Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de martie-aprilie2004 (62)


Recommended Posts

Pegasis, id="red">multumim pentru pozele de la intalnire! Ce repede cresc copilasii nostri!

 

Clau, id="red">spor la impachetat! Totusi, eu zic sa ii iei ceva hainute si lui Raul ca doar n-o sa-l prezinti lui Amelie imbracat in propriile ei rochite![:D]

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Neddaid="red"> nu ne povestesti de Lara ? Imi era dor de ea si am vrut sa va vad pozele dar nu-s publice. Hai sune-ne mai multe. Eu inca n-am avut curaj s-o duc pe Dari la groapa de nisip.id="Comic Sans MS">

 

[bis][bis][bis] bebelusa DARIA id="blue"> si mamica LAURAid="red"> id="Comic Sans MS">[bis][bis][bis]

Album MARTIEid="red">-APRILIEid="blue"> 2004id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, cred ca e superba casa! Sa dea Dumnezeu sa mearga totul bine pana la capat si sa ajungeti la closing! Sa fiti fericiti si sanatosi in ea!

 

Lauraid="red">, ai fata mare! F. multe stie deja! Si ai nostril ma uimesc in fiecare zi cate stiu si fac. Eu ii spal pe dinti pe ai mei de cateva luni bune in fiecare seara (dimineata uneori ratam…) . Dar fara pasta de dinti. Ma lasa sa ii spal, si dupa ce termin eu, le dau periuta in mana si se mai freaca si ei rozand la periute. Lucas da din cap in loc sa miste periuta in gura, el o tine nemiscata si isi misca capul. Mor de ras cand il vad! Chiar aseara am zis ca vreau sa incep cu pasta de dinti. Mie pediatra imi zicea de cand aveau o luna sa le frec gingiile cu o carpa umeda, ca cica ajuta la iesirea dintilor. Dar cine a avut timp de asa ceva cu doi nazdravani pe cap? Sic and aveam timp, uitam.. si uite-asa…

A, spor la treaba!

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danielaid="red">, da, asteptam poze cu Lara din excursia cea lunga!

 

Oanaid="red">, imi pare f. rau de Alex, saracuta! Sper sa va treaca repede, repede!

 

Clauid="red">, distractie placuta la Brasov!!! Vezi ca asteptam poze muuulte!

 

Malinaid="red">, imi pare rau ca Danut face alergie la anumite chestii. Ai mei inca nu au facut, dar la sotul in familie sunt f. multi cu alergii si sunt cu ochii pe ei, de cate ori le dau ceva nou.

 

Mickyid="red">, si Mia mea asa merge, tot unde nu trebuie si in ritmul ei. Deci ai fost singura cu ele la piata? Of, saraca de tine...Ma bucur mult ca Daria e asa cuminte!

 

Pegasisid="red">, multumim de poze! Am vazut o tura ieri, puse de Oana si acum ale tale! Ce fain!!

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intru cum v-am promis. Si va spun ca sunt franta de oboseala. Ma dor picioarele si mijlocul, dar o sa treaca. Nu stiu ce sa ma mai fac cu Alexandru, caci in seara asta am iesit iar in Mamaia si normal ca numai fite pe capul lui. Daca apuc sa-l scot putin din carucior e jale mare cand vreau sa-l pun la loc. iar daca-l las pe jos si nu-l tin de manuta, fuge de rupe pamantul, de parca toata strada ar fi a lui. Imi e teama sa nu cada. In casa merge normal, dar afara prinde viteza mare. Si ai vostri la fel alearga?

Nu va mai zic, ca atunci cand am ajuns la telegondola a plans ca vrea in ea (l-am mai dat o data), dar aveam si carutul si tricicleta altei fetite si era prea greu sa mergem.

Clau, sa te distrezi si sa o pupi pe rayu din partea mea.

Nedda, te felicit si eu pt casa noua si asteptam invitatia la petrecerea de inaugurare. Sigur venim.

Pupicuri multe si sanatate lui Alex si Danut. Asa mai sunt unele perioade. Toate ne confruntam cu ele la un moment dat.

Laura, al meu sot se uita mereu la filme si lasa copilul in seama mea, iar pe mine ma enerveaza pt ca eu nu am timp de nici un film cand el e plecat. Doar pe net ce mai intru uneori.

pupicuri tuturor.id="red">id="Comic Sans MS">

 

Alid="red">eid="green">xid="orange">aid="brown">nid="limegreen">did="pink">rid="orange">u si mamaid="red"> (26id="red"> apr 2004id="limegreen">)id="Script MT Bold">id="teal">id="size4">

[marinar] noiid="size4">id="Comic Sans MS"> [foto]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Luminitaid="red">, si noi asa patim cand ii scoatem din carucior. Sub nici o forma nu-i mai putem baga inapoi in carucior. Deci nu-ti fa probleme. Vad ca e nazdravan flacaul tau! Barbatel hotarat, ce mai... Deci nu-ti fa probleme. Asta e varsta cand incep sa-si arate personalitatea.

