Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie2004 (62)


Recommended Posts

Prima parte sa nu cumva sa le pui la "Mirese 2005", ca cine stie,sa nu se razgindeasca.

 

 

Catalinaid="Comic Sans MS">id="green">, id="green"> [copil]id="orange"> Rid="orange">Oid="green">Bid="red">Eid="orange">Rid="green">Tid="red">id="size1"> si Cid="orange">Aid="green">Tid="red">Aid="brown">Lid="red">Iid="green">Nid="orange">id="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Dragele mele,

Va iubesc pe toate, ati fost niste dulci ca v-ati gandit la noi!

Clau - LA MULTI ANI, de ziua ta, cu intarziere, sa ma ierti, dar abia azi am gasit un internet cafe in oraselul asta mititel.

Nu a fost chiar placut cu ploile alea, din fericire am scapat cu bine. Pericolul mai mare era la socrii mei, care stau mai aproape de raul Milcov, au scapat la limita, apa a ajuns pana la vecinii de langa ei si nu a mai inaintat. Oricum, cumnata-mea, cu copiii (baietelul de 8 ani si fetita de 4 luni) au venit cu bagaje cu tot la ai mei, am dormit cu totii gramada. Socrii au ramas sa pazeasca gospodaria, cica, dar pe la 3 noaptea s-au refugiat si ei la niste vecini care stateau mai sus. Dar sunt case in Odobesti afectate rau, multe gradini distruse total, cu mal pana la genunchi; 2 case chiar au fost luate cu totul de apa, in locul curtilor e albia raului acum. Doamne fereste sa mai vina iar asa ploi!

Am citit intr-o mare diagonala ce ati scris la capitolul acesta, am remarcat ca fetele s-au intalnit cu Elena si Amelie (ce mi-ar fi placut sa le vad si eu), ca Thea Alonei are asa probleme de sanatate...

Nu stiu, dar parca prea multe probleme in ultimul timp...

De exemplu, tata s-a accidentat la mana alaltaieri si a trebui sa fie cusut la bratul drept. Iar de azi dimineata Cristina are febra cam mare, 39 de grade, cred ca de la gat, deocamdata ii dau antitermice. Maine o duc la un dr daca persista.

Va pupam pe toate si sper sa mai revin!

 

Kata - poate reusim sa ne vedem! Sa stii ca m-am intalnit cu Flori si Cezar, sotul ei, intr-un magazin in Odobesti [:)]

 

 

Ela si [copil] Cristina (21.04.2004)

Albumele noastreid="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete dragi, ma bucur sa citesc ca v-ati intalnit cu Elena si cu Amelie. Am vazut si pozele si am remarcat ca Elena era mereu in pozitie de start cu ochii pe Amelie. [:)] (Asta mi-a adus aminte de mine si de Lara. Ma tine fiica-mea intr-o alergatura continua!!) Elena, id="red">sper sa aveti o vacanta frumoasa in Romania. Am admirat si rochita printesei Amelie si mi-a placut tare mult.

Micky, id="red">am zarit si o caciulita de Daria intr-o poza dar sper sa ne-o arati pe cumintica si in alte poze.

Oana, id="red">mai pune si alte poze, sa va vad si pe tine si pe Alex mai bine.

 

Clau, id="red">va doresc sa petreceti frumos la Brasov! Cat stati acolo cu "cuscri"?

 

Ela si Kata, id="red">ma bucur ca sunteti bine dupa nenorocirile astea de inundatii![flo]

 

Laura, id="red"> pe la Galati cum e vremea? Poate s-au razgandit ploile si nu mai vin si la voi!

 

Andreea, id="red"> [cool]!!

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve iubita, id="red">tot am vrut sa-ti zic: bucura-te de vacanta in Ro si pentru mine! Cand va intoarceti la USA?

 

Malina, id="red">Danut inca mai face alergii?

 

(Ma duc sa vad ce vrea Lara si revin!...dar cine stie cand??[hagi])

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo] LA MULTI ANI, Clauid="red">!! [flo]

Imi cer scuze, eu nu am mai deschis computerul de catvea zile bune … Sper ca ai petrecut bine!

 

Lauraid="red">, ai mei au cel putin 50 de carti!! Pe cuvant – nu exagerez…(defect professional - le cumpar carti tot timpul [alcool]) Dinalea cartonate, si mici si mari. Toata ziua le rasfoiesc si spun ce stiu din animale, ca mai multe dinalea au, cu animale. Va sfatuiesc sa le luati! Le plac la nebunie!

