Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

neata fetellor

 

liniste mare pe aici ...vreau sa va spun ca cezarica al meu doarme cate 7 ore pe noapte, aseara s-a culcat la 11 si s-a mai trezit pe la 6 si ceva a papat si a dormit pana la 9 , in sfarsit pot sa spun si eu sunt odihnita ,

de cateva zile de cate ori ma vede incepe si rade cu gura pana la urechi si scoate limbuta, ai vostri fac asa? si mai vreau sa va intreb ceva si meru uit , bebeii vostrii plang cu lacrimi? ca al meu nici acum nu are lacrimi, ce-i drept nu prea plange dar si cand plange plange pe uscat... aaasi inca ceva tot de cateva zile sa zic o saptamana a inceput sa faca balonase cu saliva ...eu stiam ca incep sa saliveze abundent atunci cand ii apar dintisorii....dar are doar 2 luni si 3 saptamani ....

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Zuzu, am vazut pozele cu Anton - si mie mi se pare un copil cu o fata absolut normala. Eu tare i-as fi sfatuit sa mearga la Gr Alex, la prof Ciofu, fara sa le spuna de diagnostic si fara sa arate biletul de iesire din spital. Oricum, astept cu nerabdare la inceputul lui august rezultatele.

Ti-as arata cu mare drag o poza de la nunta, dar noi atunci n-am avut aparat digital, ci din cel normal, era de-ala profesionist (al celui pe care l-am angajat). Si de scanat nu pot decat la servici. [:I] Pe mine m-a prins tare bine coafura aceea, doar ca spre deosebire de cea din poza, a mea era oarecum impletita, nu stiu cum sa-ti spun (adica nu era o singura bucla, cum e cea din poza). E foarte gratioasa si pune in evidenta ovalul fetei.

 

Mamacita - si eu am observat ca mi-a scazut cantitatea de lapte, si la fel m-am gandit la fenicul. Azi cred ca-mi fac ceai. Desi beau 2l de apa pe zi, pare-se ca nu mai ajunge.

Am tot fost pe fuga zilele astea si nu am raspuns la problema cu e-coli. Bun, am inteles ca e normal sa apara daca e hranit artificial, dar daca bebelusul e alaptat exclusiv, atunci e normal sa fie in kk? Si din pacate n-am vazut analizele, desi ma gandesc ca oricum nu as fi stiut sa interpretez, azi imi aduce socru-meu antibiograma, ca el a luat-o de la spital. Oricum, multumesc pt info, imi mai fac si eu idee, restul mai intreb sau googalesc. [flo]

 

Adriana, Irina mea plange cu ceva lacrimi. Normal, nu suvoaie, dar are ochisorii rosii de plans daca o las mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ancule

drum bun si vreme frumoasa!!sunt cu manzu n brate si nu pot sa scriu mult k nu ma lasa.cat stai in ro?dc ma tarziu de sf lui august da mi un nr pe pm.pup si pe bia

 

Nicole-mami de pici cu lipici (19.03.2005) http://pg.photos.yahoo.com/ph/nezdravana/my_photos

 

People see God every day, they just don't recognize him.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

An-k, drum bun, sa aveti grija de voi. Mare curaj aveti sa plecati, dar banuiesc ca nu aveti alta solutie. Uite, tocmai au dat la TVR Int un nr de telefon unde te poti interesa de starea drumurilor: 318.66.31. Poate mai ai timp sa vezi mesajul meu.

 

Rrox, sper ca sinteti bine si n-ati avut de suferit. Da-ne cind poti un semn.

 

Adrianafedorca, bebelusii pot sa saliveze si 3-4 luni inainte sa le iasa un dintisor. Alex a inceput sa saliveze pe la 3 luni si primul dintisor a iesit la 7 luni si 1 zi. Nici Julia nu plinge cu lacrimi, doar are ochisorii rosii si umezi.

 

Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADRIANAFEDORCA si eu stiu la fel,daca uiti o pilula trebuie sa te protejezi pana la menstruatie suplimentar cu o alta metoda de protectie, prezervativ etc.Binenteles ca iei si restul pilulelor ramase in folie.Vreau si eu sa iau anticonceptionale dar nu stiu de care,ma duc la dr. saptamana viitoare.Trebuie facute analize sa vada care anticon.mi se potriveste?Am mai luat in trecut diane,marvelon si logest ,fara a-mi face vre-o analiza.Vreau ceva care sa nu ingrase.

DARIAEVELIN eu stau in circumvalatiunii si ma plimb prin dacia ,mai mult singura ca al meu sot lucreaza aiuria in ture,mai nou 12 cu 24.

Azi Alicia a papat la 11 aproape o ceasca de mar = piersica= biscuite,dupa care a baut si 130ml lapte.Cateodata cand e mai bine dispusa vrea cu lingurita,sa speram ca figura de azi o sa o repete si in zilele urmatoare.Puiutu meu plange cu niste lacrimi de crocodil,azi am lasat-o in patut si m-am dus la bucatarie cand aud un urlet de m-am speriat.Ea era cu capul in plasa de la patut intoarsa pe burta si nu putea sa se mai intoarca.Vreau sa plec afara la plimbare,azi e ceva mai senin,sper sa nu mai ploua.Nu stiu de ce suntem noi asa batuti de soarta,a cata oara in vara asta cand suntem inundati de parca nu am fii destul de saraci si asa.S-a dus naibii toata clima ,de la atata poluare numai dezastre peste tot auzi ploi,tornade,uragane,seceta in alte parti.Tot oamenii sunt devina,ne distrugem singuri planeta.Parerea mea de ecologista e ca ar trebui in primul rand introduse automobilele cu motoare alternative(APA)care sa le inlocuiasca pe cele actuale ,treptat normal dar in scurt timp si pe tot mapamondu.Deja fiecare marca de masina are scos un astfel de motor in asteptare dar binenteles ca acest lucru nu se va petrece pana ce rezerva de petrol nu va disparea.Si asta din pacate nu va fii degraba.Mai raman si ceilalti poluanti cum sunt centralele nucleare care ar trebuii desfintate(eolienele sunt mult mai ieftine si vant avem din belsug),fabrici ,uzine poluante etc.Hai ca am batut campii destul.[:D][:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caramella, sa stii ca si eu am luat Marvelon cam 5 ani (cu pauze de cateva luni), si m-am ingrasat vreo 15 kg.

Am luat-o incet-incet, si asta combinat cu o viata sedentara (aveam un job la care nu ma puteam ridica de pe scaun cat timp stateam la servici) m-a adus de la 48kg in '98 kg la 70 kg inainte de sarcina.La 1,6m crede-ma ca se vede. Plus probleme cu tiroida descoperite anul asta - pana la urma nu stiu care a contribuit cel mai mult.

Asta e experienta mea, poate alte fete nu s-au ingrasat, vezi ce mai zic si ele.

 

Eu ma ingrozesc de cate ori ma uit la stiri. Aseara mi-au dat lacrimile cand am vazut un jandarm salvand un copil de pe acoperisul unei case. Ce nu inteleg eu e cum de numai la noi sunt inundatiile astea: adica in Moldova, Serbia, Ungaria, Bulgaria nu ploua??? Ploua asa numai in Romania? Sau probabil ei au stiut sa-si construiasca si ingrijeasca podurile, digurile, canalizarea sa o mentina... Uf, tara nimanui suntem!

 

Rrox pe unde esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...