in greutate bine,nu varsa si nu are diaree,ci e doar iritabil,atunci nu se trateaza,ci ramane in urmarire si se repeta ulterior recoltarile,cand mai creste.

alessia,ti-am vazut pozele,sa-ti traiasca ursuletul,e un dulce.Am insa o intrebare:voua nu v-a spus pediatrul ca e total contraindicat sa faci baie cu copilul,caci in apa difuzarea bacteriilor e mult mult crescuta si mai rapida?Academia Americana de Pediatrie face mare caz pe chestia asta...

Cineva intreba cate kile mai avem de dat jos la 3 luni:eu mai am 3,lipite cu superglue,nemiscate[bang]

Hai ca fug in parc,ne auzim mai tarziu,pa!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Tocmai am venit de la pediatru si intr-adevar Alexia este prea slaba. Saptamana viitoare trebuie sa ma duc sa-i fac analizele si mi-e groaza. Doctorita a zis ca o sa-i ia sange din vena si o sa trebuiasca sa ma duc si cu urina. Deocamdata i-a dat peritol 3.5 ml seara si in continuare fier hausmann si peste o saptamana daca nu a evoluat sa ma duc sa-i fac analizele. Mi-a zis sa o trec pe lapte praf dar ea pur si simplu nu vrea sa-l inghita, si am incercat pana acum vreo 3 tipuri de lapte. Nu stiu ce sa-i mai fac. Luni trebuie sa-i fac si vaccinul, saraca, o sa fie intepata la greu.

Sunt superstresata, mama mea vrea sa ma duc la ea, la Focsani, dar cu inundatiile astea nu stiu ce sa mai zic. Ea e cadru medical si a zis ca mi-o pune ea pe picioare, dar eu nu stiu ce sa fac.

Deja sunt confuza si nu mai stiu de mine.

Va pup,

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata tuturor,

 

in primul rand ma bucur ca v-au placut pozele dariaevelinid="red">, adseanaid="red">, intr-adevar am avut o minivacanta neasteptat de relaxanta si placuta!

 

mamacitaid="red">il asteptam pe Alex cu bratele deschise sa vina sa ne vada si poate ne vedem si in Romania ca mamica adora marea si nu rateaza nici o plaja daca e cu putinta! Imi pare rau de rezultat, cred si eu ca e eronat si acum ca te-ai mai informat m-am mai linistit, daca e cum spui tu ca se trateaza mai incolo cred ca uiti de test cum am sa fac si eu in cazul Sarei! Inca nu i-am recoltat urina pentru testul de infectie urinara insa ma mir ca aici nu e recomandat sa faca acest test. Pupici lui Alexut si mamicii lui.

 

CatXOid="red">, imi pare rau ca trebuie sa treci prin stresul acesta cu Alexia, dar totusi incearca sa nu panichezi si daca crezi ca iti va fi mai bine si mai de ajutor langa mama ta poate ca o schimbare de mediu v-ar prinde bine, insa fi precauta cu vremea sa nu dai peste ceva inundatii! [pup]

 

alessia105id="red">, bine ai venit printre noi, Benny e un voinc de baiat ... sa va traiasca si sa fie sanatos si sa va bucure viata zilnic!

 

coralid="red">, regret vestile primite de tine de acasa, nu te ingrijora pentru ca tu esti importanta pentru George si lasa-l pe el sa-ti schimbe starea, jucati-va impreuna, radeti si uita de necazuri, si nu uita ca dupa nori vine si soarele si poate ceva bun o sa iasa din tot necazul acesta cu inundatiile speram ca se va reconstrui tara si se mai schimba din mentalitati, vom deveni si noi mai buni si uniti.

 

Ligia13id="red">, insanatosire cat mai grabnica!

 

ariadnabrid="red">, intr-adevar Marea Nordului nu e atat de primitoare si calda ca Marea Neagra cu care am fost obisnuiti, deja noi am fost de multe ori si m-am obisnuit cu ea, cu plaja mai greu din cauza curentilor dar daca ai un paravan de vant nici ca simti... oricum mie imi place tot ce tine de mare si m-as duce de cate ori am ocazia, stam doar la 80 km de ea si sper sa avem cat mai curand We liber sa mai dam o fuguta pana acolo!

 

Ceniaid="red">, David e nascut de ziua sotului meu, unde mai pui ca David era un nume pregatit de mine pentru bebe daca era baietel, eu mai am inca 9 kg sa ajung la 66 kg avute inainte de nastere dar nu sper sa scap de ele cat mai curand pentru ca vad ca se misca treaba cam incet, dar incetul cu incetul voi ajunge la greutatea mea ideala, m-as cam grabi eu dar nu pot din cauza ca alaptez, mi-ar place macar sa am 70 kg pe cand merg in vacanta in Spania, adica la inceputul lui Septembrie.

 

Gagici, va pup si sa aveti grija de voi :)

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! O zi frumoasa!

catxo Injectare si vaccninare usoara! Sper sa nu fie nici o problema,sincer eu una nu cred. Probabil ca o sa-ti spuna sa-i dai niste vitamina C pentru pofta de mancare si,la diversificare o sa-ti dea fainoase sau,in orice caz,amestecuri care fac sa ia in greutate copilul.Oricum bafta!

Alessia Bine ai revenit! Am vazut pozele,frumos ,mare si sanatos Benni!Sa va traiasca!

cenia wellcome back!

Ligia13 A durut procedura? O cicatrizare nedureroasa si estetica iti doresc din suflet!

coral intr-adevar dezastrul a fost mare. Totusi,vestile sunt deja mai bune,apele s-au retras si acum,cu multa rabdare vor trebui sa-si refaca gospopdariile. Important e ca lucrurile merg pe drumul cel bun.

mamacita Va tinem pumnii sa nu fie probleme reale. Doar tu ai spus ca analizele se repeta pentru a fi siguri.Bineinteles ca nu are nimic,cu ata mai mult cu cat ALEX E VOINIC,VESEL,MANCACIOS SI FRUMOS. E o eroare,care se va remedia la cel de-al doilea test.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...