Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

fetelor HELLLPPPPPPP

 

sa va spun ce am patit, duminica am luat pastila la ora 20,00, exluton anticonceptionale, seara dupa ce l-am culcat pe bubulin am [xinpat], luni sera la ora 8 trebuia sa iau pastila ...si.. am uitat ....marti iar am uitat ...mi-am adus aminte la 11 noaptea, am luat-o pe cea de luni si dupa vreo ora am luat-o si pe cea de marti ....mi-e tare frica sa nu se intample ceva si sa raman insarcinata...cu toate ca sansele sunt mici , voi ce parere aveti? numai asta mi-ar mai lipsi acum...

 

fug s-a trezit bebe, nu stiu ce are e asa marait, nu mai vrea sa doarma decat maxim o ora

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am venit si eu putin, ca la 20.30 am serialul preferat [:D]

 

Daria, ABIA ASTEPT sa te vedem!! Felicitari!

 

CatXO - felicitari pentru dintisor!! Deci peste cam o luna sa ma astept si eu? [:I]

Si ai o fetita superba, sa-ti traisca!

 

Mamacita, scuze ca ti-am impuiat capul, mi-am cam dat seama eu dupa aia ca tu stii mai bine ca mine cum se recolteaza. Dar ma bucur ca ti-a iesit, si sunt sigura ca n-ai nici un motiv de ingrijorare pentru grasunel.

 

Shumi - si mie mi-a aratat medicul de familie cateva exercitii pt Irina, si eu incerc sa mai fac cateva cu ea, mai ales mai "pedalez" cu ea, sper sa fac bine ceea ce fac. Nu exagerez, normal, dar ea se distreaza de minune cateva minute cat facem asta.

[:)]

 

Zuzunaki, n-am apucat sa ma uit la poze, da' ma uit dupa film. Oricum, sunt convinsa si eu ca vei fi o mireasa frumoasa!

 

Irina a adormit, am fugit sa ma uit la TV

[pup] tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexia felicitari pt primul dintisor, suntem fata mare ce mai [pup]

 

Adriana, mie mi s-a intamplat inainte de sarcina sa uit si am luat 3 in aceeasi zi si nu s-a intamplat sa raman, sper sa fie asa cum iti doresti

 

Zuzu si noi suntem sportive:) excelam la abdomene si prinsul picioruselor cu manuta, darinca nu ne rostogolim pe burta ci doar pe o parte,

despre poze- imi plac cuafurile 4 si 6, tortul crinotort mi se pare special(n-am mai vazut), iar marturiile sunt dragutze toate

 

Marox, inca nu sunt hotarata ce drum sa luam, cu inundatiile astea... zau ca nu stiu... poate ma mai ajuta fetele... fiecare daca vreti sa-mi spuneti cum e vremea la voi in zona si ce riscuri exista

 

daria felicitari pt vizita lui Teo, ii voi spune mamei sa se uite la emisiune si sa-mi dea raportul[:D]... dar daca ajung cumva (la 4 am intales ca e) duminica ma uit cu siguranta[pup]

 

mary-jane si eu cred ca o sa practic congelarea in cubuletze a papicii, mi se pare f. practic

 

noi acu' veniram de la vaccin, Bia a fost asa cuminte... a tipat putzin si gata, sper sa nu faca febra, despre raceala ei mi-a zis ca nu-i mare lucru -sa continui tratamentul care-l am ca nu-i trebuie nimic mai mult

 

mi-a facut asistenta si instructajul... prima luna doar fructe sau doar legume- noi am ales fructele

-fiecare nou fruct se introduce singur 3-4 zile pt a se vedea reactia, daca are crampe schimbam si mai asteptam pana la reintroducere

-dupa 10-15 refuzuri din partea ei pot deduce ca respectivul aliment nu-i place

- fructele se amesteca cu cereale fara gluten (aici sunt niste prajiturele speciale pt amestecarea fructului)- 1 linguritza la 1/4 mar ras

