Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Absenta lohiilor....


Recommended Posts

Sper si eu sa nu fie nici o problema....Deja imi iau temperatura de mai multe ori pe zi, sunt tare stresata!! [bang][alcool]

Am luat azi prima fiola...am avut ceva contractii....a si curs ceva...fff putin si nu rosu. Ceva bej...mi-a mai curs si inainte asa. Insa tot e ceva, avand in vedere ca de 2 zile nu-mi mai curgea deloc...Mai vedem in noaptea asta.

 

Voi cate fiole ati luat, in total? Mie mi-a dat dr. doar 2. Si nu una deodata, ci jumate si jumate, de 2 ori pe zi...Ma gandesc ca maine sa o iau toata deodata, ce sa se intample?...Poate or aparea ceva rezultate...

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ergomet injectabil si masaj, dar masaj adevarat al uterului. Doare de-ti vine sa bati pe cea/cel care-ti face masajul, dar altfel...

Eu le-am facut pe ambele, si tot a fost necesara dilatatie pe viu. Pt. ca colul meu era f.f. inchis, adica f.f. spastic. Asa a fost toata viata. Dilatarea pe un uter normal nu e cine-stie-ce ca si durere, in schimb pe un uter cicatricial... te sui pe pereti, nu alta. Dar cere si tu un supozitor cu ceva inainte - Lizadon merge, Diazepam. Cite zile ai stat in spital? Ca mie nu mi-a dat drumul decit cind uterul era aproape complet retras, adica dupa 7 zile de la nastere.

 

Mai scrie.

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai asa, ca acum am citit de Ergometul tau! Care juma-juma, de 2 ori pe zi?!? Eu am facut doua (2) fiole pe zi, si injectabil, cum adica le-ai luat? Le-ai inghitit?! Mama, ce doctor! Scuze! Dar parca nu prea-si da silinta! Pai stii ce risc de infectie este?!?

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simina...asa recomanda dr p'aici, se pare...Merge sa-l si bei. Fetele zic la fel...Mai, zau, am incredere in dr meu, e dr Puia de la Giulesti, e bun, are experienta...Azi am luat fiola intreaga, deja simt mai nasol contractiile si mi-a curs si ceva mai mult....Mai vedem...Uff, stiu de infectie...Nu ma mai speria si tu [alcool][bang]...Repet ce am scris intr-un mesaj anterior: MI_AU DILATAT COLUL, la sfarsitul operatiei. Tu ce stii: se poate inchide la loc?? Asa, in cateva zile?

quote:Originally posted by Siminaf

Stai asa, ca acum am citit de Ergometul tau! Care juma-juma, de 2 ori pe zi?!? Eu am facut doua (2) fiole pe zi, si injectabil, cum adica le-ai luat? Le-ai inghitit?! Mama, ce doctor! Scuze! Dar parca nu prea-si da silinta! Pai stii ce risc de infectie este?!?Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burticaHome, wherever you are...Excursie la Lake ArrowheadLaguna BeachBeach Cities


id="quote">id="quote">[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burticahttp://community.webshots.com/user/emmaandreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella,

si eu am inghitit ergometul. nu-ti face probleme ca se obisnuieste pe-aici.

si mie mi-a s-a retras uterul mai greu dar in cateva zile s-a rezolvat cu ergomet. eu insa eram in spital, sub supravegherea doctorului...

sper ca si tu sa-ti revii fara complicatii.

[pup]

 

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mara, tot cu cezariana ai nascut? Cate fiole ai luat in total? Uffff, vreau sa nu ajung la dilatare pe viu....e GROAZNIC!!![bang][bang]

Mie mi-a dat dr doar 2...Dupa a 2-a parca-parca curge ceva...Oricm...simt contractiile![bang] Problema e ca nu e rosu, e deschis la culoare, bej si nu e mult cantitativ.

Mi-a curs rosu doar in prima zi, la reanimare si tot asa, ff putin. Insa era rosu. Dup-aia insa, doar deschis la culoare si f putin.

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce se face dilatarea asta, ca deja mi s-a zbarlit pielea? Scuze, dar eu unde nu stiu, intreb. Nu de alta dar o sa mai fac si eu o operatie si sa fiu pregatita in caz ca am nevoie de asa ceva!

 

 

Mira si fetita dulcika

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ella, scuze de intarziere,

eu am nascut normal. ergomet am luat doar cate unul pe zi timp de 4 zile.

dar te simti rau? ai facut temperatura?

 

cat am fost eu in spital a venit o tipa cu infectie cam dupa o saptamana de stat acasa. stiu ca a fost destul de greu pentru ea si ca facea febra mare. altceva nu stiu sa-ti spun. poate fetele care au nascut cu cezariana te lamuresc ce si cum e cu lohiile. eu stiu ca am avut scurgeri destul de abundente si destul de mult timp dupa nastere. poate la cezariana e altfel, nu stiu...

 

imi pare rau ca nu te pot ajuta cu altceva. dar de ce nu mergi la un alt doctor daca al tau e in concediu? poate te lamureste cumva si te mai linistesti si tu.

sa ne mai spui ce ai facut.

tin pumnii.

 

Andreea & Tudor (9 dec 2003)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by pisi_ella

Simina...asa recomanda dr p'aici, se pare...Merge sa-l si bei. Fetele zic la fel...Mai, zau, am incredere in dr meu, e dr Puia de la Giulesti, e bun, are experienta...Azi am luat fiola intreaga, deja simt mai nasol contractiile si mi-a curs si ceva mai mult....Mai vedem...Uff, stiu de infectie...Nu ma mai speria si tu [alcool][bang]...Repet ce am scris intr-un mesaj anterior: MI_AU DILATAT COLUL, la sfarsitul operatiei. Tu ce stii: se poate inchide la loc?? Asa, in cateva zile?

quote:Originally posted by Siminaf

Stai asa, ca acum am citit de Ergometul tau! Care juma-juma, de 2 ori pe zi?!? Eu am facut doua (2) fiole pe zi, si injectabil, cum adica le-ai luat? Le-ai inghitit?! Mama, ce doctor! Scuze! Dar parca nu prea-si da silinta! Pai stii ce risc de infectie este?!?Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burticaHome, wherever you are...Excursie la Lake ArrowheadLaguna BeachBeach Cities


id="quote">id="quote">[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burticahttp://community.webshots.com/user/emmaandreea
id="quote">id="quote">Pai si eu tot "pe acolo" am facut Ergometul injectabil. Depinde de caz, desigur. Dar cind de atitea zile tu nu ai eliinat nimic... e prea mare riscul de infectie, ca sa stai sa o lungesti cu cite o juma de fiola bauta!!!Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burticaHome, wherever you are...Excursie la Lake ArrowheadLaguna BeachBeach Cities
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...