Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2005 (3)


Recommended Posts

Hai ca am uitat ce era cel mai important mai devreme, [s] [s] La multi ani Beatrice!! id="red">id="size3">id="Comic Sans MS">id="purple">

 

Mickyyyid="red"> si cele 2 fete cucuiete: [copil] Malina Ioanaid="purple"> (31.03.2004) [copil] Daria Mariaid="purple"> (22.06.2005)

 

 

id="left">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna din nou,

La multi ani Beatrice, sa fii sanatoasa si sa te bucuri de micutzul Alex!

 

Eu am o pompa de la Chicco, din aceea cu clapetzica si sunt multumita de ea. O folosesc rar dar e de nadejde! Am mai incercat una tot de la Chicco dar cu para si nu era la fel de eficienta.

 

Ref la servetzele, se pare ca fiecare bebelus este sensibil la anumite tipuri ( depinde de ce substante au in ele) iar apoi , cred ca unii au pielea mai sensibila decat altii.

Va recomand sa folositi crema cu oxid de zinc de la Sanosan daca s-au iritat ( eu ii dau preventiv Mariucai, in fiecare seara , ca ma gandesc ca sta toata noaptea cu pampersul plin de pipi).

 

Carolinaid="red">, si eu ii schimb ziua la fiecare masa scutecul dar se pare ca la noi cu Pampers da tot timpul pe dinafara cand face kk ( o data pe zi dar bine!). La libero si happy nu am patit-o!

 

Mickkyid="red">, tu vorbesti de scutecele pampers vechi, cele cu "soare" pe punga? Eu am vazut la Mega Image.

 

Eu nu am probleme cu adormitul lui bebe. Ziua o tin cu mine in sufragerie , pe canapea iar dupa ce mananca are o perioada de vreo ora in care vorbeste pe limba ei, se uita pe peretzi, daca o bag in seama imi zambeste cu gura pana la urechi dupa care incepe sa maraie , ii dau suzeta si in 10 min adoarme . Apoi se trezeste sa pape si iar asa....Seara dupa baie si papa o pun patutul ei , mai fac cateva ture sa ii mai bag suzeta ( o sa incerc si eu varianta de sprijin cu scutecul !) dupa care adoarme.

 

Va doresc un weekend linistit

 

Tzumpiloi si

Mariuca (06.05.2005)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolinaid="size3">id="red"> uitat-te pe site-ul unde sunt POZICI ca am facut poza la pompa... In fund ai un capacel alb care se pune cum vezi in poza...

In rest este simplu de montat, are 3 dispozitive, capacelul alb din fund, o garnitura pe deasupra si o garnitura pentru tzate...

 

Mami de [baietel] Alex mancaciosid="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;28/st/20050522/n/Alex/k/70e9/age.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaruta, Loreen, Mickyyy, Tzumpiloi id="size3">id="red">pupa mama fetele pentru urari! Sunteti niste scumpe... Uite si un [pup] de la bebe mic Alex care doarme acum... Si o lasa pe mami sa faca treaba in casa!id="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;28/st/20050522/n/Alex/k/70e9/age.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carolina, intr-adevar daca valva aceea alba nu e pusa bine nu trage deloc, nu face vidul acela care "stoarce" lapticul din tzitzi. Apasa cu degetul pe ea inainte sa pui biberonul. Si ai grija sa adere bine si siliconul de palnie. Iar cind pui palnia pe sin sa faca ccc contact cu sinul pe toata circumferinta. La primele incercari era sa o arunc si eu la gunoi, ziceam ca nu e buna de nimic. Dar e buna, cum zicea si Beatrice, in 10 minute se umple un biberon la mine.

 

Gabitzaid="blue"> si bebe Andrei-Stefan [bibe] (25.05.05)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

carolinah, e f normal ca dupa o luna de alaptat sanii sa nu se mai intatreasca , ci sa devina moi, asta nu inseamna ca produci mai putin lapte.

 

fetelor, ce faceti cu pompitele de lapte, ca nu pricep??? eu am folosit-o o singura data, cand i-am lasat lui taticu' un biberon si am fost sa vad star wars la cinema...

 

You're unique. Just like anyone else.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Beatrice, "La multi ani!" din partea mea si a Alexandrei. Multa sanatate, fericire si iubire! Scuze ca am venit mai tarziu cu urarile, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Azi am fost cam bulversata din cauza Alexandrei care a varsat, mi se parea trista, linistita, s-a inecat de cateva ori rau cu laptic,a facut kk mai verzui, gelatinos...ce mai, m-a ingrijorat tare. dar acum cred ca si-a revenit, tipa dupa tzitzi, da din picioruse ca un gandacel...e ca inainte.

 

Oana,[mamica]de Alexandra-Elena (18 mai 2005)

Poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multam mult Oanaid="size3">id="red">!

 

Eu acum am venit de la sala, ma simt excelent. Ce bine este sa faci exercitii. Si a inceput sa se vada ceva progrese...

 

Pupici

 

Mami de [baietel] Alex id="blue">

 

Pozici si Povestea nasterii micului Alex

 

Evolutia lui Alex:

http://tickers.tickerfactory.com/ezt/d/2;10717;28/st/20050522/n/Alex/k/70e9/age.png

 

 

Beatrice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

beatrice, la multi ani fericiti! Toate cele bune si ale harului!

 

azi am fost si eu la control. cam in pripa, dar serios, mi-a spus ca totul e in regula, mi-a prescris si mie aceleasi anticonceptionale ca gabitzei si m-a chemat din nou dupa ce termin cu alaptatul. eu de abia azi am aflat ca exista aceste anticonceptionale pe care le pot lua mamicile care alapteaza. mi s-a mai luat o piatra de pe inima pt ca mi-era teama sa nu raman insarcinata in viitorul apropiat.

 

ema a adormit azi repejor, dar era si obosita. a ramans azi pt prima data doar cu mama mea si se pare ca s-au inteles de minune. mama ii vorbeste mereu, iar micuta se uita la ea fascinata.

 

un sf. de saptamana linistit si tihna in familii!

 

adina

 

noi3

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...