Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de mai-iunie 2004 (50)


Recommended Posts

vad ca trec printr-o per mai buna de intru asa des pe aici...

 

stau cu elena si ii dau niste pufuleti ca sa ma lase si pe mine, pe urmaq iesim pe afara.

 

tnicoleta, da tre sa iau si vit D sau sa ma expun la soare si mai tre sa iau o serie intreaga de treburi ca, calciul asta se asimileaza numai daca iei si magneziu, vit A si poate si altele, deci e mai cu cantec asa, asta imi trebuia mie!

 

Madisor, ai dreptate cu femeile astea, vorba ta, la teorie de 10 la practica de mai putin. Adevaru e ca in general nu ma afecteaza privirile si sfaturile banale pe care la un moment dat ti le dau unele femei de "treaba" ( poate i-e sete, poate tre sa ii pui fularu la gura sau treburi de-astea) cand tu de atata timp totusi te-ai descurcat si fara sfaturile sau observatiile lor pline de grija:).da in momentelea alea parca iti vine sa prinzi pe cineva si sa ii arzi una numai asa ca sa te racoresti.

ce bine de copiii tai ca se plimba si la mare si la munte, asa vreau sa fiu si eu cu ai mei, sa pot sa-i las peste tot, ca si mie mi-a placut sa colind.

 

Nally, daca ma mai innebuneste fii-mea cu plansu ma duc sa-i iau si eu glicerina cu pricina, ca prea isi gaseste motive de plans din orice.

 

sa va mai zic una, iei a trecut o prietena pe la mine si a observat foarte bine, ca la mine in casa parca s-ar turna un film. si sa va spun si de ce: ba il vedea pe anghel trecand pe hol cu camionu plin de boarfe, plapumioare, perne, etc, ba in brate pe urma cu o maimuta, cu un caine apoi si tot asa, ba se auzea cum dadea cu o jucarie de toti peretii, ba mai trecea prin bucatarie tragand un cearceaf dupa el pe care tocmai il extrasese din ligheanu in care eu il impachetasem frumos, si tot asa, iar eu cum eram intr-un din zilele mele mai bune asea, stateam linistita(ca doar asta e ceva normal la mine) de ziceai ca joc doar un rol amarat ca nu e nimic pe bune...hihihi, si cand se mai punea si ele pe un plans din ala interminabil si care iti facea timpanele sa vibreze pana iti amorteau...

stiti, cred ca chestiile astea o sa trebuiasca sa le salvez eu pe undeva ca o sa mor de ras mai la batranetile mele.

hai ca iar am scris o tona, da ma dau si eu mare ca altceva ce sa fac si eu.

daca ma intreaba cineva cum e cu 2 copii asa mici, le spun ca e interesant si scap mai repede decat daca as povesti cu lux de amanunte.

 

hai ca barem sapt asta sa mai stau cu voi ce pe urma mergem si noi finally la mare.

 

ele deja s-a pus pe plans, so i have to go!

va pupam si muuuuuuulta rabdare!

 

Laura, mamika lu Anghel si Elena (21 mai).

http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu http://community.webshots.com/scripts/editPhotos.fcgi?action=viewall&albumID=259727450 http://community.webshots.com/user/lauragrigorescu1

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Bebe Beca La Multi Ani, casa de piatra, va doresc ca aceasta a voastra casa de piatra sa nu o sfarame nimineni si nimic niciodata.[cheers]

 

La Multi Ani Tinavia, iti doresc toate cele bune si implinirea tuturor dorintelor.[cheers]

 

Ioana si tie ca si lui Bebe Beca iti doresc casa de piatra si asa sa ramana pina la adinci batraneti. [cheers]id="Century Gothic">id="size3">id="red">

 

Sper sa nu fiu cea mai batrana in casnicie, noi pe 4 iulie am facut deja 7 anisori fericiti si sper ca asa sa ramana.

