Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii in jur de 50 ani


Recommended Posts

Anul acesta este, pt. mine, anul "barbatilor de 50 ani" (a se citi 50 +/- 3 ani). Ori eu m-am babit, ori andropauza lor e tare rea si li se pune pata pe femeile de 30 si... de ani. Ori eu nu vad lucrurile cum trebuie. De Paste m-a sunat un profesor din facultate (cu care eu am mai colaborat cand si cand) si ce credeti ca imi spune: ca sunt frumoasa, linguseli din astea (stiu ca il interesez mai demult, dar m-am facut mereu ca ploua) - tipul e anti-talent la complimente, se vede ca le face cu scop. Si imi spune din nou, ca la fiecare conversatie de altfel, ca poate mergem la o cafea, la ce restaurant vreau eu (numeste vreo 2 bombe). Oricum nu face niciodata o invitatie ferma, ii e frica rau sa nu cheltuie. Si incheie conversatia cu: <<Eu vreau sa te pastrez pt. toata viata, indraznesc prea mult?>> Ii spun ca da, bla-bla-bla... Insista: <<Eu plec in iulie in concediu in strainatate, daca ai 300 euro poti sa mergi cu mine. Ce zici?>>. Culmea Tupeului!!! Auzi! Si "plimbata" si cu banii datzi si maritata (in visele lui fanteziste) cu un mosuletz zgarcit si egoist! Iar acum mi s-a intamplat ca am primit un buchet superb de trandafiri de la un tip de 49 ani! Oferit cu gingasie si cu elegantza, intr-un mod deosebit, nici nu stiu sa descriu in cuvinte. Si eu... ce credetzi ca am facut?! I-am multumit si l-am intrebat cum vede el viitorul unei relatii cu o femeie mult mai tanara decat el. Evident ca n-a mai dat nici un semn de viatza. Si chiar imi pare rau de el. Ajutati-ma cu un punct de vedere. Ce parere aveti de diferentele marisoare de varsta intre parteneri? Ce ar fi trebuit sa fac? Problema e ca eu ma port urat cu cine nu merita si menajez pe cine nu trebuie. O prietena mi-a spus: "De ce nu accepti tu pe cine te vrea si te uiti dupa cai verzi pe pereti?" (se referea la tipul cu trandafirii). Oricum, acum e prea tarziu pt. cavalerul rozelor, dar problema ramane: eu. "Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[:-)))][:-)))][:-)))] ce m-am distrat la faza cu mosuletul de la facultate... [:-)))] chiar ca tupeu la el...[:-)))]

despre celalalt eu zic sa nu-ti para rau... nu stiu exact cati ani ai, dar diferenta prea mare de varsta nu e buna, prea multe conceptii diferite... [b)] sa-ti spuna hosen cum e... [:)]

[pup]

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]

Cei trei muschetari [colegi] Bebelusii [bibe]

Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by boo lina

relyana, daca ala de 49 l-ar fi chemat pierce brosnan (care are 52 de fapt) tot asa l-ai fi trimis la plimbare?[:D] eu n-am probleme cu varsta, daca imi place, imi place si bastaIoana


id="quote">id="quote">Uite, nu stiu ce as fi facut acum un an, dar anul asta am intrat in priza gandindu-ma ca daca mai astept mult pe Fat-Frumos Perfectul, o sa ajung batrana si fara mostenitori. Asa ca l-am cantarit pe tipul de 49 prin prisma asta: va avea 60 ani si va avea copil de 10 ani."Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Auzi eu cred ca si daca profesorul ala cu excursia avea 25 de ani tot te deranja atitudinea [:D]. Nu cred ca diferenta de varsta e problema, a fost un subiect pe tema asta si fetele cu parteneri mai in varsta nu aveau decat cuvinte de lauda [;)].

 

PS. Michael Douglas sau Rod Stewart au avut copii si mai tarziu decat 50 de ani. Acum, nu zic ca e ideal, dar daca asta ti-o fi destinul?...

 


The Answer to the Great Question of Life, the Universe and Everything Is Forty-two.id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihihihi Relyana, cred ca se apropie momentul.... Inainte de a-l cunoaste pe sotul meu cam asa eram si eu; toti mi se pareau nepotriviti si in acelasi timp eram nerabdatoare sa apara odata printul meu.

Mai ai putzintica rabdare si nu vei regreta[;)] Parol!

 

Alina si Luca nazdravanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Relyana, nu-ti fa griji... Fiecare an cu oferta lui[:D]...

 

Diferenta de varsta e pro si contra...depinde ce elemente iei in calcul in ceea ce priveste viata ta, familia ta!

 

Lasa-l naibii pe moshulica. Ce mitocan...hai la o cafea...hai la restaurant...hai in excursie...dar nu cumva sa nu ai bani la tine (eventual si pentru el?[:D][:D]) Si cica o datq cu varsta devenim mai intelepti... Pai la varsta lui ar trebui sa fie "as" in agatat femeile!

 

Iar pe cel cu trandafirii[floare3][floare3][floare3]...ce te-a impresionat mai mult? Trandafirii sau el?

 

Nu e vorba sa astepti sa-ti bata Fat Frumos la usa: "eu sunt jumatatea ta...hai sa ne intemeiem o familie", dar pana nu vei intalni pe cineva langa care sa-ti sara si sa-ti tresara inima de bucurie[9cer], langa care sa pui capul pe perna si sa simti ca esti linistita, langa care sa te trezesti si sa-ti spui in gand "ce norocoasa sunt"...nu cred ca te vei simti cu adevarat fericita si implinita!

 

Succesul unei casnicii depinde de cel pe care l-ai ales!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ha, ha, ha. Relyana m-ai distrat la nebunie. Am trecut si eu prin asta mama draga dupa ce am divortat. AM intilnit cele mai ciudat persoane imaginabile, ba chiar am primit cerere in casatorie de la un tip cu 4 ani mai tinar. Nu ca m-ar fi deranjat ca aveam eu 4 ani in plus, tipul avea altele care nu-mi placeau. La un moment dat am trecut si eu prin perioada mosilor. Ca parca numai astia se trezisera sa ma placa. Odata insa la o masa mi s-a pus pata si am plecat pt. ca se vorbea numai despre prietenul X si Y care s-au pensionat etc. Demoralizant. Stiu insa cupluri in care el mai in virsta decit ea cu 14-15 ani. Stiu si un cuplu in care ea e mai in virsta decit el cu 12 ani. fericiti cu totii. Hai acum sa-ti spun partea buna in a avea un sot batrin, mi-a zis-o fiu-meu. Fiu-meu are o prietena in grupul lui, o fata a carui tata are 73 ani. Fata are 17 deci fa diferenta sa vezi cind a facut-o... Tipul nu mai aude si vede bine. Mai lucreaza inca caci e profesor la universitate dar e mai mocait, ciciit, stii tu, ca mosii. Bai, il fraiereste fi-sa de n-ai treaba, l-a prezentat pe fiu-meu drept altul, singurul baiat in care parintii ei au incredere sa o lase undeva si a mers. Mosu cum nu vede prea bine, zice ok...Asa ca avantaje si dezavantaje... :-)

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...