Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

buna,

am inceput de azi tratamentul cu supozitoarele si mi se pare ca deja nu mai "harsaie", dar facem tratamentul pana viner cand plecam

 

Mamacita, nu stiu cum s-a procopsit cu viroza asta respiratorie, dar ma bucur ca deja e mai bine, iar de supozitoarele cu menta si eucalipt sunt f multumita, miros asa bine ca-mi vine sa le pap :)

 

Dana, ce faceti mey?, un puipic mare mare de la mine[pup] , maine pe la 13-14h vb la tel daca esti acasa, ca pe seara mergem la Kind en Gezin si apoi inca doua familii de unchi si matusi, ce sa-i fac daca asa-i traditia... si nici nu sti ce placere-mi face[bang]

 

Daria, draguta traba cu Teo, felicitari[bis]

 

Gabriana ma bucur ca aveti un doctor asa bun, imi si imaginez ce fericit era Nathan, multumesc pt tel, foarte dragut ca ai vrut sa ne rezi drum bun, mai vb pana plec.... astept PM de la tine cu adresa, sper ca n-ai uitat [pup]

 

catXO, ai o fetitza dulcica foc... cu ochisori mar si pr lung[il]

 

Latana, ce face a 3-a miresica din grup?[pup]

 

rox, zuzunaki, oana ce faceti mey, [pup]

 

pupicutzi tuturor

 

 

 

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

AHA, vad ca nu s-a dat stingerea prin Lummen, deci se pare ca nu ai venit prea obosita an-kid="red"> de la unchi si matusi. Astept cu nerabdare telefonul tau [pup] stiu ca esti in toiul pregatirilor pentru ro si de abia iti mai vezi capul de treburi, alea alea si cumparaturi !

 

... si inca ceva, am vazut ca ati ajuns membru de incredere matur si toate cele pe forum, ati scris nu gluma!

 

Va pupic si somn usor, asta in cazul in care ai de gand sa te culci!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Daria, felicitari pentru vizita lui Teo!![bis][bis][bis][bis]Si in realitate e asa de draguta si simpatica, cum e la TV?Sa stii ca te invidiez pentru ca si eu o ador, de cate ori imi permite Alexandra, ma uit la emisiunile ei, iar atunci cand am fost [gravi] cred ca n-am pierdut nici o emisiune.Inca o data, FELICITARI!!![bis][bis][bis][bis][bis]

 

Noapte buna tuturor!

 

[pup]

 

[mamica] Adriana si [copil] Alexandra (15.04.2005)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adici_l/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat ceva

 

Catxo, nu-ti fa atatea probleme, fiecare copil are ritmul propriu de dezvoltare.Atata timp cat nu e bolnava, e vesela si rade si se joaca, totul e OK.De altfel, Alexia ta e o scumpete de fetita, asa cum sunt toti bebeii de pe aici.Asa ca nu te mai ingrijora, nici Alexandra mea nu e prea grasuta, la 2 luni jumate avea 5 kg.De atunci nici n-am mai cantarit-o (vineri avem 3 luni) pentru ca pediatra mi-a zis ca nu are rost sa ma stresez cu asa ceva.

 

[pup]

 

[mamica] Adriana si [copil]Alexandra (15.04.2005)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adici_l/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineata,

 

nu s-a trezit nimeni?, sau inca n-ati apucat a crie pe forum?:)

 

CatXO, acum am citit ce ai scris despre greutatea Alexiei, pot sa-ti zic ca eu o strig pe Bia mea "domnisoara silueta", vedem exact in seara asta cat cantareste, si scriu, dar nu cred ca Bia la 4 luni ale ei are mai mult de 6kg, am deschis si subiect la "parintii intreaba", cu "sondaj", cine mai are copii sub 5800 la 4 luni (atat cred eu ca are cantarind-o cu mine pe cantarul mare), eu zic sa te linistesti(crede-ma stiu ca nu-i usor din experienta dar daca toti dr la care ai fost-pt ca banuiesc c-ai fost, ti-au zis ca-i bine, zic si eu ca mama, nu-i cauta copilului boala cand e sanatos), sanatate multa

 

diseara ne masuram, cantarim si intepam (facem doua vaccine, cel de 4 luni si pneumococ), apoi ni se va face instructajul cu diversificarea, in functie de ce noutati aud le voi posta

 

pupicuti dulci[pup]

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neatza!