 

Acris - noi am fost si mai puturosi am facut dupa 6 ani primul bb.

 

Fetelor aveti dreptate bb nostri ne inteleg foarte bine, Julia cand ii zic ca nu este voie incepe sa faca mofturi face o fata de mila si cateodata incepe sa planga [q], ma ia la mila, dar cand vede ca eu nu reactionez vine si incearca cu pupicul [pup], daca nici atunici nimic se intoarce si se apuca de joaca.De fapt ei nu vor sa inteleaga mai ales atunci cand nu au voie cate ceva.

 

Mamaleone- Madisor are dreptate, majoritatea mamelor stiu teorie dar mai greu cu practica. Eu nu ascult pe nimeni, cateodata nici pe pediatra ei cand mi ze pare ca exagereaza, instinctul mamei esate mult mai important decat orce altceva. Tinete de el si vei vedea ca totul va fi bine. Si inca ceva- acum daca ma vei citi vei afla ca vremea este superba si asa va fi cel putin pana luni [:)]

 

Nici eu nu am pe nimeni aproape mama la 130km iar socri 600km. Bine sa ai pe cineva aproape. Mai ales ca lui mama sa stricat masina si greu iar fi sa vina la noi sa ne ajute. Ufff grreu este.

 

Pupici

 

 

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bebebecaid="blue"> iti doresc multi, multi ani fericiti de casnicie! Se pare ca asta ar fi nunta de piele sau de bumbac (nu mai stiu exact care). Eu am aniversat acum doua luni cei doi ani; zic eu pt ca sotul umbla prin lume de aprox un an jumate si nici felicitarea pe care mi-a trimis-o nu a ajuns. Am intrebat pe dl postas dar e in afara subiectului. Noroc cu internet-ul si cu Romtelecomul ca altfel ma simteam abandonata.

La multi ani Tinavia!!!id="red">id="size2"> [cheers]

 

Andrei e plin de fitze de cand ne-am intors de la mare. Are momente cand se aseaza in fundulet si plangeee[q]. El care e numai zambet si ras si se stramba la toata lumea pana e bagat in seama. Banuiesc ca vinovati sunt dintisorii - are sapte de o luna si nu inteleg de ce intarzie al optulea. Cred ca o sa iau si eu glicerina.

 

Cristina, mamica lui Andrei

Andrei<1an ,>1an

la mare

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai intrat pe forum de vreo 2 zile. nu stiu de cand e Merlin dar e tare haios.

 

La multi ani sarbatoritelor!! La multi ani Bebebeca!

 

Alus, noi ne apropiem de a 11 aniversare, dar eu sunt mai batrana si ca varsta decat voi (ha-ha).

 

M-a disperat Cata cu dintii lui. La un an si o luna are 8 dinti, 4 masele si 2 canini iesiti. Paraca i-a explodat gura. Cred ca mai sunt doar caninii de jos si ar trebui sa ne oprim pentru un timp. Dar mai avem de tras pentru ca maselutele mai au de iesit (ca sa fie complete) iar caninii de sus au iesit doar coltisorii asa ca mai e...

 

ne pregatim de petrecerea lui Andu (sambata implineste 8 ani). E ultimul an in care si-o sarbatoreste la Mac Donalds (au crecut si nu mai are haz).

 

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acum am citit si eu din urma ca m-am repezit sa scxriu sa nu pierd momentul. Mamaleone, sa vezi si crize de isterie face Cata cand vreau sa-l pun in carut...

la mare ne stia tot hotelul. si se da cu fundul de pamant (si mai da si cu capul de pamant de zici ca e tembel. mi-era o rusine.... mai ales ca la hotelul la care am stat stateau colegi de-i sotului meu ca e hotelul bancii. si se uitau unele simandicoase la mine (din alea care aveau copii-robotei si faceau ce le spuneau mamicile). Iar al meu imi dadea palme si pe urma zdup cu fundul de pamant.

au si ei personalitate dar uneori am senzatia ca sunt prea batrana pentru asta.

