Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii in jur de 50 ani


Recommended Posts

Sunteti tare dragutze. Si eu rad cand vad ca radetzi, altfel moshu' de la facultate e un personaj hidos chiar si numai pt. ca e prof. univ. Nu as vrea sa-mi educe copiii unul ca el.

 

La cavalerul rozelor m-a impresionat modul in care le-a oferit. Are stofa de cuceritor. Altfel, pe el ca om nu-l cunosc prea bine.

 

Nota: Si barbatzii pot sa-si dea cu parerea la subiectul acesta, chiar ii rog.

 

[pup] pt. voi toti.

 

"Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hai sa va mai povestesc ceva despre prof. Mi-a aratat ce viitor sigur imi ofera el: are planul A,B,C.

 

A-Preda, deci nu moare de foame;

B-Daca nu mai preda - publica, deci numoare de foame;

C-Daca nu mai are nici A nici B, sa zicem ca il da afara - are pamant la tzara si-l munceste, deci nu moare de foame.

In consecintza, nu voi muri de foame langa el. Despre fericire nimic... cred ca nu stie ce-i aia, doar nu l-a lasat nevasta-sa degeaba.

 

"Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by SIMONABB

Relyana, sunt buni si astia la ceva, macar de conversatieCred ca esti cu capul pe umeri si nu te gindesti serios la prof.Simonahttp://community.webshots.com/user/simonabb


id="quote">id="quote">Oh, Doamne fereste, sigur ca nu! Il mentionez doar ca eveniment al anului 2005. Si adevarul e ca ma revolta asa de tare si ma intriga a suta mie oara profesorii din Ro, ca imi vine sa il fac de ras in fatza tuturor si atunci scriu aici, ca nu pot sa strig cu voce tare. Si mai ales sunt suparata pe mine ca l-am menajat de atatea ori, nu ii spun ce ma deranjeaza si nu-i spun sa se abtina. Si in schimb imi vars nemultumirea pe cine nu merita, de teama sa nu mi se repete intamplarea."Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by adrienne12

Ha,ha, ha, ha. Relyana m-ai distrat la nebunie. Am trecut si eu prin asta mama draga dupa ce am divortat.......... Hai acum sa-ti spun partea buna in a avea un sot batrin, mi-a zis-o fiu-meu. Fiu-meu are o prietena in grupul lui, o fata a carui tata are 73 ani. Fata are 17 deci fa diferenta sa vezi cind a facut-o... Tipul nu mai aude si vede bine. Mai lucreaza inca caci e profesor la universitate dar e mai mocait, ciciit, stii tu, ca mosii. Bai, il fraiereste fi-sa de n-ai treaba, l-a prezentat pe fiu-meu drept altul, singurul baiat in care parintii ei au incredere sa o lase undeva si a mers. Mosu cum nu vede prea bine, zice ok...Asa ca avantaje si dezavantaje... :-)cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0


id="quote">id="quote">E haioasa chestia asta, adica e buna rau! [8D] Dar eu privesc din pdv al mamei nu al fiicei, asa ca vreau ca tipul sa fie functional multi ani.[amoras]"Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai hai sa te mai distrez. daca e f. batrin cind faci amor vei fi tot timpul cu sufletul la gura: daca face infarct acum, in timp ce facem dragoste? Cere-le pretendentilor peste o anumita virsta sa-ti dea o caseta inregistrata cu zgomtele pe care le fac ei in timp ce dorm, plus o lista detaliata a afectiunilor de care sufera si medicamentele pe care le iau. Probabil ca majoritatea sforaie ca o uzina in plina actiune. Du-te in Cismigu cind e superb afara, acolo, unde sint tablele de sah si se discuta politica. Gindeste-te: aceia iti vor fi viitorii prieteni de familie. Afla cum se curata protezele dentare. Cind faci cadouri evita cu orice chip sa cumperi marca "Fossil" pt. ca o iau drept o jignire. Obisnuieste-te cu gindul ca vor fi gelosi si pe umbra lor si iti vor face capul verde pt. orice mic fleac (de pilda daca ai spalat prea multe vase. Inseamna ca ai avut invitati in lipsa). Daca mai imi vin in cap revin.Avantajul, ti-am spus, va fi pt. copiii tai caci o sa-i fraiereasca cu usurinta.

