Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de martie - aprilie 2005 (14)


Recommended Posts

eeee, am revenit si eu. 3 zile nu am avut net. "Prienetii" mei de la RDS au trecut la alt sistem, au avut grija sa-l deconecteze pe cel vechi, dar au uitat sa-l conecteze pe cel nou. Dupa zeci de telefoane au venit in sfarsit.

 

Noi pe ploile astea nu am facut nimic deosebit, azi de-abia am reusit sa iiesim din casa si am stat toata dupa-amiaza in parc.

 

CatXo id="blue">felicitari pt dintisor. F precoce frumusica ta!

 

Adrianafedorcaid="blue">, Raduc saliveaza de vreo 3 saptamini , poate chiar o luna. Acu face siel baloane din saliva si e f incantat. Mai putin eu, ca uneori il gasesc ud tot pe camasuta.

 

dariaevelin id="blue">ai dat lovitura cu camasa aia. Si mie mi-a placut tare ideea.[bis][bis]

 

shumiid="blue"> de la cat timp i-a spus pediatrul sa faca aceste exercitii? Intreb pentru ca Raduc este ffff puturos. Nici nu se clinteste 1 mm daca il ti de manute si il tragi. Iar daca il pun pe burta nici macar nu se chnuieste sa se intoarca. Sta un min cu capul sus, apoi lasa capul jos si il ia somnul.

 

Deci al are acum 2 luni si 3 saptamani si tine capul sus daca e la verticala, si daca e pe burta. Dar la verticala inca i se mai balangane ca la un betiv . Cand trebuie sa-l tina el ferm?

 

Deocamdata atit, ca nici nu am apucat sa citesc tot.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 146
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor,mama nebuna ce sunt si copil precoce ce am!!!

Eu il banuiam pe Alexutu de infectie urinara,caci e groaznic de marait si face episoade de subfebrilitate,dar nu m-am uitat si la faptul ca isi roade manutele si saliveaza,plus un usor eritem fesier.Mai bine zis le-am remarcat dar nu le-am legat intre ele:

COPILULUI MEU LA 12 SAPTAMANI DE LA CEZARIANA PRIN CARE L-AM ADUS PE LUME(pe care le implineste luni)II IES DOI DINTISORIid="red">!!!E vorba de cei doi incisivi centrali inferiori,pe care i-a observat azi barbatu-meu,cand ii radea cu toata gura![bis][bis][bis]

Tot ce face este din sufletel,caci si atunci cand plange are niste lacrimi siroaie,de i le sterg de pe obrajorul ca marul.

Sunt atat de mandra si fericita;bineinteles ca nu puteam sa nu impart cu voi aceasta bucurie!!!

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun o faza simpatica:tata,care e profesor univ.la Stomatologie,mi-a zis razand,cand i-a vazut dintisorii ca ii contrazice tratatele,sa scrie un articol despre varsta minima la care pot aparea dintisori[:D][:D][:D].Glumea,bineinteles,caci exista,am citit recent,copii care se nasc cu dintisori si se dadea si o statistica,aprox.1/2000(care mie mi s-a parut destul de mult,dar ei o dadeau ca raritate).Dar deh,bunic mandru[:D]

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/balcanalina/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cheers]

MAMACITA FELICITARI - 2 dintr-o lovitura ai o minune de copil!!!

Alicia s-a intors pe burta in patut si a adormit asa.Eu mai am avut ceva treaba(profit cand doarme sa mai fac cate ceva,sa mai strang din lucruri )iar cand m-am dus sa vad cum doarme era pe burta.Am intors-o ca mi-e frica daca nu o supraveghez dar ce credeti in urmatoarea secunda s-a intors la loc.Am intors-o iar si am reusit sa o trezesc dar a adormit repede,i-am dat putina apa sa bea.Ce parere aveti sa o las pe burta sa doarma daca nu sunt langa ea?id="red">id="black">Mi-e cam teama ca ea nu stie inca sa se intoarca pe spate daca e pe burta doar invers.

In legatura cu anticonceptionalele am uitat sa va spun ca odata am luat unele nu le retin numele ceva cu t,de fapt le-am primit de la o prietena care avea luate mai multe si nu ii mai trebuiau si am avut niste reactii adverse groaznice cu ameteli ,tulburari de auz si vedere.Nu stiu de care sa iau sa vad ce i-mi prescrie dr meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamacita id="blue">felicitari.

 

Vreau si eu sa intreb ceva? E adevarat, sau sunt numa zvonuri babesti ca daca ii ies repede dintisorii , se si strica repede? Sunt numa vorbe de la babe adunate nu?

Al meu la vaccinul de 2 luni a zis doc ca i se vad dintii. Mie nu mi se pare, dar manute roase si saliva si la noi la greu. O sa ma uit iar cu atentie. Dar daca seamana cu ta-su mai am de asteptat. Pe la un an jumate i-a iesit primul dinte[:D][:D].

 

mamacitaid="blue">, daca tot ai profesorul stomatolog in familie, am si eu o intrebare. El recomanda sa dai flor la copil pana la 6 ani ca sa iaba o dantura buna. Ca in Ge e campanie nationala si ma intrebam daca nu e bine sa-i dau si lu Raducu!

(scuze, dar asha sunt eu , profit de orice informatie [:D] )

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata fetelor

 

e o zi superba afara asa ca o sa profitama de ea din plin si o sa stam numai afara ,

 

alex felicitari pt dintisori sa ai grija de ei,

 

fetelor nu stiu ce sa ma mai fac cu cezar de cate ori ma vede scoate limba la mine si rade cu gura pana la urechi, oare asa se bucura el cand ma vede, mai nou? ma cam enerveaza chestia cu limbuta sper sa uite de ea cat mai curand

 

si al meu saliveaza la greu si roade la maini de mama focului m-am tot uitat in gurita lui am pipait gingiile dar nu-mi dau seamamadaca ii apare vreun dinte sau nu..

 

gata am fugit afara

pupici

 

 

http://community.webshots.com/user/cezargeorgian

 

Adriana si [copil] Cezar (n. 23 Aprilie 2005 )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamacita, felicitari!!! 2 dintr-o lovitura![:D]

 

Fetelor, eu am luat o mare teapa!!!

Am venit intr-un suflet la servici sa fac rapoartele de sfarsit de luna, ca luni dimineata tr sa fie gata, am lasat copilul cu soacra, chemata in mare graba in ajutor, si... nu merge aplicatia la servici, in care fac rapoartele!!

Acum sunt la birou, calare pe laptop si... ma uit pe pereti, eventual bat net-ul! Ce ciuda imi e...

 

Ma intorc acasa cu coada intre picioare, si cu morcovul unde nu trebuie, ca nu stiu cum o sa le fac...

Cred ca luni vin cu copil cu tot la servici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...