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele trebuie sa ma intorc la treaba, abia am citit tot ce ati scris, da tot trebuie sa va spun ca am raaaas... Mamaleone, Anacami, Irinusha, Vanessa...si mie mi-e rusine cand tipa prin magazin ca el vrea sa se plimbe nestingherit pe unde vrea el, nu pe unde avem noi treaba si vrea pe strada printre masini ca asa il duc pasii si ii plac masinile si cum mami spune ca nu e voie...tipa si trage sa se dea cu fundutul de pamant. Da eu nu prea il las cum vrea el, ii distrag atentia cand pot, cand nu, il las sa isi faca de cap cateva secunde si pe urma il iau pe sus...cu urlete sau fara :-)

Pupici ca e tarziu rau

 

http://photos.yahoo.com/irinoiu

 

Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamaleone Hai ca am ras cu lacrimi la supercomedia turnata la tine in casa. Si zi asa tu aveai un rol neinsemnat. Nu-i nimic ca in pauze sigur ai rolul principal. [pup] actorilor micuti. Sigur trebuie sa salvezi ce ai scris pe aici. Si sa le arati si copiilor cand vor fi mai mari.

 

Mai fetelor da vad ca pe i-a apucat pe toti sa le dea cate un dintisor. [pup] sa le treaca repede si [flo] la mamici sa reziste pana la capat.

 

Nally Chiar asa se numeste glicerina minune glicerina cu anestezina sau are alta denumire. Ca zau cand o apuca pe Bia miraila o tine toata ziua, plus inca vreu 4-5. Si Nurofel sau paracetamolul o ajuta maxim o ora, dupa care o iau de la capat. Oricum am de gand sa-i cer doctorei niste pastilute homeopate pt calmare. Prea se agita rau de la dintiisori. Pai nici nu ma gandesc cum o fi la masele.

 

Alus Pai cum sa nu inteleaga. Ca la prostioare sunt primii, nu trebuie sa le spui decat o data. Da cand nu au voie testeaza si ei, sau probabil ca se gandesc cum o reactina mama cand are nervii intinsi la maxim.

 

Vanesa LA MULTI ANI! lui Anduid="red"> sa creasca mare si frumos, si sa iba parte numai de bucurii. Sa-ti traiasca.

 

Tinavia LA MULTI ANI!id="red">id="size2"> pt. azi

 

LILI LA MULTI ANI!id="red">id="size2"> pt. maine

 

Nicoleta

si

[ispita] Alexandra Biancaid="red">

 

Nepoteii mei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, va multumesc pentru urari. Am avut o aniversare cum nu se poate mai "bine": cu febra, coldrex, algocalmin si doctori. Andrei a tot facut febra a ajuns pana aproape de 40 si da-i cu una, da-i cu alta... Medicul nu a ajuns la nici o concluzie. I-a prescris un antibiotic si antitermice. A spus ca este putin probabil sa fie viroza, pentru ca virozele nu sunt insotite de febra atat de mare... Sunt tare obosita.

Macar Rebeca nu a mai facut deloc febra[alcool]

 

Ioana si [copil] Rebeca

 

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili_b La Multi Ani multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor.id="Century Gothic">id="size3">id="red">

 

Bebe Beca- ne pare foarte rau si ii dorim multa sanatate si cat mai rapida insanatosire. Pupici la amandoua.

 

La noi nimic nou, numai atat ca Julia adormit foarte nasol, se trezea des si miortaia, se aseza in fund si asa sastea un timp ca apoi sa puna capu jos si asa cam peste 2 ore. Pe la 6 a mancat si am crezut ca va dormi un timp dar ea sa trezit inainte de 8. Acum o iau sa o culc si eu fac acelasi lucru, treaba poate sa astepte.

 

http://community.webshots.com/user/alus1

Alus+Julia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...