[hopsieu]

ma bucur ca nu m ati uitat[olala],dar n am mai scris ca n am noutati prea multe.in ultimele zile am bantuit mai mult pe la "miresici de 2005"[:I].ma documenetz mai[:)]

danna_Jid="teal">,

[:p]esti o simpatica[pup]m am descurcat chiar bine cu gatitu-dar nu e subiectul meu preferat de discutie[:D]kidding.

imi pare rau ca treci printr o pasa mai naspa.si eu ma ofer cu telefonu[grup]da sunt cam lenesa.nici acu n am suant o pe ana[:I]sa stii ca uneori si eu ma simt nasol in germ,desi noi n avem mari prietenii cu nemti-mai mult greci iti dai seama-dar are sotziorul grija sa ma faca sa ma simt bine:plimbarici,un baschet,eh...ce se poate.

am luat carutz intr un final.buggy de la 6luni la 3 ani.l am gasit pe ala de la perg perego de la 180 la 140 redus si gata!e f usor-vreo 5,5 kg!!!si pot sa l pun intr o valiza sa l iau pe avion.e bej cu orange[olala] si merge sa l pun pe bebe de la 5 luni cred.nu are pozitia complet clcat dar aproape[:I]e ok zic eu.si ne a placut amandorura.

dariaevelinid="limegreen">,

felicitari ca ti ai implinit visul!mie -cred ca fac nota discordanata pe aici-nu mi place deloc teo.de fapt nu admir la ea decat ca a slabit mult si ca a infiat o bebica.in rest...asteptam povesti de la intalnire!

catXOid="purple">,

ai o papusa d efata mai!e frumoasaaaaaaaaaaa rauuuuuuuuuu!!!sa ti traiasca si sa te bucuri de ea![pup]alexiei!

anculeid="pink">,

vad ca esti in febra pregatirilor de plecare.si eu vreau in ro dar mai am de asteptat!!!pana dupa nunta.multi pupici[pup]pt bia sa se faca bine ca vrem o nora zdravana![:X]

 

am pus un album pe yahoo-de nunta si altele-cu modelul de buchet,de bomboniere-astea nu stiu dc s finale,depinde daca gaseste nasa ce vreau eu pt ca se pare le vor lua inainte sa ajung eu,timpul fiind prea scurt sa le comande si sa vina-coafuri,etc.poate mi dati sfaturi si pareri daca aveti timp si chef sa va aruncati okii.

 

[pup]tuturor!

chiar oanamcid="navy">,tu pe unde umbli?ni se facu dor de tine !

 

 

 

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata! Multumim,multumim,multumim![flo]

Va vine sa credeti sau nu,eu va spun:inca am emotii.[il] Incerc sa va pozestesc atata cat imi permite Brien.Sper sa se trezeasca mai tarziu.

Asadar,eram la calculator,linistita si povesteam pe messenger cu verisoara mea de la SB,cand am auzit batai in usa.Si pentru ca biroul meu e langa geam,am sarit repede,repede sa ma uit jos dupa caravana Teo(vin cu un microbus pe care scrie "vrei teo,ai teo!").Nici urma de el,in schimb o multime de oameni adunati in fata blocului,priveau in sus.M-am prins ca ceva,ceva tre' sa fie,ca doar camasa atarna deja de 2 zile si nu se oprise atata lume s-o priveasca. Am fugit la usa,m-am uitat pe vizor,am vazut-o pe teo si....in loc sa deschid,am mers la mircea in birou si l-am anuntat.Mi-am smuls clema din par si,tremurand ca varga,am deschis.Si....am ramas impietrita,fara grai uitandu-ma la 5 camere care filmau,la inca vreo 10 oameni in spatele lor si,bineinteles,ca tampa,la Teo.dupa 10-15 sec de tacere,dar de extaz evident pe fata mea,Tanta zice:"Buna ziua!" Atunci m-am trezit si io din visare,am salutat,i-am poftit in casa,dupa care ,condusa de primul impuls i-am sarit in brate Teodorei.[olala]

