Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Absenta lohiilor....


Recommended Posts

Si daca ti-a dilatat colul, si el s-a inchis la loc, degeaba dilatatia... Si mie mi-a dilatat colul si... tot asa, de-abia iesea cite ceva. Dar si dupa citeva zile de Ergomet, mama-mama... ce mai venea!!!

Nu sta cu sfaturi telefonice, daca e in concediu mergi la altcineva, nu-i de gluma!!

 

 

 

Simina & Andrei (Deiutzu) & bb2 din burtica

 

Home, wherever you are...

 

Excursie la Lake Arrowhead

Laguna Beach

Beach Cities

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor.....de ce mi-a fost frica n-am scapat si tot la dilatatie am ajuns!!![bang][alcool]

Am fost azi la dr, la altu', trimisa de dr. meu. Mi-a facut echo si mi-a zis ca am lichid in uter![bang]

Bineinteles ca eram terminata de frica, deja ma vedeam urcandu-ma pe pereti, cum a zis Simina[bang]...Noroc ca mi-a facut anestezie...in vena, mi-a bagat ceva. M-a ametit putin, insa tot am simtit...nu ff tare, dar orisicat. Tre' sa fi fost tare nasol pe viu!!

Uff, bine ca s-a terminat!!!

Mi-a dat sa iau Augmentin 10 zile si Scopantil.

Va tin la curent!

 

Va pupam,

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] din burtica

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

probabil ca e bine, subiectule vechiutz. Sa va spun si patzania mea. Eu nu am putut sa nasc natural, dupa doua zile de inducere aveam colul de 1 cm (asta a fost dialtatia maxima). Mi-au facut cezariana,puiutza mare 4,2kg. Lohii am avut in prima zi si gata. Dr. din spital mi-a dat metergin, doua pe zi- Groaznic, durea burta de la alea in ultimul hal. Ajunsa acasa am sunat medicul care a spus sa nu mai iau Metergin ca SCADE SECRETIA LACTATA !!!!! id="red">Mi-a zis sa-i spun moasei care venea in vizita si ma rezolva ea. I-am spus si ea mi-a facut acupunctura (in genunchi,glezne,cap si burta) pt. lohii si mi-a dat FAINA DE MUSTAR pe care am dizolvat-o in apa calda si am facut in ea baie de picioare (pana simti furnicaturi,nu mai mult). Asa au inceput sa vina lohiile grupa mare,abia apucam sa-mi schimb scutecele :))) .

 

Mama de [copil]Lara Celine id="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buna, fetelor!! Am dat peste vechiul subiect!! Sunt bine acum...ca ma intreba cineva. Am fost bine imediat....dupa ce mi s-a dilatat colul...am luat antibiotic 10 zile....Ufff, ce infectie puteam sa fac...Mi se ridicase temperatura...nu mult...37,8, insa in cateva ore....de la 37 fix. Nu era febra mare...insa la echo s-a vazut clar lichidul din uter. Uf![bang] Daca mai stateam putin...cine stie cum crestea febra!!!

 

Anca, eu am luat ergomet chiar daca alaptam. Dr nu mi-a zis ca nu ar merge. Problema e ca am luat degeaba...Am avut contractii...aoleu!!! Insa nu se scurgea nimic....Nasol!!

 

Va pup...mai vb!!

 

Multa sanatate!

 

[pis]_Ella, [copil]Emma & [bibe] Matei

 

http://community.webshots.com/user/emmaandreea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...