Hai nu fii suparata, o sa vezi ca dupa anul mosilor o sa vina anul bursucilor (e.g scunzi si cu burta), nevropatilor/maniacilor etc... Pina apare fat frumos... Las ca am trecut mai toate prin asta. Priveste "Totul despre Sex", "Bridget Jones' diary" etc... O sa ai ce povesti posteritatii.

 

cruise:http://pg.photos.yahoo.com/ph/adrienne12us/my_photos?urlhint=actn,del%3as,1%3af,0

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HA-HA-HA!!! Multumesc, m-ai distrat. Ce-am mai ras.... Deci nu e asta inceputul sfarsitului, mai urmeaza si anul bursucilor... Credeam ca asa e sfarsitul: interesanta doar pt. mosi, sau toti valabilii sunt insurati si eu ma aleg cu mosii dupa principiul "alegi pana culegi".

 

"Nu recunosc alt semn al superioritatii decat bunatatea" (Beethoven)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa fie "alesul", varsta nu are importanta, asa cred eu. Daca nu, poate sa fie si "Fat Frumos din lacrima", cu cal/Mercedes, tanar/batran, frumos/urat...tot nu-ti va trebui...

Asa ca da-i incolo pe "secundarii" astia [xx(]

 

Koky, mama de doi super bebici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Relyana, hai sa-ti zic si eu una, si pe mine ma curta un avocat in varsta, dar de fiecare data il luam la trei pazeste, mie mi se pare jignitor, chiar nu are intelepciunea si decenta varstei?....

 

Eu avem 26 si vreo 60, divortase de nevasta si ma [fuga]..., pe mine prin tribunal cu hotararea de divort in geanta sa-mi arate ca e liber [:(!]..., si hartii de la banci ca are bani in coturi, legitimatii de la Metro (cica era membru fondator) si eu zic pai si eu am la fel legitimatia, si nu sunt membru fondator sunt un simplu client, i-am zis politicos ca nu ma intereseaza oferta lui de maritis si sa-si vada de treaba, insa mosulica nu a incetat usor, mai tare eram ofticata pe mine [haibat]... ca imi era jena sa ii spun in fata si rabufneam pe altii care nu meritau, pana i-am zis fatis ... ca nu ma atrag mosii in nici intr-un caz [duel][duel]...si cum necum a inteles, peste cateva luni iar ma mai intalnesc cu el, si imi zice ca are o prietena de vreo 17 ani, care tine la ea, dar l-a imbolnavit de nu stiu ce boli venerice, cand am auzit mi s-a facut parul maciuca.... oricum nu ma interesa viata lui intima .... insa mi-a lasat o impresie dezgustatoare, de scarba, pentru mine persoanele mai varsta, in afara celor din familie sau cunostinte mai apropiate, toti mi se par niste libidinosi jalnici.

 

O alta faza, eram in tramvai in Buc, si ofer locul unui mosulet care abia mai respira in aglomeratie, si dupa ce se aseaza imi zice: domnisoara dar ce sani frumosi aveti, , si am mai avut experiente neplacute cu mosii, deci nu-i agreez deloc, deloc.

 

Aveam mare lipici la bosorogi, chiar radeam cu prietena mea, ii tot povesteam zilnic din pataniile mele, si sotul meu pe atunci eram prieteni ii povesteam faza cu avocatul si radea.

 

Loma

 

 

 

Smerenia este regina virtutilor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sincer nu agreez relatiile cu barbati mult mai in varsta. Cred ca intotdeauna intr-o astfel de relatie, mai devreme sau mai tarziu, vor aparea multe inconveniente, legate si de probleme fizice, de cheful de viata in general (in afara de faptul in care e foarte sportiv, nu ma vad alergand prin parc sau cu rolele cu un om de varsta tatalui meu), de idealuri comune, de experienta de viata a fiecaruia. Nu stiu cate lucruri poti impartasi cu un om cu douazeci de ani mai in varsta... "pe vremea lui" lucrurile erau altfel. Pentru el, viitorul arata altfel, in fine, eu ma gandesc la atatea aspecte care nu mi-ar conveni.

Nu stiu, pur si simplu mi se par caraghiosii mosii astia care se dau la femei mult mai tinere.

 

"Wisdom doesn't automatically come with old age. Nothing does - except wrinkles. It's true, some wines improve with age. But only if the grapes were good in the first place."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...