Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

buna fetelor,

 

cred ca mamicile cuminti s-au culcat, eu mai bantui sa recuperez ce ati scris, harnicutelor [spala]...

 

CatXOid="red">, felicitari pentru Alexia la primul dintisor! Abia astept si eu sa-i apara la Sara perlutele...

 

Gabrianahid="red">, imi place mult 'sacul' acela mexican si ma bate gandul sa-mi achizitionez unul si eu, sa-mi spui daca e eficient, poate pot sa o alaptez pe Sara prin parc mai bine in el si asa sa fiu si eu mai lejera si cu spatele si cu intimitatea.

 

Apropo de parcuri, ma intristez sa aud ce e prin tara in domeniul asta, trista imagine, asa ca acum realizez cat de norocasa sunt cu parcuri excelent ingrijite sa tot le admiri si cu lume civilizate cu locuri magnifice, lacuri ... gaste, rate si tot felul de pasari sa tot mergi, la noi se poate merge si cu o paturica sa te asezi si sa stai cat iti face placere fara sa te simti aiurea. Noi mergem deseori si uitam de timp si asa ne deconectam foarte bine si relaxam ...

 

Zuzunakiid="red">, il pupic pe Duracelul tau mic, vorba lui Mamacita sa vezi cand incepe sa umble ce jogging te asteapta, si uite asa de duc kg. Ma voi uita si eu cu drag si cu interes la accesoriile de la nunta ta pe care le pregatesti cu atata minutiozitate, de invidiat, sunt sigura ca vei avea o nunta pe masura pregatirilor, multa bafta in continuare la pregatiri si tu sa arati traznet :).

 

Dariaevelinid="red">, felicitari pentru emisiunea in direct, imi pare rau ca am sa o 'ratez' dar poate o da si pe international poate poti sa ne spui si noua in cazul acesta ora si data! Deja sunteti vedete :) si ne bucuram pentru voi, vreau sa-ti spun ca eram sigura ca va alege, sunteti prea frumosi sa nu fiti bagati in seama si sa nu cuceriti lumea cu farmecul vostru.

 

An-kid="red"> de retinut informatiile cu diversificarea, precis ca asa o sa-mi spuna si mie la momentul oportun dar pana atunci tu vei deveni experta asa ca nu-mi fac probleme ca stiu ca o sa ma ajuti si pe mine :).

 

Am vazut stirile de la ProTv intl, e de speriat ce se intampla in tara, atata apa si peste tot... e prea mult si ma gandeam ca e nevoie de multe fonduri si sprijin pentru ro in situatia asta in care se pare ca e foarte grava. Poate cu ocazia asta se trezesc la realitate si 'politicienii' nostri si nu se mai tot lupta pentru putere si bani si isi unesc fortele sa scoata tara din impas... desi cu demisia lui Tariceanu (care mi se pare un las) oricum eu il vad cam incompetent si mai bine face ca lasa locul unuia mai bun (sau ?), insa alegeri anticipate ? tare ciudata optiune pentru tara in situatia data, nu mai vorbim de cheltuieli si cum e vazuta miscarea aceasta. Cel putin aici au scris deja ziarele de instabilitatea guvernului si de faptul ca Romaniei ii scad sansele sa adere in 2007... in fine, m-am bagat si in politica ... sincer ma ingrozesc calamitatile din ro si sper sa se sfarseasca odata cu ploaia pentru moment, bineinteles.

 

Adrianaid="red">, sper si eu ca tine sa nu ai surprize cu o sarcina neasteptata, insa tinand cont ca si alaptezi si inca menstruatia nu e regulata, sansele, zic si eu ca celelate fete, sunt mici.

 

va pupic pe toate mamicile impreuna cu puiutii vostri scumpi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[zana]Alexia felicitari pt primul dintisor!! id="red">Catxo, cum s-a manifestat bebelina la aparitia dintisorului?? Te intreb, ma gandesc ca si Rares se pregateste de dintisori. Toata ziua baga in guritza manutele, hainele, mai nou trage de picioruse si inceraca sa suga ciorapeii...si saliveaza la greu; uneori e chiar nervos cand nu reuseste sa bage ceva in guritza.

Alexia a plans, a facut febra??

Tinem pumnii pentru urmatorii[majoreta]

 

daria,id="blue"> felicitari! o sa urmaresc emisiunea sa va vedem![flo]

 

 

 

mamica lui Rares(10.03.2005)

http://community.webshots.com/user/andrruzza

________________________

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din nou probleme cu greutatea??[bang] Am trecut si eu prin stresul asta cand avea Rares 2,5- 3 luni. In cartea sotilor Capraruid="blue"> scrie clar:"la 5 luni sugarul normal si-a dublat greutatea de la nastere"id="blue">. Linistiti-va si lasati copiii sa creasca in ritmul lor. Sanatos nu inseamna obez!!

 

[pup]

 

 

 

mamica lui Rares(10.03.2005)

http://community.webshots.com/user/andrruzza

________________________

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult fetelor!

Primul dintisor care i-a iesit e cel din dreapta jos, mai precis incisivul central dreapta. Febra nu a facut, a fost un pic mai agitata, asta neinsemnand ca nu mi-a dormit noaptea. A dormit bine, dar a facut un pic de eritem fesier, pe care l-am rezolvat cu o crema pentru iritatiile funduletului bebelusului. In rest, baga in gura tot ce prindea, inclusiv mainile noastre.

Tot ce pot sa sper fetelor, e sa treceti si voi asa de usor prin experienta asta ca si mine.

 

[pup]

Oana.id="Book Antiqua">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor de fapt ce vroiam eu sa va intreb este daca de acum inainte sunt protejata?????

 

mamacita as vrea eu asta sa fie motivul pt care nu mai intru pe forum, dar nu e, cezarica ma solicita la maxim, nu mai vrea sa stea deloc singur, si cum eu sunt singura toata ziua ....nu stiu cat mai rezist, probabil de aia am uitat sa iau si pastila luni

 

fetelor am vazut si eu ce e in tara , Doamne....mi-e mila de oamenii aia care au ramas fara case fara nimic, fetelor sper ca voi sunteti bine, mamacita am vazut azi dimineata la tv ca si in constanta sunt inundatii , sper ca esti bine

 

fug la bubulin

revin dupa ce-l culc

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne! Ce prapad e in tara! Ieri tota ziua am urmarit buletinele de stiri....33 de judete afectate e enorm si ingrijorator.Am vorbit acum cateva minute cu Mircea si,ne gandeam sa donam macar 1 mil.E putin dar e mai bine decat deloc.Si-a mai pus careva din voi problema? Si daca da,unde si sub ce forma vreti sa donati?

mamacita am urmarit ca si Constanta este printre orasele grav afectate. Voi nu sunteti in pericol? Care-i starea generala ?A intrat lumea in panica?

Caramella eu stau in Sagului,vis-a-vis de p-ta Flavia.De iesit...sincer nu prea ies singura.Mai mult seara ,cand apare Mircea de la lucru.Si atunci ne plimbam prin zona sau la cate o terasa. Evit parcurile tocmai din motivele insirate de voi.

 

Daria si Brien

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/dariaevelin/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit...

Caramella, sa stii ca eu o tin pe Alexia aproape numai in brate, in funduletz. Cum o las jos, zici ca am pus-o pe ace. De fapt si in scoica sta tot inclinata, aproape la 45 de grade fata de sol.Deci nu te ingrijora, de acum cam toti copiii incep sa vrea numai in funduletz, asta deoarece doresc sa vada lumea si din alta pozitie decat culcat.

 

[pup]

Oanaid="Book Antiqua">id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...