- mi-a recomandat sa rad fructul dar se poate si mixa

- recomandate pt prima luna: mar, para, pepene galben sau verde(ca si fruct de sezon), banana, KIwi fara samburi, portocale cu precautzie deoarece sunt acide

noi incepem de luni la masa de la ora 10 intai putzin marutz

 

tactica de a-l face pe bebe sa pape,

cand ii e fomica bine, papa data cu linguritza iar dupa f repede suzeta(bb sta ridicat la cel putzin la 45 grade), asa, cand bebe vrea sa scuipe mancarica se vine repede cu suzeta si asa inghite, dupa primele linguritze +suzete[:D] bbva inghiti- deja a invatat[bis]

 

sper sa pot pune in practicas tot ce-am scris mai sus

 

pupicutzi

 

anca si micutza Bianca(14/03/2005)

http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor n-as vrea sa ma injurati! De aia scriu din nou: noi nu am intrebat exact in care duminica va fi emisiunea.Am tras concluzia astazi,dupa vizionarea promo-ului PRO TV , ca saptamana aceasta e inregistrarea din Brasov si,prin deductie logica,cred ca materialul cu familiile din Timisoara va fi saptamana viitoare duminica.Sper sa nu ma insel!

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mie somnul mult imi dauneaza,acum mor de somn.

Trebuia insa sa intru s-o felicit pe catxo ptr.asa o domnisoara "coltoasa"[:D],bravo,ma bucur din inima;care a iesit?Foarte repede mi se pare...

marox,nu stiu daca ti-amintesti ce-am povestit sau ai avut intuitie ca ai recunoscut o fosta olimpica la romana;acum mi se par atat de indepartate acele vremuri si atat de inaccesibila lumea fanteziilor mele literare fata de realitatea in care adevaratele bucurii sunt putine,dar tot e bine ca le avem:copiii nostri.

Azi am avut program de plimbarica in masina la malul marii care,desi vantul era absolut in limitele normalului pe faleza,fierbea realmente.Spectacol pictural.

daria,ma voi uita doua duminici la rand[:D]

zuzu,sorry,n-am facut inca topul preferintelor mele pe pozicile tale de nunta.

Pe Duracell sa-l pupi din partea mea;ce vrei sa stea copilul bleg acolo unde-l pui?Pregateste-te de jogging cand o incepe sa mearga[:D]

adriana,ahaaa,de-aia [xinpat]nu mai apareai pe la noi[:D]?Din pacate nu stiu cum e schema cu anticonceptionalele uitate mai mult de o seara,dar din ce spui nu cred sa fie rost de ceva[copil]

an-k,multumim de impartasirea sfaturilor,foarte practice.

Eu sper ca nu voi avea probleme cu mancaul meu;Debridat-ul i l-am dat sa-l bea din capacelul dozator,dupa ce l-am sterilizat,ca dintr-o canita,si nu s-a inecat.Bine,i l-am dat si foarte incet,cu foaaarte multa rabdare,dar a mers perfect,n-a dat nimic pe afara.

andira,stai linistita,nu m-am suparat,m-am distrat si bucurat ca arati interes pentru persoana noastra[flo]

 

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot la ore tarzii apar.Alisuca mea a inceput sa fie cam razgaiata,vrea in brate si tot sa ne jucam,daca nu e bagata in seama face scandal.Cam de o saptamana se trezeste la 7 si nu mai are somn si are repertoriu.Si-a descoperit vocea si tipa de zor ,mai si canta(cantareata o fac)incepe eeeeeeeeeee si asa o tine mult parca ar face vocalize.A zis de cateva ori da.Am gasito de 2 ori in patut pe burta se strofoca de zori, dar nu stie sa se intoarca inapoi pe spate.Eu o mai tin si in fundulet cate putin in brate ,spuneti-mi fac bine , am auzit ca nu ar fii bine pana la 5 luni sa stea in fund ca i se deformeaza coloana.Am auzit in parc, apropo de parcuri,si la mine in zona sunt nelipsitele babe si mosi plus alcoolici ce beau pe bancisi mai nou au mai disparut si din banci de parca erau prea multe(ca la noi la nimeni),le-au luat sa faca foc sau mai stiu eu.Sa va spun si partea buna a lucrurilor,ne-am strans un grup de mamici cu bebei si stam la troci.Suntem 8 pana acum.Bine se intampla rar sa iesim toate la aceiasi ora.

catxo felicitari pentru dintisor

daria binenteles ca nu o sa pierd emisiunea nici eu,ma uit oricum si duminica asta daca nu duminica viitoare.In ce zona stai,in ce parc va plimbati?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...