Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

CatXO,ai o scumpete de fata. E f frumoasa si nu pare slabuta deloc! E mai supla si asa-i bine la fetite.

ligia13 si la noi se folosesc bonbonierele. dar nu le zice asa,de fapt...nici nu stiu cum le zice. dar se pun pe masa si pe panglica scrie un text.de ex:ne bucuram ca ne sunteti alaturi.e ca o amintire de la nunta. si noi am avut asa ceva,doar ca nu bomboniera ,am cautat ceva inedit,asa ca am luat sticlute cu coniac,in miniatura si de gatul lor am prins noi o "cravata" pe care era desenata hora lui Matisse si scria: Bine ati venit!

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu scriu mult ca tre sa fug la bebe.

ligia,

bombonierele se numesc la noi marturii.se fac cum a zis si dariaevelin ca un simbol al recunostinetei fata de invitati.se impart de drele de onoare.sa vd pana la urma poate le iau cand ajung daca nu e too late.

daria,

coafura7best4me mi se pare cea mai dragutza.de fapt imi plac toate tre sa ma hotarasc la 3 sa fac probe cu ele.poate mi dati ponturi.

pupicei

 

Nicole si micul printz (19.03.2005)http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

zuznaki,am reusit sa ma uit la poze,excelenta selectie,ceva mai tarziu iti spun si ce mi-a placut mie.

dariaevelin,m-ai tinut cu sufletul la gura cu povestirea,parca ma aflam cu voi alaturi,tremurand in fata camerelor de filmat,napadita de bucurie...Mi-am setat mobilul sa ma sune duminica la 4,nu pot sa pierd asemenea momente,cu frumosii de voi.

Aici s-au deschis cerurile si cade perdea de apa,luminata trist de fulgere.Cate un tunet il mai face pe Alexandru sa tresara in somn.E ca in primele minute ale apocalipsei[bang]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dariaevelin, felicitari!!!! [majoreta]. Ma bucur tare mult ca vi s-a indeplinit dorinta. Sa stii ca si pumnii nostri strinsi au contribuit cu ceva [:D]. Asteptam si pozele.

 

Mamacita, regasesc olimpica la româna din tine...sau esti intr-o dispozitie bacoviana?

 

CatXO, e superba fetita ta, eu zic ca e foarte bine dezvoltata, n-ai de ce sa-ti faci griji.

 

Gabrianah, multa sanatate lui Nathan, sa-i iasa analizele bune. Eu ma descurc bine, de aproape 2 saptamini am ramas cu un singur copil, pe Alex l-am trimis la Bucuresti, mai are de stat acolo 6 saptamini si 3 zile.

 

An-k, multa sanatate Biancai, sa-i treaca viroza cit mai repede. Inteleg ca plecati cu masina in România? Pe unde treceti?

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

´´Morgen ![hia]

dariaid="purple"> asa de frumos ai scris ca parca eram si eu acolo ! ce rau imi pare ca nu te putem vedea.

 

Zuzunakiid="purple"> nu te stresa cu telefonul,doar n-au intrat zilele in sac ! o sa ma uit si eu la poze cind am timp mai mult. succes mai departe la pregatiri!!

 

An-kaid="purple"> vaccinare usoara astazi![medic]ma bucur ca e mai bine Bianca.

 

Maroxid="purple">, am uitat ca Alex e in tara, dar acum imi amintesc ca povesteai ce greu a trecut prima zi fara el.. stiu cum e ca si la meu a fost plecat, insa cu sotul meu . iti doresc sa dormi cit mai mult si sa te bucuri de vacanta! [huta] multumim de urari!

 

hai ca va intreb si pe voi( vreau sa scriu la "bucatarie"), poate stiti cumva : am citit ca e eficinet sa faci portii mari de mincare si sa le pui la congelator, am incercat de citeva ori asta e si f. bine,mai ales cind intervin ceva si nu pot gati atunci. caut retete !![pofta][pofta]

ce am gasit eu prin revistele care recomandau asta, e doar sosul de spaghetti:((... cantitati industriale si puse in pungi la congelator... haideti , dati-mi niste idei ! [cina2]

ma duc sa intind [spala] la uscat, aici e vreme frumoasa in sfrsit !

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOW, Dariaevelin id="red"> ce fain!Te cred ca si acum esti sub presiunea emotiilor, dupa asa o experienta.Cu toate ca duminica la ora aceea nu voi fi acasa, pentru ca avem botezul, deja am fixat aparatul video sa inregistreze emisiunea lui Teo.Doar nu o sa ratez eu asa ceva!!!!![:D]

 

Zuzunakiid="red"> m-am uitat si eu pe pozele acelea pentru nunta.Toate sunt frumoase, dar cel mai mult mi-au placut:

- pentru coafura: coafura 7 si bbc7

- pentru buchetul de mireasa: buchetul meu

- pentru tort: : tort beton 2 si beautiful tort

- pentru bomboniere: my favourite

- pentru pantofi: shoes 3

iar rochia aceea de mireasa e suuuupeeerbaaaa.

Sunt sigura ca vei fi o miresuta ffffffffffff frumoasa![bis][bis][bis]

 

Mamacitaid="red"> sa stii ca sunt de aceeasi parerea cu tine in privinta civilizatiei din jurul nostru, am patit-o si eu la fel cand am fost la plimbare prin parc.Se aseaza pur si simplu langa tine tot felul de indivizi, fara sa te intrebe, si incearca sa intre in vorba cu tine, chiar daca nu ai nimic in comun cu ei, sau efectiv nu ai ce discuta cu asemenea persoane.Dar le inteleg si pe cele care sunt departe de tara, pentru ca si eu am fost, si stiu ce inseamna, si asa cum am mai zis, suntem din nou cu bagajele pregatite, si stiu ce ma asteapta...dar, ce nu face omul pentru o viata mai buna si mai linistita?

 

La noi vremea e mai frumoasa azi, asa ca, dupa 2 zile de stat in casa din cauza ploilor, sper ca azi vom putea iesi la o plimbarica.

 

[pup] la toata lumea!

 

[mamica] Adriana si [copil] Alexandra (15.04.2005)

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/adici_l/my_photos

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CatXO - si fetita mea e micuta, nu stiu daca are 6 kg si are 4 luni si 10 zile.

 

Referitor la gatit - cind am inceput diversificarea cu Dominic faceam in cantitati mai mari si le puneam in forma de cubulete de gheata, apoi scoteam cite 2-3 sa se dezghete pt fiecare masa. I-am dat insa si de la borcane cind ramineam fara.

 

Imi pare rau ca nu voi vedea emisiunea de duminica, Daria.

 

Ce vorbarete sinteti. Ma duc inapoi sa mai citesc putin si sa ma uit la poze. Nu stiu cum sa pun album.

 

Cristina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu]

nu am mai scris demult pentru ca am avut probleme cu netul insa,astazi am incercat sa recuperez si sa citesc ce ati mai scris(activitate mare a mai fost!!!!!!!!!).

mamacita, am vazut pozele de la botez.ai un grasunel dragutz foc[:)].

dariavelein, ma bucur si eu pentru voi.deabia astept sa urmaresc duminica emisiunea(mi-am setat telefonul sa ma anunte[:)]).

ocrainic, ai un copil de admirat(a rezistat la asa un drum lung).off topic-in ce conditii ai intrerupt rezidentiatul?.si cum se poate relua?eu il dau in noiembrie si nu as vrea sa il incep din ianuarie(bebe e inca prea mic).scuze daca sunt prea indiscreta.

 

mihaela si vladutz

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...