De aici lucrurile au decurs aprox normal.Am facut cunostinta cu toti Teo a fugit sa-l vada pe Brien care i-a zambit la inceput,apoi s-a speriat de atata lume care ii vorbea,a plans putin,dar s-a linistit repede.M-a intrebat de gradi,de facultati,de planuri de viitor,de casnicie de multe,multe,multe.totul filmat.Eu tremuram in continuare si,ffffffffffff important,cred ca aratam ca un Tamparus Petru.Va dati seama,ca nu ma mai asteptam sa vina la 7 seara,asa ca stateam in haine de casa,nemachiata,nepieptanata etc.Si,de emotii ,gesticulam ca nebuna,ba radeam ba ma incruntam,ba bagam mainile in buzunare,ba saream ,ba ma scarpinap pe brate,ba-mi bagam mana-n par,ba framantam palmele....ce mai! Cred ca aratam ca o nebuna fugita din ospiciu.[medic] FFFFFF faina e Tanta(Nuami). Serios,este extrem de volubila si deschisa.Teo e la fel de expansiva ca la TV.Totusi,pastreaza o distanta,normala de altfel.Dar Tanta nu,ea parca ne stia de-o viata.In timpul discutiei cu Teo,Tanta m-a luat de mana,pt ca tremuram si incerca sa ma ajute. A reusit pt ca am simtit-o langa mine.

Teo e mai tanara decat o arata sticla si mai slaba. E destul de inalta,cam 170,daca nu mai mult. Era imbracata lejer,in blugi,adidasi si o ie draguta.Are accent de bucurestean,care la tv nu l-am remarcat. In rest... e neschimbata fata de cum se poarta la emisiune.

A venit si Edi,Trafalet,Rusinica,Trandafir(fratele),Andreea producatoarea Sebastian si multi,multi altii.

Spuneau ca invitatia pe care am afisat-o noi este cea mai frumoasa si mai originala de pana acum.Iar gaselnita de pe geam cu "aici va privim,aici va primim" e geniala.Va dati seama ca ne-am bucurat.L-a luat in brate pe Brien si i-a cantat Tricolorul,cantec care o linistea pe Maia,fetita ei,la varsta lui Brien.In fine,degajata si trasnita ca la TV.La final au plecat ,si am facut troc. Teo ne-a dat copilul inapoi,iar noi i-am dat camasa.Au fost atat de incantati de ea,incat,la plecare,noi era sa uitam sa le-o dam dar ei au revenit si cerut camasa.Va dati seama ca le-am dat-o cu cel mai mare drag.

Cam asa a fost,daca mai vreti sa stiti ceva,intrebati-ma.

Emisiunea va fi duminica la 4 sau 5. ei ziceau ca la 4 ,in program scrie 5.

de zapaciti ce-am fost nu am fct poze,dar ne-au promis toti,pt ca le-a placut de noi,ca ne fac ei si caseta si cd si poze si daca vrem scot si instantanene de pe filmare in forma de poze.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata!

Scriu si eu al 500-lea mesaj,s-ar putea sa ma i capat o steluta ptr.harnicie[:D]si fidelitate.

Alexutu iar a dormit 7 ore,asa ca suntem amandoi in mare forma.Azi a iesit figura cu recoltatul,am strans o punguta cu un pipilic frumos macroscopic si l-am trimis pe tati cu el la laborator,Doamne ajuta!

I-am pus un lant din acela de clovni care se pun la carucioare pe suportul de jucarii al balansoarului(care din pacate nu se fixeaza foarte bine si mai cade;asa e cu chestii secondhand)si e foarte incantat,vorbeste cu ei(spune GU,GA,BU,UE SI EI),ii cearta,iar le rade,ce mai,un spectacol intreg[:D][:D]

Aici a inceput sa ploua torential si asa au anuntat pe toata ziua,deci adio plimbarica pe ziua de azi[bang]

Fetele de pe teritorii straine,eu va cred ca va lipsesc rudele,familia,prietenii,chiar necunoscutii cu care legi discutii in parc,dar cand mergi prin parcurile noastre si vin tot felul de babe putind a usturoi si transpiratie,se aseaza pe banca cat mai lipite de tine,fara a spune "Buna ziua"sau"Ma scuzati,pot sa ma asez?",apoi incearca sa intre in vorba desi te vad ca citesti ceva absorbita,credeti-ma ca v-ati dori din tot sufletul un parc cu oameni civilizati,care sa-si vada de treaba lor.Mie mi se intampla zilnic scena descrisa si nu-mi face absoluit nici o placere lipsa asta de educatie cu rang de politica nationala.

gabrianah,foarte convenabil si sanatos program de culcare,daca as putea si eu sa-l adorm inainte de 11,cand se culca el,si apoi sa se mai scoale la 7,ar fi ideal,dar eu si asa spun Bogdaproste ca ma lasa 7 ore noaptea.As incerca mai tarziu sa micsorez ora de culcare si sa introduc si somnulet dupaamiaza,caci asa aveam si noi si nu stiam ce-i aia oboseala ori cearcane.

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...