Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie2004 (62)


Recommended Posts

Mama cat ati mai scris azi...pana am citit tot am uitat ce vroiam sa va scriu[bang]

 

Danielaid="red">, va mutati! In sfarsit! Da voi nu va jucati, va luati casoi nu casa[:D] Sa o folositi sanatosi![cheers]

 

Simoid="red">, si eu am cateva carti la Raul, oricum nu cate aveti voi...si da ii plac la nebunie, toata ziua "citeste"[:D]

 

Elaid="red">, iubita, sanatate multa Cristinutei! Offf ce ma bucur ca nu v-au afectat prea tare ploile astea...sa sti ca m-am speriat tare rau cand am auzit la TV ca Odobestiul e sub ape[bang]

Pup-o mult pe Cristinuta din partea noastra si sa-i treaca repede repejor!

Cand va intoarceti??

 

Oanaid="red">, ce ma bucur ca v-ati simtit bine...ei acum vorbeste invidia din mine[:D]

 

Mickyyy id="red">am vorbit cu Elena si a laudat-o pe Malina, ca cica e o cumintitca si jumatate, iar de Daria, a zis ca e frumoasa foc![flo]

 

Andreeaid="red">, Katalina are dreptate[cool][:-)))]

 

Katalinaid="red">, cum mai e la voi?? Am vazut la TV ca tot des merge Basescu pe acolo...probabil ca se simt cu musca pe caciula![alcool]

 

Lauraid="red">, mai rezisti printre hartoage? Iti dau o apa cu lamaie??[:D]

 

Nu mai retin cine m-a intrebat cat stam la Brasov...pai plecam ori miercuri noapte ori joi dimineata si stam pana duminica [cool] Abia astept!

 

Fetelor va multumesc mult de urari! Sunteti dragute![pup]

 

Edit: Pegasis id="red">[flo] Ti-am remarcat ochii ...superbi[cool] si fetitzu tau o bombonica [pup]id="navy">id="Comic Sans MS">

 

 

 


Claudiaid="orange"> si Raul id="teal">(01id="navy">.04id="orange">.2004id="teal">)id="navy">

Martieid="teal"> Aprilieid="navy"> 2004id="orange">

id="Script MT Bold">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Clau, id="red">multumesc mult! Ai dreptate, pentru noi e chiar foarte mare casa dar nu-i nimic; asa avem loc si pentru musafiri (sau poate marim familia mai tarziu! [;)])

Eu te-am intrebat cat stati la Brasov. Sa va distrati bine!

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat sa intru si aseara de acasa, dar mi se bloca tastatura. Se intampla doar la site-ul acesta, oare stiti voi de ce ?

 

Elaid="red">, chiar ca multe probleme ....Sper sa-i treaca febra Cristinucai repede si sa nu fie semn de vreo boala mai grava

Danielaid="red">, super casa, vedere la lac. Sa dea Domnul sa decurga totul bine si sa vi se implineasca visul.

Simonaid="red">, da' voi aveti multe carti. Daria recunoaste animalele domestice si stie cum fac ( nu le spune pe nume ci doar imita sunetele scoase de acestea ). In schimb ieri mi-a povestit dadaca o faza de am ramas uimita: pentru ca se intoxica foarte repede i-am interzis sa-i mai cumpere tot felul de prostii pe care le rontaia la plimbare. Ea tot cerea "miam-miam "( asa cere ea de mancare) si dadaca i-a spus ca a cumparat banane si nu mai are bani si de biscuiti. Atunci desteapta mamei ii ia portofelul din mana scoate o bancnota si i-o da spunand "bibi" ( adica biscuiti) Deci stie fata mamii deja ce rol au banii, e drept ca intotdeauna cand a fost cu noi la cumparaturi i-am explicat ce facem cu ei ( cu banii)

Cand se pregateau de plecare afara dadaca nu gasea incaltarile ( eu le stransesem pt ca ii cumparasem altele) i-a spus Dariei sa aiba rabdare ca nu le gaseste, atunci s-a dus in dulapul unde le pusesem si i le-a dat. Chiar copila mea de cum se trezeste ne ia de mana si incepe "pa-pa" adica sa plecam la plimbare. E un adevarat scandal pana plecam sau pana gasim ceva cu care sa-i atragem atentia.

 

E de groaza cat de atenta este la ceea ce facem: stie la ce se foloseste si cum se foloseste hartia igienica, sacosele la ce sunt bune, sapunul, pasta de dinti sau periuta.....

Am incepuit si noi de vreo saptamana doua s-o spalam pe dinti sistematic dimineata si seara, dar nu ne lasa s-o spalam noi, se duca in oglinda ( avem pe usa de la baie una mare in care se poate ea vedea) si tot musca din cea periuta pana termina pasta . Asta cica este spalarea ei de dinti. Voi ati reusit sa-i invatati sau macar stau ei la spalat ?