 

Oanaid="red">, super pozele!!! Fain ca v-ati intalnit! Taticii pareau cam plicitisiti… [:)]

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Codrituid="red">, ma doare sufletul de Tudorel, ca asa a fost si Lucas – cu rosu in gat si tare mult a suferit. Inseamna ca inca il mai doare din moment ce nu papa inca. Nici Lucas n-a mancat cateva zile mai nimic. Plangea cand vedea sticla de lapte, eu cred ca ii era foame, dar ii era teama sa pape, ca stia ca il doare gatul. Speculatii de-ale mele, dar eu asa cred.

 

Alonaid="red">, pupici la Thea care a suferit asa in tara.. Of, saracuta de ea…

 

Marianaid="red">, pupici si la Stefan, ca a piat unghiuta. Scumpul de el…

 

Andreaid="red">, sanatate si sa nu ti se mai intample!

 

Elaid="red"> si Kataid="red"> ma bucur ca sunteti bine si voi si ai vostri. Kataid="red">, ai mei au fost inundati exact asa ca bunicii tai de 2 ori!!! O data inainte sa ma nasc eu si o data cand eu aveam 3 ani. Vai de ei, cat au mai muncit si au reparat la casa. La prima indudatie i-au coborat militarii din pod si i-au dus cu barca la adapost! Cand au terminat de renovat dupa prima inundatie, au plecat la mare cu mine si cu frate-meu, si cand s-au intors i-a anuntat ca vine apa. Au urcat cat au putut in pod din lucruri (putine) si au plecat cu noi la matusa-mea. Cand s-au intors au gasit toate lucrurile in namol... parchetul umflat, etc. Au stat cu tencuiala data jos cativa ani sa se usuce bine peretii si sa nu aiba egrasie. Toti vecinii care nu au facut asa si inziua de azi au egrasie in casa... Sper sa scape acum... Doamne ajuta! Sa le dea Dumnezeu putere la ai tai si la toti oamenii care au patit asa sa treaca peste toate. De aia la care le-a dus casa, ce sa mai zicem.. Sa le dea Dumnezeu putere sa nu-si piarda mintile...

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de carti, cum zice si Simo, id="red">cumparati-le copilasilor cat mai multe fiindca sunt foarte bune. Si Lara are o gramada, nici nu le mai stiu numarul (cred ca de-acum o sa i le masor in kg![:D]) - si mai mari, si mai mici, d'astea cartonate pentru copii. Deja are unele preferate printre ele si mereu mi le aduce sa "le citim" impreuna.

 

Simo, id="red">ma bucur ca Lucas e bine acum.

 

Codruta, id="red">sanatate multa lui Tudor! O mai ai pe mama ta la tine sau a plecat in Ro?

 

 

 

id="red">

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elaid="red">, abia acum mi-am dat seama ca citisem ca si Cristina a facut febra mare. Sper sa nu fie nimic serios si sa ii treaca repede. Pupici de la noi

 

Danielaid="red">, cum stati la capitolul "cautat de casa"? Si ai mei au carticelele lor preferate.

 

PS: complet OT: care stiti sa-mi spuneti care e salariul unui medic rezident in Romania? (anul 1 de rezidenta)

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simo draga, id="red">saptamana trecuta am gasit casa dorita si am ofertat pentru ea. Am fost in negocieri cateva zile si chiar aseara am ajuns la intelegere cu proprietarii. Deci (cu mari emotii in suflet) pot sa zic ca avem casa. Doamne ajuta! Dar, stii tu, aseara am semnat contractul, si noi si proprietarii, insa acum mai sunt celelalte lucruri foarte importante de facut: inspectia, aprobarea imprumutului la banca si closing-ul. Abia dupa toate astea voi rasufla usurata. Deocamdata tot in emotii sunt dar primul pas a fost facut si sper ca si restul sa decurga bine.

Casa e aproape noua, construita acum 2 ani, e destul de mare (aprox 2600 sft): 4 dormitoare + bonus room, living, dining room, family room, basement etc. Ce e cel mai frumos pentru mine este ca avem iesire la lac. Fiind un cartier cu case noi nu prea avem copaci maturi dar in cativa ani se rezolva si asta. Suntem foarte fericiti ca am gasit ce ne-am dorit.

Pe la sfarsitul lui august ar trebui sa ne mutam.

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...