 

De sot... ce sa zic... nu zic doar ca sa ma laud, dar este extrem de implicat in cresterea si ingrijirea copiilor. E adevarat ca sunt doi, si ar fi culmea sa ma lase singura cu ei, dar sunt convinsa ca si daca ar fi numai un copil, ar fi la fel de activ. Imi creste inima cand vad ca nu ii trebuie nimic cand ajunge acasa, doar sa se joace cu ei. Ii schimba, se joaca cu ei, iesim impreuna cu ei la plimbare si in parc, le facem baie impreuna, etc. Niciodata nu ii e greu de nimic atunci cand e vorba de copii. La noi totul se face in echipa, si asta nu pentru ca il "pun eu la treaba" ci pt. ca asa vrea el. Nu se poate altfel, ca sunt doi copii mici si e greu. Micky va poate confirma, si in curand si Mariana... Si Catalina are doi, deci si ea e martora ( chiar daca e cu totul altfel cand e diferenta de varsta mai mare de 3-4 ani intre ei, cred eu.)

 

 

Simona si gemenii Mia & Lucas (25 Martie 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang] [bang] [bang] Este de-a dreptul strigator la cer! [bang] [bang] [bang]. Tocmai eram la finele unui mesaj in care va povesteam despre Stefan si in care va raspunsesem la fiecare, cand.....s-a luat curentul! [bang] [bang] [bang]

Nu mai suport! Oare e semn ca nu e cazul sa va pove despre Stefan? Efectiv, nu stiu daca mai am nervi sa scriu si a treia oara!

 

Malina, am inteles ca kkk CUT=copy+delete, dar PANA DE CURENT nu stii ce inseamna???

 

Simo, iti spuneam ca Lucas e delicios. Cred ca merita filmat cand se spala pe dintisori.

 

Malina, eu nu stiam de alergiile lui Danut. La ce e alergic? Sper ca nu e grav.

 

Laura, deci asa. Sotul nu vrea sa va vedem pozele de la mare. Le-a sters! Or fi fost indecente? [;)]

 

Clau, spor la impachetat.

 

Despre Stafan....alta data.

 

Noapte buna.

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [gravi] (33 sapt.)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea si Simo, id="red">multumesc de urari! Sigur o sa ma gandesc si la voi, toate prietenele mele de aici, cand vom inaugura casa cea noua. Si, de ce nu, va astept oricand in vizita. (Simona, id="red"> tu si Veveid="red"> cel putin, nici n-ati fi asa departe!)

 

Laura, id="red">nici nu stiu cu ce sa incep sa povestesc despre Lara. S-a schimbat foarte mult in luna cat am fost acasa. A devenit mult mai comunicativa si prietenoasa. M-a surprins chiar si pe mine, ca n-a mai stat lipita de fusta mea si am avut si eu timp sa rasuflu si sa stau mai mult de 5 minute pe un scaun, la o cafea sau la vorba cu prietenii sau familia.

Dar poate cea mai mare surpriza mi-a oferit-o cand am constatat ca numai dupa cateva zile petrecute la parintii sotului meu Lara intelege ce ii spun ei si chiar comunica cu ei pe limba lor. Eu vorbesc cu ea numai romaneste iar cu sotul meu nu se prea "intalneste" ea decat seara inainte de culcare. Atunci vorbesc ei dar nu prea mult. Deci ma asteptam ca limba sa fie o problema in cazul nostru, mai ales ca Lara e expusa si la o a treia, engleza, pe care eu o vorbesc cu sotul.

Dar, surpriza, n-are fiica-mea nici-o problema. Acum vad ca intelege mai multe lucruri in romaneste (din toate cele trei limbi) dar se intelege si cu sotul meu foarte bine.

De vorbit, a inceput sa zica cuvinte numai in romaneste (si destul de multe), cu o singura exceptie: "nu" pe care il zice "ne" (in limba sotului meu).

Altfel, n-avem probleme prea mari. Jucariile preferate sunt cheile mele ("che") si telefonul mobil ("aia") [:D] dar intelege (daca ii explic calm) ca nu poate sa aiba tot ce vrea in orice moment si nu insista. E drept ca si eu "ii fac capul mare", adica ii vorbesc si iar ii vorbesc pana ma doare gura dar vad ca da rezultate.

 

Cu spalatul pe dinti n-avem probleme. Am inceput devreme (nici nu avea Lara un an) si deschide gurita cuminte. Folosesc pasta de dinti pentru copii si cred ca ii place gustul.

 

Dar hai ca ma intind prea mult si stiu eu ca mesajele lungi sunt greu de citit. Si nici n-am ajuns la capitolul "nazdravanii" desi in general cred ca am fetita cuminte.

 

 

Daniela si papusa LARA - 7 aprilie 2004id="blue">id="size2">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...