 

Gata ca m-am intins iar la povesti ....Trebuie sa ma apuc de muncaid="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clau id="red">imi vine sa-mi iau campii cateodata,. dar trebuie sa rezist, nu de alta dar asa imi castig eu existenta. O apa cu lamaie ar fi super sa stii ! Nu ne-ai povestit cum te-ai distrat !id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fetelor dar asa cam fara glas ca nu ne simtim bine deloc,Alexuca vomita de la 5 dimineata si eu ma simt rau de ieri.

Ni se trage de Tedi ca am avut musafiri si au venit cu sucul asta si am servit si noi.Alex urla ieri si nu ii dadeam de cap ce are tot dadeam vina pe masele dar saraca se simtea rau iar pana acum a vomitat de 3-4 ori si de fiecare dta mult ,foarte mult ,ea nu a vomitat nici cand sugea la san ...ce mai sunt suparata foc ..nu imi arde de nimic.....si nu imi mai vine sa plec in concediu si sa o las acasa.

Ori sunt eu in pasa proasta or multi dintre copilasii nostri sunt bolnaviori..sarcutii sa-i pupati din partea mea,va pup si pe voi si mai intru daca am energie.

 

Oana si Maria Alexandra(17.04.2004)id="red">

Martie-Aprilie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O, Oanaid="red">, ce cumplit. Saracutele de voi ! Trebuie sa fie teribil sa fiti in prag de plecare si bebelusa sa fie bolnava ! Dar o sa-i treaca ! Oare ar trebui sa-i dai niste Claritine ? Mie mi-l prescrie doctorita de fiecare data cand se intoxica Daria. Poate o linisteste si niste ceai de menta sau sunatoare. Sa va puneti repede pe picioare.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bon dimine la toata lumea. [cit] Dupa nenumarate incercari (nereusite) [bang] de a trimite pozele pe mail Oanei si lui Micky am decis sa le urc pe net singura...

 

Cu ajutorul "scandinavilor" am si reusit.[bis]

 

Poze

 

Carmen

______________________________________________________

"Cind o femeie nu vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume."

(Enriyeu Castaldo)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt tare suparata sa aud ca avem atatia copilasi bolnaviori printre noi!

Ela, Oana, sanatate multa la Cristinuta si la Alexandra! Si cate un [pup] de la Stefan.

 

Ela, ma bucur ca ati scapat cu bine de furia apelor! Bine ca nu ati patit nimic!

 

Daniela, chiar ca v-ati cumparat un casoi! Sa o stapaniti sanatosi si sa aveti parte numai de fericire in ea! Sa ne anunti cand ati terminat toate formele ca sa ne bucuram si noi pt voi!

 

Simo, ai mare dreptate cu cartile. Noi nu avem 50, dar de cate avem tare ne mai bucuram, iar cand suntem la lectia de invatat animale e tare mare fericire! [pup] din partea noastra. Mai povesteste-ne de Mia si Lucas.

 

Laura, noi ne spalam pe dinti de ceva vreme. E mare bucurie in casa cand e vremea de spalat pe dinti. De cate ori intram la baie, de atate ori trebuie sa ne si spalam, ca altfel iese cu scandal. Nici Stefan nu este maestru in manuirea periutei, mai mult musca din ea, dar intentia conteaza, nu? In schimb ma lasa sa il spal. E un dulce cum sta. Si mai noi stim sa scuipam pasta de dinti. Doamne, cat ii mai place sa scuipe, cat se mai distreaza! Nici nu ne spalam bine ca el deja scuipa!

O admir pe Daria pt cat de multe stie sa spuna! Ai fetita inteligenta! Bravoi ei. Noi stam cam prost la capitolul asta. De ex. nu spune cum fac animalele decat la vaca si caine, fiindca poate sa scoata sunete, nu silabe. E un lenes.

M-am uita la pozele voastre. Le-am vazut pe alea de la regasirea cu Daria (induiosator [;)]), dar pe celelalte nu ma lasa sa le deschid.

 

Malina, multumim pt grija. Esti mereu o draguta. [pup]

 

Mickyyy, bine ca nu a patit nimic grav, Malina, la faza cu usa. Iar Daria e o scumpa. Cat ma bucur sa aud ca e cuminte! Sper ca si Simon va fi la fel. Nu am inteles de ce i-ati luat jucaria Malinei de a ajuns sa se supere in asa hal?!?!

 

Revin sa va pove de Stefan. Dar trimit mesajul asta, ca poate se trezeste si nu mai am timp.

 

[pup]

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (33 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...